fbpx

Online Randevu Formu

Forever Clinica

Dudak Büyütme

Yüz hatlarını daha belirgin hale getirmek ve yüz güzelliğini ortaya çıkarmak isteyen kişiler tarafından dudak büyütme işlemleri sıklıkla tercih edilir. Dudak dolgusu işlemleri ile daha hacimli ve çizgileri daha belirgin dudak yapısına sahip olmak her zaman mümkün. Bu tür işlemlerde kişinin kendi yağ dokusu kullanılabileceği gibi, hazır medikal dolgu ürünleri de kullanılabilir.

Dudaklarda gerçekleştirilecek estetik işlemler, kişinin yüz simetrisine uygun olarak gerçekleştirilmek durumundadır. Bu durum hekim ve hasta görüşmeleri ile tercihler belirlenerek gerçekleştirilir. İşlem öncesi tetkiklerde dudağın incelik durumu, hastanın cilt yapısı ve yüz hazları değerlendirilir.

Kalınlaşmanın hangi bölgelerde gerçekleştirileceği, hangi yöntemlerin kullanılacağına ilişkin tespitler ortaya konulur. Özellikle hastanın ağız yapısı göz önünde bulundurulmalıdır. Bu süreçte hastanın doğuştan edindiği veya sonradan kazandığı dudak simetrisi sorunları ve eğriliklerde değerlendirilerek, dudak çevresinde de estetik değişikliklere karar verilebilir.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudakta bulunan sinirler, yüzün diğer bölümlerinde bulunan sinirlere göre daha hassastır. Dudak estetik yapısına yönelik yapılan uygulamalar her ne kadar basit gibi görünse de, gerekli özen gösterilmediği durumlarda istenmeyen komplikasyonlar oluşabilir. Bu nedenle mutlaka işlemlerin klinik ortamlarda ve konusunda tecrübeli hekimler tarafından gerçekleştirilmesi gerekir.

Dolgu dudak işlemlerinde hazır dolgu ürünleri kullanıldığı durumlarda, vücudun reaksiyon oluşturma riskleri her zaman vardır. Bu gibi durumlar için mümkün olduğu kadar kişinin kendi yağ dolgusu tercih edilebilir. Dolgu işlemleri öncesinde hastanın fotoğraflaması yapılarak, fotoğraf üzerinde uygulanacak yöntem sonrası dudak yapısı görüntülemesi gerçekleştirilir.

Hastanın kararı sonrasında, fotoğraflama yönteminden elde edilen dudak yapısına kavuşması sağlanır. İşlemler sırasında hastanın ağrıyı hissetmemesi için anestezi içerikli kremler kullanılır. Yaklaşık 15 dakika sonrasında dudaklar acıyı hissetmez.

Bu sayede dolgu işlemleri ağrısız ve acısız bir şekilde gerçekleştirilir. Dudak kalbi olarak nitelendirilen dudağın orta bölümünden dolgu işlemleri başlatılır. Gereğinden az veya gereğinden çok dolgu malzemesinin kullanılması dudağın estetik yapısını bozacağından, dozaj hekim tarafından özenle ayarlanır.

Rus Tekniği Dudak Dolgusu

Kullanılan yöntemlere ve arzu edilen dudak yapısına göre dudak dolgusunun çeşitleri değişiklik gösterebilir. Orijinal ismi ile Russian Lips olarak adlandırılan Rus dudak dolgusu, son zamanlarda kadınlar arasında en fazla tercih edilen dolgunlaştırma yöntemlerindendir.

Rus tekniği dudak dolgusu her ne kadar sıklıkla tercih edilse de, öncelikle hastanın estetik yapısına mutlaka uyum göstermesi gereklidir. Gelişen estetik yöntemleri sayesinde, artık dudaklar ameliyatsız kısa sürede dolgun görünümlere sahip olabilir.

Rus tekniği dolgu sistemleri birçok yüz şekline kolayca uyum sağlayabilme özelliğine sahiptir. Bu dolgu sisteminde de genellikle hyaluronik asit bazlı dermal dolgu malzemesi kullanılır. Ancak uygulanan teknik açısından diğer yöntemlerden farklılık gösterebilir.

Russian Lips yönteminde dudaklar doğal bir görüntüye sahip olur ve dudak çerçevesinde kayma ve taşma gibi olumsuz görüntüler oluşmaz. Rus tekniğinde dolgu malzemesi hastaya azar azar ve dudak yapısına göre verilir. Dolgu işlemleri yukarıdan aşağıya doğru uygulanır. Bu sayede istenen şekil kolayca oluşturulabilir.

Kalıcı Dudak Dolgusu Nedir?

Dolgulu dudaklara sahip olmak isteyen kadınlar, dudak dolgusu ne kadar kalıcı konusunu sıklıkla araştırırlar. Hyaluronik asit bazlı dermal dolgu uygulamaları ile elde edilen dudak dolgularında ortalama kullanım süresi, 15 ile 20 ay aralığında değişir. Kalıcı dudak dolgusu işlemlerinde medikal dudak dolgu silikonları kullanılır.

Silikon cerrahi operasyonla dudak köşesinden 1 veya 2 mm’lik kesi oluşturularak istenilen pozisyona yerleştirilir. İşlemler sırasında lokal anestezi işlemleri kullanılır. Operasyon dolgu miktarına bağlı olarak 20 ile 30 dakika içerisinde gerçekleştirilebilir. İşlem sonrasında kesi bölümü eriyebilme özelliğine sahip dikiş yöntemi ile kapatılır.

