fbpx

Online Randevu Formu

Forever Clinica

Diş Beyazlatma

Dişler hem kadın hem de erkekler için en önemli yerlerden biridir. Daha iyi bir gülüş için diş yapısının özenli olması ve dişlerin temiz olması önemlidir. Diş beyazlatma işlemi son zamanlarda hemen hemen bütün diş kliniklerinde ve hastanelerde yapılan işlemler arasında yer alır. Dişlere gerekli özen gösterilmez ise bazı sorunlar meydana gelmeye başlar. 

Özellikle dişleri temiz tutmama durumunda çok sık sorun yaşanır. Dişlerin beyazlaması için uygulanan işlemler pek çok farklı şekilde meydana gelir. Genel olarak dişlerin temizlenmesi ve beyazlaması gibi işlemler yapılır. Dişler sağlıklı olur ise çok daha iyi bir yaşam söz konusu olur. Dişlerin sağlıksız olması pek çok sorunun beraberinde gelmesine sebep olur.

Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Dişler düzenli bir şekilde fırçalanması kullanılmaz ise sararma gibi durumlar ile karşı karşıya kalmanız mümkün. Diş hekimleri tarafından diş beyazlatma işlemi son zamanlarda en çok uygulanan işlemler arasında yer almaya başladı. Ortalama 1 saat kadar süren ve tek seansta tamamlanan bu işlem UV ışınları ya denmez her yardımı ile yapılır. Genel olarak lazer işlemi ile yapılan beyazlatma daha çok tercih edilir.

Tek seansta uygulanan bu işlem çok kısa sürede etkisini görmenize yardımcı olur. Diş beyazlatma işlemi yaparken diş temizletme işlemini de yaptırmak son derece önemli bir durumdur. Diş beyazlatma ve diş temizleme işlemi bir arada yapıldığı zaman çok daha sağlıklı bir dış yapısı ortaya çıkar. Son derece sarı olan dişler bile beyazlatma işlemi ile birlikte birkaç ton açılır. Düzenli bir şekilde diş beyazlatmayı yaparsanız daha etkili bir sonuç alırsınız.

Diş Beyazlatma Ağrılı Bir İşlem Mi?

Dişlerini beyazlatacak olan kişilerin en çok merak ettiği sorulardan biri ağrılı bir işlem olup olmadığı konusudur. Daha sağlıklı bir hale gelmesini sağlamak adına beyazlatma ve temizleme işlemi yapılır. Bu işlem yapılırken herhangi bir şekilde ağrı ya da sızı durumu söz konusu olmaz. Fakat sonrasında belirli bir süre diş hassasiyeti söz konusu olur. Bu diş hassasiyeti durumunda dikkatli davrandığınız zaman kısa sürede ortadan kalkar. 

Sağlıklı bir diş yapısına ulaşabilmek adına dişleri düzenli bir şekilde fırçalamak ve diş ipini kullanmanız gerekir. Beyazlatma işlemi yapıldıktan sonra bu gibi konulara dikkat ettiğiniz zaman işinizde sararma yeniden meydana gelmez. Fakat dikkat etmediğiniz zaman kısa sürede yine sararma sorunuyla karşı karşıya kalırsınız.

Diş Beyazlatma Aşamaları

Diş beyazlatmanın belirli aşamaları söz konusudur. Aşamalar ile birlikte yapılır ise çok daha etkili bir sonuç elde etmek mümkün olur. Diş beyazlatmanın aşamalarını şu şekilde sıralamak mümkün olur;

  • İlk olarak kişinin dış renginin ne olduğu saptanır.
  • Daha sonrasında dişin hangi renge döneceğine karar vermek gerekir.
  • Dişleri beyazlatmadan önce temizleme işleminin yapılması gerekir.
  • Temizleme işleminden hemen sonra dişe belirli bir solüsyon sürülür.
  • Daha sonra doktorun kullandığı özel bir ışık ile dışı sürülen ilaç sertleştirilir. Böylece dişlerin çok daha kalıcı bir beyazlığa sahip olması sağlanmış olur.

Bu şekilde kısa süreli bir işlem olur etkisini uzun süre devam ettirir. Diş sağlığı için altı ay süre ile temizleme ve beyazlatma işlemini yaptırmanız etkili bir sonuç ortaya koyar.

Diş Beyazlatma İşlemi Kaç Ton Açar?

Diş beyazlatmayla ilgili en çok merak edilen konulardan biri de kaç ton renk açtığıdır. Uzman hekimler tarafından yapılan bu işlem de özel bir ışık ve solüsyon kullanılır. Solüsyon sayesinde yaklaşık olarak dört ila beş ton arasında bir renk açılması söz konusu olur. İlk işlem sonrasında istenilen diş rengi söz konusu olmaz ise 15 dakikalık ara ile yeniden işlem uygulanır. Aynı zamanda haftalık seanslar şeklinde çok sarı olan ve kararma durumuna gelen dişlerin beyazlatma işlemi gerçekleşir. Kişiden kişiye ve diş kemik rengine bağlı olarak açılma tonu değişiklik gösterir.

Uzman Ekibimiz ile Hizmetinizdeyiz

Alanlarında uzman 40'dan fazla ekibimiz ile sizin hizmetinizde her daim mutlulukla çalışıyoruz.
Müşteri Memnuniyeti
Web Designer 100%
Mutlu Müşteri
Mutlu Müşteri 100%

9000 +

Toplam İşlem

4000 +

Hasta Sayısı

20000 +

Telefon Görüşmesi

100 %

Müşteri Memnuniyeti

Bize Ulaşın

Telefon Numaramız

+90 544 848 55 85

Adresimiz

İstanbul
Türkiye

Mail Adresimiz

info@foreverclinica.com

Ücretsiz Randevu Oluşturun

Sizce binlerce Forever Clinica misafirleri gibi kendinize bir güzellik yapın ve hemen ücretsiz randevu oluşturun.