fbpx

Online Randevu Formu

Forever Clinica

Dudak Büyütme

Dudak büyütme estetik operasyonlar arasında en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Tıp sektörünün de çağa ayak uydurarak gelişmesiyle birçok tedavi ve estetik yöntemler kullanılmaya başlanmıştır. Bunlardan biri de dudak dolgularıdır. Dudağı ince olanlar ya da büyüklüğünden memnun olmayanlar, dudak büyütme ile daha dolgun dudaklara sahip olabiliyor. Birçok yöntemi olan dudak büyütmenin en etkilisi ve daha uzun süreli olanı elbette medikal operasyonlardır. 

Teknolojinin ve tıp dünyasının gelişmesiyle birlikte birçok estetik müdahaleler yapılabilir hale gelmiştir. Bunlarda en eski ve köklü olanlardan biri de dudak büyütmedir. Kimileri evde kendileri doğal yöntemlerle dudaklarını büyütmeyi tercih ederken, kimileri de kısa yoldan operasyonları tercih etmektedir. Eskiden daha kaba görünümler sağlayan bu operasyonlar, zaman geçtikçe gelişerek daha doğal hale geldi. Şimdi kaliteli yerlerde yaptırılan dudak büyütme işlemleri, doğala yakın görünümler sağlar.

Dudak Büyütme Yöntemleri

Büyük dudaklara sahip olmanın birçok yöntemi vardır. Bunlardan bazıları:

  • Tarçın yağı
  • Nane yağı
  • Buz kompresi
  • Dudak balmları
  • Mentollü dudak kremleri
  • Botoks ve dolgular

En çok bilinen dudak büyütme yöntemleridir. Bunların çoğu uzun süreli çözümler değildir. Anlık ve uygulama süresince etkili olur. Ancak botoks veya dolgu ile yapılan dudak büyütme operasyonları, durumuna göre daha uzun ömürlü olmaktadır. Bu yüzden gerçekten dudaklarından rahatsız olanlar geçici yöntemleri değil, daha kalıcı olan yöntemleri tercih eder.

Dudak Büyütme Ameliyatı

Dudak büyütme amacıyla yapılan dudak dolgusu, kısa süreli bir işlemdir. İğne yardımıyla dudakların belirli bölgelerine dolgu olarak bilinen sıvı enjekte edilir. Bu sayede dudaklar dolgunluk kazanır. Uygulama sonrası ilk saatlerde kızarıklıklar olsa da daha sonra normale döner. İlk iki gün de şişlik yaşanabilir ancak daha sonra geçer. Dolgu yapıldıktan sonraki iki üç gün biraz dikkat edilmesi gerekir. Dudaklar hassas olduğu için ağrı olabilir ardından normale döner. Doğal ve büyük dudaklara kısa sürede sahip olabilmek için yapmanız gereken doğru bir uzman bulmaktır. Abartıdan uzak ve doğal görünen büyük dudaklara bu sayede kısa sürede siz de kavuşabilirsiniz.

Dudak Büyütme Ameliyatını Kim Yapar?

Dudak büyütme ameliyatlarını alanında uzman estetisyenler ya da güzellik uzmanları yapabilir. Yaptırdığınız güzellik uzmanlarının sertifikalı ve bilinçli kişiler olduğuna emin olmak gerekir. Aksi takdirde başka yan etkiler görülebilir. Birçok kişi, daha uygun fiyatlı bulduğu yerlerde araştırmadan ve bilinçsizce yaptırdığı operasyonlar sebebiyle ciddi sorunlar yaşamakta hatta hayatını kaybetmektedir. Bu yüzden özellikle uzman olan ve alanında yeterli bilgiye sahip kişiler tarafından yapılacak olan operasyonları tercih etmenizde fayda var.

Dudak Büyütme Geçici Mi?

Dudak büyütme amacıyla yapılan dudak dolgusunun etkisi ortalama olarak 1 senedir. 1 sene sonrası dudak eski haline gelmeye başlar. Bu durumda dolgunun yenilenmesi, hastanın isteğine uygun olarak gerçekleştirilir.

Dudak Büyütme Ameliyatının Fiyatı

2022 senesi için dudak dolgusunun ortalama fiyatı doktorlarımız tarafından kişiye özel belirlenmektedir. Dudak büyütmek için çok fazla paralar harcamak istemiyorsanız, doğal yollar olarak da bilinen tarçın yağı, nane yağı gibi yöntemleri ya da mentollü dudak parlatıcılarını tercih edebilirsiniz. Ancak bunlar da geçici süreli olduğu için sizleri tatmin etmeyebilir.

Dudak Dolgusu Yaptırmak Gerekli Mi?

Dudak dolgusu, herhangi bir sağlı sorunu sebebiyle yapılmaz. Eğer kişiler görsel olarak görünümlerinden rahatsızsa ve daha dolgun dudaklara sahip olmak istiyorsa bunu kendi rızası ile yaptırabilir. Bunun için de doğru doktoru bulması ve güvenilir yerlerde bu operasyonu yaptırması gerekir.

Uzman Ekibimiz ile Hizmetinizdeyiz

Alanlarında uzman 40'dan fazla ekibimiz ile sizin hizmetinizde her daim mutlulukla çalışıyoruz.
Müşteri Memnuniyeti
Web Designer 100%
Mutlu Müşteri
Mutlu Müşteri 100%

9000 +

Toplam İşlem

4000 +

Hasta Sayısı

20000 +

Telefon Görüşmesi

100 %

Müşteri Memnuniyeti

Bize Ulaşın

Telefon Numaramız

+90 544 848 55 85

Adresimiz

İstanbul
Türkiye

Mail Adresimiz

info@foreverclinica.com

Ücretsiz Randevu Oluşturun

Sizce binlerce Forever Clinica misafirleri gibi kendinize bir güzellik yapın ve hemen ücretsiz randevu oluşturun.