Bu yöntemde kullanılan medikal dolgu malzemesinin kalitesi kalıcılık süresini etkiler. Kaliteli ürün kullanılması durumunda uzun yıllar dudaklar yeni görüntüsünü koruyabilir. Gerek geçici, gerekse kalıcı dudak büyütmelerinde uygun yöntemler benimsendiğinde doğal dudak dolgusu elde etmek her zaman mümkündür.

Dudak Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Kozmetik ürünleri kullanırken doğru yöntemlerin kullanılması ile dudaklar olduğundan daha kalın gösterilmesi mümkündür. Ayrıca bazı ürünler kullanarak dudaklarda kan akışını hızlandırarak da belirli oranda dudaklar büyütülebilir.

Ancak bu yöntemlerle dudakların büyük görünümlerini uzun süre koruması mümkün görünmez. Bu yöntemlerin etkileri günlük etkiler gösterir. Ancak Hyaluronik asit bazlı dermal yöntemi ile veya kalıcı silikon uygulamaları ile uzun süre istenen dudak pozisyonu korunabilir.

Dudak büyütme işlemleri ile;

  • Dudaklar daha hacimli bir görüntüye sahip olur,
  • Yaştan kaynaklı sarkmalar ortadan kalkar,
  • Asimetrik istenmeyen görüntüler ortadan kaldırılır,
  • Ağız yapısına uygun estetik görünüm sağlanır,
  • Dudak çevresinde oluşan istenmeyen çizgiler ortadan kaldırılır,

Gibi durumlar arzu edilen seviyeye ulaşır. Harici dolgu malzemelerine alerjik reaksiyon gösteren hastalarda, hastanın yağ dokusundan da faydalanılabilir.

Dudak dolgusu çeşitleri sayesinde hastanın özelliklerine ve isteklerine yönelik bazı modellemeler gerçekleştirilir. Hacimli dudak yapısına sahip olmak isteyenler, botoks dudak tercihinde bulunabilirler. Dudağın orta kısmını dolgunlaştırmak isteyenler Paris dudak modelini benimseyebilir. Dudak modellemeleri arasında V ve Y teknikleri sıklıkla kullanılan yöntemlerdendir.

Dudak Büyütme Geçici Mi?

Dudak dolgusu ihtiyacında olan kişiler tarafından, dudak dolgusu nasıl yapılır konusunda araştırmalar yapılır. Bu durum dudak büyütme işlemlerinde en doğru yöntemin belirlenmesi için gereklidir. Dudak büyütmelerinde hangi yöntem kullanılırsa kullanılsın, hiçbir koşulda ömür boyu garanti verilemez.

Ancak kullanılan yöntemler kullanım süresi açısından önemli bir belirleyicidir. Yöntemin kalıcı veya geçici olması, sadece kullanım süresini uzatabilir veya kısaltabilir. Geçici yöntemlerin uygulanması 20 ay kadar kullanım süresi sunabilirken, kalıcı yöntemlerle bu süre daha da uzatılabilir. Dudak dolgusunun kullanım süresini, dudak dolgusu sonrası hastanın davranışları da belirleyebilir.

Operasyondan sonraki 3-4 saat içinde hasta normal hayatına dönüş yapabilir. Hastaya ilk 3-4 saatlik zaman diliminde buz kompleksi önerilir. 7 ile 10 gün sonrasında operasyondan doğan şişlikler ve morluklar tamamen ortadan kalkar. Bu süre içerisinde dudakları zorlayacak hareketlerden kaçınılması gereklidir.

Dudak Dolgusu Fiyatları

Kullanılan yöntemleri farklılığı, dudak dolgusu fiyatları için belirleyicidir. Kalıcı dudak dolgusu fiyat araştırmasının yapılabilmesi için, uygulanacak medikal ürünün fiyatlarının ortaya konulması gerekir. Fiyatlar kullanılan ürünün markasına ve tanınırlığına göre değişiklik gösterecektir. Ayrıca operasyonda görev alan ekibin tanınırlığı da fiyatları doğrudan etkiler.

Geçici dolgu yöntemleri olarak da belirtilen dudak estetiği fiyatları, kalıcı yöntemlere göre daha avantajlıdır. Üstelik bu yöntemin kullanılması sonrasında, kullanım süresi sona eren dolgu malzemesi doğal yollardan vücuttan atıldığı için, ikinci bir operasyona ihtiyaç duyulmaz.

Uzman Ekibimiz ile Hizmetinizdeyiz

Alanlarında uzman 40'dan fazla ekibimiz ile sizin hizmetinizde her daim mutlulukla çalışıyoruz.
Müşteri Memnuniyeti
Web Designer 100%
Mutlu Müşteri
Mutlu Müşteri 100%

9000 +

Toplam İşlem

4000 +

Hasta Sayısı

20000 +

Telefon Görüşmesi

100 %

Müşteri Memnuniyeti

Bize Ulaşın

Telefon Numaramız

+90 544 848 55 85

Adresimiz

İstanbul
Türkiye

Mail Adresimiz

info@foreverclinica.com

Ücretsiz Randevu Oluşturun

Sizce binlerce Forever Clinica misafirleri gibi kendinize bir güzellik yapın ve hemen ücretsiz randevu oluşturun.