fbpx

Online Randevu Formu

Türkçe İletişim Formu yatay (#4)

Forever Clinica

Vücut Estetiği İşlemleri

İnsanlar, istedikleri vücut şekillerine sahip olduklarında kendilerini daha iyi hissederler. Kilolu kişiler, çeşitli yöntemlerle kilo kaybı yaşamaya başladıktan sonra meydana gelen deformasyonları gidermek için vücut estetiği yaptırmayı düşünür. Aşırı kilo kayıplarından sonra vücuttaki deformasyonun giderilmesi ve vücudun şekillendirilmesi için çeşitli estetik işlemleri yapılır.

Bu işlemler cerrahi işlemlerdir ve uzman hekimler tarafından yapılır. Son yıllarda, vücut şekillendirme ameliyatlarının daha sık yapıldığı bilinmektedir. Vücudun farklı bölgelerine uygulanan cerrahi işlemler, tamamen kişinin isteğine ve vücutta oluşan deformasyon durumuna göre yapılır.

Vücut estetikleri için yapılan ameliyatlarda, deri altındaki yağ dokularının düzeltilmesini sağlıyor. Aşırı kilo verme sonrasında, deri dokuları, vücut şekline uyum sağlamaz ve sarkma, kırışıklık gibi görüntüler ortaya çıkartır. Bu, kişinin dış görüntüsünde bozulmalara neden olur ve yapılacak çeşitli cerrahi müdahalelerle, istenilen şekillendirme ve iyi görüntü elde edilebilir.

Kilo alındığı zaman esneyen ve genişlenen deri, kilo verme sonrasında, vücut yapısına bol gelecektir. Deri desteksiz kaldığında sarkmalar oluşturur ve bu vücudun belirli bölgelerinde meydana gelir. Estetik ameliyatları, deri deformasyonu oluşmuş tüm bölgelere yapılabilmektedir.

Yapılacak ameliyatlardan sonra işlem yapılan bölge daha sıkı bir görüntü ile sağlıklı bir görünüm oluşturacaktır. Bu operasyonlar, hem vücudun istenildiği gibi şekillendirilmesini hem de kişinin psikolojik olarak kendisini daha iyi hissetmesini sağlayacaktır.

Vücut Estetiği Nedir?

Sağlığına ve dış görünümüne dikkat edenler, vücut estetiği nedir ve nasıl yapılır gibi soruları araştırıyor. Kilo kaybı ya da çeşitli dış etkenlerden dolayı meydana gelen vücut deformasyonlarının giderilmesi için yapılan vücut şekillendirme cerrahi operasyonlarına, vücut estetiği denilmektedir.

Deri sarkması olarak ortaya çıkan vücut şekil bozukluklarının giderilmesi için deri altı dokularda, kontür ve geçiş düzeltmeleri yapılır. Estetik ve plastik cerrahi uzmanları tarafından yapılan bu işlemler, vücudun tamamı ya da belirli bölgelerine uygulanır.

Komple vücut estetiği yaptırmak için vücudun genelinde deformasyon meydana gelmiş olması gerekiyor. Vücutlarını istedikleri gibi şekillendirmek isteyenler, lokal olarak işlemler yaptırabiliyor.

Vücut şekillendirme işlemleri yapılan bölgeler ve cerrahi işlemler şunlardır:

 • Kol germe,
 • Uyluk germe,
 • Kalça estetiği,
 • Bacak ve ayak bileği estetiği,
 • Karın germe,
 • Liposuction,
 • Hi-def liposcution,
 • Vücut şekillendirme,

Vücut şekillendirme ve estetik ameliyatları, yaş ilerlemesi ya da aşırı kilo kaybı ile vücudun belirli bölgelerinde oluşan fazlalıkların toparlanması, daha sıkı bir vücut görüntüsünün oluşturulması için yapılır. Hastanın vücut yapısına ve genel sağlık durumuna göre nasıl bir çalışma yapılacağına karar verilir ve birkaç seansta istenilen görüntünün elde edilmesi sağlanır.

Vücudun daha estetik ve iyi görünmesi için deri dokularının normal görünümde olması gerekiyor. Deri yapısının zamanla genişlemesi, vücut yapısına uyumsuz bir görüntü oluşturmasına neden olabiliyor.

Bu durumdan rahatsız olanlar, estetik ameliyatları ile normal görünüme kavuşabiliyor, yaşlılık etkilerini ortadan kaldırabiliyor. Vücutlarını şekillendirmek için estetik ameliyatlarını tercih edenler, ameliyat öncesi ve sonrasında bazı hususlara dikkat etmelidir.

Vücut Şekillendirme Ameliyatı Kalıcı Mı?

Vücutlarını istedikleri gibi şekillendirmek isteyenler, anestezi altında yapılan ameliyat işlemlerinin yapılmasını kabul ederler. Vücut şekillendirme estetiği ameliyatlarının büyük çoğunluğu kalıcı olabiliyor. Bu kalıcılık etkisi, hastanın yaşına ve estetik yapılacak olan bölgede meydana gelen deformasyona bağlıdır.

