fbpx

Online Randevu Formu

Türkçe İletişim Formu (#4)

Forever Clinica

Fox Eyes Estetiği

Yüzün üst kısmında bulunan gözleri daha belirgin hale getirmek için uygulanan estetik işlemlerden birisi de fox eyes işlemidir. Operasyon genellikle göz kapağına bir kesi yapılarak gerçekleşir. Göz kapağında bulunan deri ve kaslar yeniden operasyon kapsamında şekillendirilir. Bu süreçte keşiden çıkarılan yağ ve cilt dokusu alınır.

Böylelikle gözler daha geniş ve açık gözükür. Son yıllarda popüler hale gelen bu estetik işlemi günümüzde profesyonel cerrahi yöntemlerle hastanelerde ve medikal estetik merkezlerinde yapılıyor.

Özellikle günümüzde ünlüler arasında son derece yaygın bir işlemdir. İşlemin mutlaka uzman bir estetiysen tarafından yapılması gerekiyor. Dolayısıyla bu konuda detaylı araştırmalar yaparak referansları inceleyerek doktor seçimi yapmak önemlidir.

Fox Eyes Nasıl Yapılır?

Popüler göz estetiği yöntemi fox eyes lokal anestezi çatısı altında yapılan bir işlemdir. İşlem sırasında hasta tamamıyla bayıltmaz. İşlem yapılacak olan bölge lokal anesteziyle uyuşturulur. İşlem öncesinde hastanın yüzü dezenfekte edilir. Sonrasında ise dezenfekte edilen bölgeye lokal anestezi uygulanır. Lokal anestezi uygulandıktan sonra göz kapağına kesi yapılır.

Kesi işlemi genellikle dış köşeden başlar. Dış köşeden başlayarak göz kenarında biten çizgiye kadar kesi işlemi gerçekleşir. Kesi işlemi sayesinde yağ dokusu ve fazlalık olan cilt dokusu alınır. İşlem sonrasında göz kapaklarına destek sağlamak için dikiş atılır. Gözlerin daha geniş ve açık görünmesi amacıyla kaşlar hafif olacak şekilde yukarıya kaldırılır. İşlem yaklaşık olarak 30 dakika ile 45 dakika arasında sürüyor. Aynı gün hastalar taburcu edilir.

Fox Eyes Riskleri Nelerdir?

Her estetik yöntemde olduğu gibi elbette ki fox eyes estetik yönteminin de bazı riskleri bulunuyor. Riskler söz konusu olduğunda aşağıdaki risklerin varlığından söz edebiliriz.

Bunlar;

  • Enfeksiyon,
  • Kanama,
  • Geçici görme kaybı,
  • Kalıcı görme kaybı,
  • Asimetri,
  • Yara izi,
  • Alerjik reaksiyonlar,

Yukarıdaki riskler fox eyes sonrası en çok karşılaşılan riskler olarak biliniyor. Fakat her işlem yaptıran da riskler görülmez. En sık gözlemlenen risk enfeksiyondur. Ameliyatlı bölgenin 10 gün boyunca korunması gerekir. Özellikle ameliyatlı bölgenin elle temasından kaçınılması gerekir. Ellerde biriken bakteriler ameliyatlı bölgeye sürüldüğünde enfeksiyon oluşumunu tetikleyebilir.

Fox Eyes Kimlere Yapılır?

18 yaşın üzerindeki her kişinin yaptırabileceği işlemlerden birisidir. Göz kapaklarında sarkma başta olmak üzere göz kapağı yapısının bozukluğu gibi sorunlar bulunduğunda Fox Eyes yapılması gerekir.

Yaşlanma faktörü ve genetik faktörlere bağlı olarak göz kapaklarında sarkmalar oluşabilir. Göz kapaklarında oluşabilecek sarkmaların önüne geçmek istiyorsanız Fox Eyes yöntemi son derece verimli bir estetik yöntemidir.

Gözlerinin aynı zamanda küçüklüğünden yakınan kişilerde Fox Eyes yöntemiyle ideal göz boyutuna ulaşabilirler. Estetik işlem yaptırmak isteyenlerin 2023 yılından sıklıkla fazla tercih ettiği yöntemlerden olan Fox Eyes yöntemini mutlaka uzman bir hekimin yapması gerekiyor. Aksi durumda birçok farklı sağlık sorunuyla karşı karşıya kalınabilir.

Fox Eyes Acı Verir Mi?

Hayır, günümüzde lokal anestezi altında yapılan Fox Eyes işlemi hiçbir şekilde acı vermez. Ağrısız ve acısız bir işlem olarak bilinir. Fakat işlem sonrasında anestezinin etkisinin geçmesiyle beraber ameliyatlı bölgede ağrı ve sızlama oluşabilir.

Ağrı ve sızlama süreci yaklaşık olarak 2 gün içinde kaybolur. Uzman doktorlar süreci en iyi şekilde planlayarak kişiyi işlem öncesi ve sonrası bilgilendirirler. Kişilerin aynı zamanda ameliyata uygun olup olmadığı da işlem öncesi yapılacak tetkiklerle belli olur.

İşlem bazı zamanlarda doktorların vereceği karar neticesinde genel anestezi çatısı altında da yapılabiliyor. İşlem yaklaşık olarak 40 dakika sürer. Fakat bazı faktörlere bağlı olarak süre 1 saate kadar uzayabilir.

Fox Eyes Estetiği Kalıcı Mıdır?

Fox Eyes estetiği yaptırmayı düşünen kişilerin merak ettiği konulardan birisi de işlemin kalıcı olup olmadığı konusudur. İşlem kalıcı bir işlem olup yaklaşık olarak 1,5 sene ile 2 sene arasında kalıcılığı bulunuyor.

