fbpx

Online Randevu Formu

Forever Clinica

DHI Saç Ekimi

Saç ekimi yöntemleri arasında yer alan DHI saç ekimi, sıklıkla tercih edilen bir işlemdir. Bu yöntemde saçlar teker teker toplanır. Toplanan kıllar belirlenen bölgelere ekilir. Uygulama esnasında Choi implanter kalemlerinden yararlanılır. DHI yönteminde kanal ya da kesi yapılmaz. Bu nedenle çok basit bir işlem içerir. DHI sayesinde saç ekimi uygulaması çok yüksek bir kaliteye ulaşmıştır. 

Saçlarınızda yoğun bir görüntünün ortaya çıkmasını sağlayan bu ekim yöntemi, özel bir kalem kullanılarak yapılır. Doğrudan ekim olarak da adlandırılan DHI yöntemi, alanında uzman kişiler tarafından yapılır. Diğer ekim yöntemlerinde iki farklı aşama uygulanır. Toplanma ve ekilme aşamaları, DHI yönteminde tek seferde yapılır. Bundan dolayı çok hızlı bir uygulamadır. Kısa zamanda gür saçlara sahip olmak için can atan insanlar, DHI saç ekimine yoğun ilgi gösterirler.

DHI Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

DHI saç ekimi yapılacağı zaman donör bölgesi belirlenir. Belirlenen bölgedeki kılların saç ekimine uygun olup olmadıkları incelenir. Saçlar ekim için uygunsa toplanma aşamasına geçilir. Bu işlemde çok özel cihazlar kullanılır. Kıl kökleri teker teker toplanır. Toplanma tamamlandıktan sonra ekim evresine geçiş yapılır. Ancak bunun için bölge incelemesi yapılır. Bunun sonucunda nakil için en uygun alan ve açı belirlenir. Toplanmış olan saçlar, tek tek yerleştirilmeye başlanır. DHI yönteminde kesi yapılmaması, bu yöntemin çok beğenilmesine neden olmuştur. İşlem bittikten hemen sonra iyileşme gerçekleşir. Birey belli bir süre kendine dikkat ettiği zaman normal yaşamına dönebilir.

DHI Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?

DHI saç ekiminin avantajları şunlardır:

Bu yöntemde ekilen saçlar sık şekilde olur.
İyileşme süreci son derece kısadır.
Ekim sırasında saçlarınız zarar görmez.
Greft kaybı çok fazla yaşanmaz.
Kesi yapılmadığı için doku hasarı son derece az olur.
Saç dökülmesi bitmemiş olan kişiler için çok uygundur.
Sık bir ekim talebinde bulunanlar için uygun bir yöntemdir.
İşlem sonrasında iz kalma ihtimali yoktur. Ancak bu durum, işlemin uzman doktor tarafından yapılmadığı zamanlarda değişir.
Ekim esnasında açı ve bölge belirlemesi kolay olur. Bundan dolayı fazla zaman almayan bir uygulamadır.

Bunlar, DHI saç ekiminin sizlere sunacağı avantajlardır.

DHI Saç Ekimi Yöntemi Neden Tercih Edilir?

Saç ektirmeyi düşünen insanlar, özellikle de iyileşme süreci konusunda endişe duyarlar. Son dönemlerde gelişen DHI yöntemi, modern bir şekilde uygulanan teknikler arasında yer alır. Bu nedenle birçok insanın dikkatinden kaçmayan bir işlemdir. Diğer ekim yöntemlerine göre daha hızlı ve kolay bir yöntemdir. Kızarma ve kabuklanma gibi olumsuzluklar pek fazla yaşanmaz. Dar bir alana bile çok fazla saç ekimi yapılabilmesini sağlar. Bu yüzden DHI saç ekimine gösterilen ilgi daha fazladır.

DHI Saç Ekimi Esnasında Meydana Gelebilecek Durumlar

Bu gibi işlemlerin hepsinde de birtakım riskler bulunur. DHI saç ekiminin tamamen risksiz bir işlem olduğunu söylemek doğru değildir. Saç ekimi esnasında kanama meydana gelebilir. Aslında kanama olması normal bir durum olarak görülür. Fakat kanamadaki miktar artmaya başlayınca işlem daha farklı şekilde yerine getirilmeye çalışılır. Popping de DHI saç ekimi sırasında meydana gelebilecek durumlar arasında yer alır. Bu durumda greftler basınç ile dışarı atılır.

DHI Saç Ekiminin Dezavantajları

Bu saç ekiminde ciddi bir dezavantajdan bahsetmek doğru değildir. Çünkü saç ekimi konusunda en sık başvurulan yöntemlerin başında yer alır. Ancak bu saç ekimi uygulaması fazla maliyetlidir. Bundan dolayı çok fazla maddi harcama yapmanız gerekebilir.

Uzman Ekibimiz ile Hizmetinizdeyiz

Alanlarında uzman 40'dan fazla ekibimiz ile sizin hizmetinizde her daim mutlulukla çalışıyoruz.
Müşteri Memnuniyeti
Web Designer 100%
Mutlu Müşteri
Mutlu Müşteri 100%

9000 +

Toplam İşlem

4000 +

Hasta Sayısı

20000 +

Telefon Görüşmesi

100 %

Müşteri Memnuniyeti

Forever Clinica

Saç Ekimi Referanslarımız

Yüzlerce hastamızın memnuniyet videolarını ve öncesi sonralarını görebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Telefon Numaramız

+90 544 848 55 85

Adresimiz

İstanbul
Türkiye

Mail Adresimiz

info@foreverclinica.com

Ücretsiz Randevu Oluşturun

Sizce binlerce Forever Clinica misafirleri gibi kendinize bir güzellik yapın ve hemen ücretsiz randevu oluşturun.