Ameliyat olan hastaların büyük çoğunluğu, cerrahi müdahaleden uzun yıllar sonra bile işlem yapılan bölgelerde herhangi bir deformasyon olmadığını, yapılan işlemlerin kalıcı olduğunu görebiliyor. İşlem yapılacak olan bölgeye ve o bölgedeki deri dokusu deformasyonuna göre işlemler, ameliyatlı ya da ameliyatsız olarak yapılabiliyor.

Vücut şekillendirme işlemleri, vücudun tek ya da birden fazla bölgesine yapılabiliyor. Vücut görünümünden rahatsız olan kadın ve erkekler istedikleri zaman yaptırabilirler. Kadınlarda, doğum sonrası, karın kaslarında ve göğüs bölgelerinde sarkma meydana gelebiliyor. Vücut şekillendirme cerrahi operasyonları ile meydana gelen bu sarkmalar, germe işlemleri ile ortadan kaldırılabiliyor.

Bu işlemlerin yapılabilmesi için hastanın 18 yaşından büyük olması gerekiyor. Deri doku deformasyonları, hastanın genel sağlık durumunu olumsuz etkiliyorsa, yaş sınırına bakılmadan yaşı küçük olanlara da yapılabiliyor. Vücut şekillendirme operasyonları için yaş üst sınırı yoktur.

Vücudun belirli bölgelerine yapılacak olan şekillendirme operasyonları, anestezi altında yapılıyor. Hastanın, dış görüntüsünden rahatsız olduğu bölgeye göre uzman hekimler, hangi yöntemin nasıl uygulanacağına karar veriyor. Yapılan tüm şekillendirme çalışmaları, kalıcı olacak şekilde gerçekleştiriliyor ve hasta, aynı bölgede tekrar sarkma gibi sorunlar yaşamıyor. Ameliyatların kalıcı olabilmesi için hasta, ameliyat sonrasında sağlığına ve yapılan önerilere dikkat etmelidir.

Vücut Estetiği Fiyatları

Vücut estetiği ameliyatları bölgesel olarak yapılıyor ve yapılacak olan işlemin boyutuna göre fiyatlandırılıyor. Vücut şekillendirme operasyonları hakkında bilgi edinmek isteyenlerin en çok merak ettiği konulardan birisi, estetik işlem fiyatlarıdır.

Uzman hekim, hastayı muayene ettikten sonra tespit edilen deri doku deformasyonuna ve yapılacak işlemlere göre fiyat bilgisi verir. Estetik merkezleri, web sitelerinde, yapılacak işlemlerle ilgili fiyat tarifesi yayınlayamıyor. Sağlık Bakanlığı bunu yasaklamıştır ve hasta muayene edildikten sonra fiyatlar verilebiliyor.

Vücut estetiği fiyatları yapılacak işlemlere göre değişiklik gösteriyor. Estetik ameliyatları seçeneklerinin her birisi ve hastanın sorunlarına göre fiyat belirleniyor. Estetik ameliyatları için fiyat bilgisi almak isteyenler, Sağlık Bakanlığı onaylı estetik merkezleri ile iletişime geçebiliyor.

Vücudun belirli bölgelerinde şekillendirme yapılmasını sağlayan estetik ameliyatları seçenekleri şunlardır:

 • Burun estetiği,
 • Göğüs estetiği,
 • Yüz estetiği,
 • Vücut estetikleri,

Bu seçeneklerin her birisi altında farkı şekillendirme işlemleri yapılabiliyor. Yüz estetiği için, yüz germe, boyun germe, kaş kaldırma, kepçe kulak estetiği, dudak estetiği, göz kapağı estetiği gibi farklı operasyon türleri yer alıyor. Vücudun farklı bölgelerinde şekillendirme için farklı işlemlere ihtiyaç duyulduğu için ameliyat fiyat bilgileri, hasta muayene edilmeden ve teşhis konulmadan verilmiyor.

Hastalar, estetik merkezi ve estetik cerrahi uzmanı hekim araştırmalarını yaparak, fiyat karşılaştırmaları ve hizmet kalitesi karşılaştırmasını yapabiliyor. Vücudunuzu şekillendirmek istediğinizde, ameliyat sonra dikkat etmeniz gereken hususları da öğrenmelisiniz. Estetik ameliyatı fiyatları, yıllık verilere ve düzenlemelere göre sürekli olarak değişiyor. Operasyonu yapacak olan hekimin uzmanlığı da fiyatların belirlenmesinde etkendir.

Uzman Ekibimiz ile Hizmetinizdeyiz

Alanlarında uzman 40'dan fazla ekibimiz ile sizin hizmetinizde her daim mutlulukla çalışıyoruz.
Müşteri Memnuniyeti
Web Designer 100%
Mutlu Müşteri
Mutlu Müşteri 100%

9000 +

Toplam İşlem

4000 +

Hasta Sayısı

20000 +

Telefon Görüşmesi

100 %

Müşteri Memnuniyeti

Bize Ulaşın

Telefon Numaramız

+90 544 848 55 85

Adresimiz

İstanbul
Türkiye

Mail Adresimiz

info@foreverclinica.com

Ücretsiz Randevu Oluşturun

Sizce binlerce Forever Clinica misafirleri gibi kendinize bir güzellik yapın ve hemen ücretsiz randevu oluşturun.

Türkçe İletişim Formu