Aynı zamanda en önemli avantajlar arasında beğenilmediği taktirde işlemin geri alınabilme olanağının olmasıdır. İşlemi geri alarak eski halinize dönebilirsiniz. Uzun süreli kalıcılığa sahip bir yöntem olmasıyla bilinen Fox Eyes yöntemini 2 senede 1 tekrarlayabilirsiniz.

Tekrarlayarak sürekli olarak aynı verimliliği elde edebilirsiniz. Yöntem aynı zamanda bir çeşit askılama işlemi uygulaması olarak da biliniyor. Uzun süreli kullanımıyla avantajlar sunuyor.

Fox Eyes Öncesi ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Ameliyat öncesinde kişinin cilt hatları incelenerek mutlaka belirli planlamalara göre işlemlerin yapılması gerekir. Böylelikle kişinin cildi üzerinde işaretlemeler yapılır. Fox Eyes yaptıracak olan kişilerin işlem öncesinde yüzüne hiçbir şekilde kimyasal bir madde sürmemesi gerekiyor.

Sürülecek kimyasal maddeler ameliyat sürecinde birçok farklı sorunla karşılaşmanız da etkili olabilir. İşlem sonrasında kişinin yüzünde herhangi bir şekilde ameliyat izi yarası kalmaz. İşlem sonrasında morluklar ve kızarıklıklar oluşabilir.

Fakat bu morluklar ve kızarıklar tamamıyla geçici durumdadır. Geçici olduğu için kişilerin herhangi bir şekilde endişelenmemesi gerekiyor. %99 ameliyatın başarı oranı bulunur. Böylece kişiler sıklıkla ameliyatı yaptırmayı tercih eder.

Fox Eyes Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

Estetik işlemler arasında sıklıkla tercih edilen yöntemlerden olan Fox Eyes yöntemi daha genç görünüm avantajına kişilerin kavuşmasını sağlar. İşlem sonrası göz kapaklarının açılması kişilerin daha genç görünmesinde etkili oluyor. Estetik bir görünüm vermesi de gene yöntemin avantajları arasında bulunuyor.

Çekici yüz hatlarına kavuşmayı sağlar. Aynı zamanda işlem sonrası hızlı işlem avantajı sunar. Minimal risk içeren bir ameliyat olması Fox Eyes yöntemini günümüzde ayrıcalıklı kılan faktörler arasında bulunuyor. Göz kapaklarının kaldırılarak daha çekici ve belirgin hale getirilmesiyle Fox Eyes yöntemi son derece avantajlı yöntemler arasında bulunur. Ameliyattan sonra kişiler hemen aynı gün taburcu olabiliyor.

Fox Eyes Nerede Yapılır?

Fox Eyes nerede yapılır, sorusu işlemi yaptırmayı düşünen kişiler tarafından merak edilir. İşlemi yaptırmak istiyorsanız bu süreçte tercihinizi mutlaka güvenilir ve Sağlık Bakanlığına bağlı merkezlerde yaptırmanız gerekiyor.

Sağlık Bakanlığına bağlı kurum ve kuruluşlarda Fox Eyes estetiğini yaptırmak güvenlik açısından önemlidir. Güvenilir işlemler arasında bulunan bu yöntem aynı zamanda günümüzde medikal merkezlerde de yaptırılıyor. Devlet hastanelerinde, özel hastanelerde ve medikal kuruluşlarda Fox Eyes yaptırabilirsiniz.

Özel hastanelerde işlemler daha hızlı bir şekilde yapılır. İşleminizi merdiven altı kurumlarda yaptırmaktan kaçınmalısınız. Son derece hassas bir ameliyat çeşidi olarak ön plana çıkan bu işlem mutlaka uzman kişilere yaptırılması gereken işlemlerden birisidir.

Fox Eyes Gençleştirir Mi?

Yaşa bağlı olarak oluşan kırışıklıkların en sık gözlemlendiğinde yerler göz kapakları ve göz çevresidir. Göz kapaklarında oluşan kırışıkları gidermek için kullanabileceğiniz yöntemlerden birisi de Fox Eyes yöntemidir. Bu yöntemi kullanarak göz kapağı çevrenizde bulunan kırışıklarından kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Aynı zamanda yaşa bağlı olarak oluşan göz kapağı sarkması gibi sorunlardan da kurtulmak istiyorsanız Fox Eyes yöntemi son derece başarılı yöntem çeşitleri arasında bulunuyor. Göz kapağına kesi yapılarak içindeki fazla birikmiş yağlar alınarak bölge genişletilir.

Gençleştirici etkisinin olması günümüzde Fox Eyes yönteminin popülerliğini artıran faktörler arasında bulunuyor. Fox Eyes yöntemini kullanarak kırışıklardan kurtulabilecek ve aynı zamanda göz kapağı sarkmalarının önüne geçebileceksiniz.

Uzman Ekibimiz ile Hizmetinizdeyiz

Alanlarında uzman 40'dan fazla ekibimiz ile sizin hizmetinizde her daim mutlulukla çalışıyoruz.

9000 +

Toplam İşlem

4000 +

Hasta Sayısı

20000 +

Telefon Görüşmesi

100 %

Müşteri Memnuniyeti

Bize Ulaşın

Telefon Numaramız

+90 544 848 55 85

Adresimiz

İstanbul
Türkiye

Mail Adresimiz

info@foreverclinica.com

Ücretsiz Randevu Oluşturun

Sizce binlerce Forever Clinica misafirleri gibi kendinize bir güzellik yapın ve hemen ücretsiz randevu oluşturun.

Türkçe İletişim Formu