fbpx

Online Randevu Formu

Türkçe İletişim Formu yatay (#4)

Forever Clinica

Sakal Ekimi İşlemi

HizmetAmerikaAlmanyaİngiltereİspanyaFransaİtalyaTürkiye
Sakal Ekimi$6.000€3.500£3.000€3.000€4.000€4.000€1.700

Erkeklerin yüz bölgelerinde bulunması gereken kıl eksikliklerini gidermek için yapılan ekleme işlemler sakal ekimi adını alır. Bu işlem yüz bölgesinde önceden var olan kıllar yerine yapılabileceği gibi hiç kıl bulunmayan bölgelere de uygulanır. Bu uygulamayı yapan kişiler ise sakal ekim için gerekli eğitimi almış olan uzmanlar gerçekleştirir. İşlemin gerçekleşmesinin ardından erkeklerin kendilerini rahatsız eden sakalsız görünümden kurtulmaları sağlanır.

Sakal Ekimi Nasıl Yapılır?

Yüz bölgelerine sakal ektirmeyi düşünenler sakal ekimi nasıl yapılır sorusuna cevap ararlar. Erkeklerin istedikleri sakallı görünüme kavuşması için yapılacak ekim işlemi lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Kişinin saç arkası veya diğer kıllı bölümlerinden kıl köklerinin alınmasıyla ekim gerçekleştirilir. Ekim işleminin yapılabilmesi için kullanılan iki farklı yöntem vardır. Bunlar fue sakal ekim yöntemi ve fut sakal ekim yöntemidir.

Fue sakal ekim yöntemi: Fue yöntemiyle sakal bıyık ekimi yapılırken kıl kökleri uygun bölgeden kesme gerçekleştirmeden tek tek şeklinde alınır. Alınan kıl köklerinin yüz bölgesine doğal olacak şekilde ekilmesi sağlanır. İz kalmayan bu uygulama sonrasında sakalların çıkış şekli de tek tek olur.

Fut sakal ekim yöntemi: Fut yöntemi sakal ekim konusunda kullanılan eski yöntemlerdendir. Kullanılacak kıl kökleri fut yönteminde ameliyat yapılarak alınır. Alım gerçekleşirken ciltte kesi açılır. Ayrıca alınan köklerin dik olacak şekilde yerleştirilmesi sağlanır. Ameliyat ve cilt kesiği olduğu için bu yöntemde iz kalması kaçınılmaz olur. Ekimin yapıldığı yüz bölümünde sakalların çıkışı ise gruplar halinde gerçekleşir.

Sakal Ekimi Kalıcı Mı?

Yüz bölgesine sakal ekimi yaptıranlar doğru çalışan ve başarılı uzman tercih ettiklerinde gerçekleşen sakal ekiminin kalıcı olduğu görülür. İşlem sağlıklı olan saç veya diğer kıl kökleri kullanıldığı için sağlıklı olarak eklenir.

Kişinin kendi kılları bu işlem için kullanıldığından yeniden dökülme veya geçici sakal oluşumu gibi sorunlar yaşanmaz. Ancak sakallarında sorun yaşamamak için ekim yaptıracak kişilerin mutlaka uzman uyarılarını dikkate almaları gerekir. Böylelikle ömür boyu kullanabilecekleri sakallı görünüme kavuşmaları kaçınılmaz olur.

Sakal Ekimi Aşamaları

Yüz bölgesine sakal ekiminin gerçekleşmesi için günümüzde fue yöntemi yaygın şekilde tercih edilir. Bunda işlemin iz bırakmaması ve daha kolay yapılması etkili olur.

Sakal ekim uzmanının çalışmaları ile yapılan ekim işleminin aşamalarını şunlar oluşturur;

 • Ön muayene: Sakal ekimini gerçekleştirmeden önce uzman tarafından ön muayene yapılır. Bu muayene esnasında işleme uygunluk araştırılır.
 • Bölge belirleme: Sakal ekiminin yapılacağı bölgenin belirlenmesi sağlanır. Bu bölgeler çene, üst dudak, yanak ve boyun bölgeleridir.
 • Greft sayısı planlama: Kılsız olan bölgenin kıla kavuşması için kullanılması gereken greft sayısı belirlenir. Greft sayısı bölgeye bağlı olarak 1000-3000 greft kadar olur.
 • Test işlemi: İşlem yapılmadan önce kişinin kan ve diğer testleri yapılır. Test sonuçlarına göre işlem saati belirlenir.
 • Dezenfekte yapma: Ekimin gerçekleşeceği bölge dezenfekte edilir. Böylelikle hijyenik işlem gerçekleştirilir ve herhangi bir alerji/yan etki durumu yaşanmaz.
 • Lokal anestezi uygulama: İşlemi yaptıracak kişinin acıyı hissetmemesi adına lokal anestezi uygulanır. Anestezi verildikten sonra kıl toplama ve ekme işlemlerine geçilir.
 • Kıl köklerini toplama: Kıl köklerinin alınması için belirlenen bölgeden köklerin toplanması sağlanır. Bu aşamada silindirik iğnelerden yararlanılarak kökler tek tek toplanır. Toplanan kökler hazırlanan solüsyon içerisine atılarak ekim için beklenir.
 • Ekim gerçekleştirme: Saç veya diğer bölgelerden kıl kökleri toplandıktan sonra 0,7 mm iğne yardımıyla belirlenen bölgeye ekim yapılır. Ekim işlemi her kıl kökü için aynı şekilde uygulanır.

Bu işlemlerin tek tek yapıldığı sakal ekimi ne kadar sürer? Sorusunun cevabı 4-5 saattir. Bu sürenin greft sayısı ve ekim yapılacak bölgenin büyüklük küçüklük durumuna değişmesi mümkündür.

Sakal Ekimi Fiyatları

İz bırakmadan yapılan sakal ekimi fiyat bilgisi önemli bir konudur. Yüzlerinin sakallı görünüme kavuşmasını hayal eden kişiler uygun fiyatlar sayesinde hayallerini gerçekleştirirler. Fiyat konusu ise oldukça görecelidir.

Çünkü ekim merkezi, uzman, ekim tekniği, ekim bölgesi, greft sayısı ve ek işlemler fiyatı oluşturur. Bu nedenle ekimi düşünen kişilerin piyasa araştırmasını detaylı şekilde yapmaları gerekir.

Sakal ekimi ücreti 2023 yılında ortalama 10-20 bin TL aralığındadır. Ancak güncel ve net fiyat için tercih edilecek ekim merkezi ile iletişime geçilmelidir.

Sakal Ekimi Süreci

Sakal ekim işleminin muayene ve ön hazırlıklar tamamlandıktan sonra 4-5 saatlik kısa bir süre içerisinde tamamlanması mümkündür. Ekimin yapılmasının ardından sakal ekimi iyileşme süreci beklenir. Bu süreç ise ortalama 1-2 haftadır.

Sakal ekildikten sonra uygulama bölgesinde kızarıklık oluşur. Bu kızarıklar maksimum 1 hafta içerisinde geçer. Kızarıklık yanı sıra kabuklanmanın görülmesi de mümkündür. Kabuklanmanın geçiş süresi ise ortalama 1 haftadır.

Ekim işleminin gerçekleştiği bölgenin 3 gün sonunda önerilen şekilde yıkanması sağlanır. Yıkama ve bakım işlemlerinin doğru uygulanması ile iyileşme süreci 1 ay içerisinde tamamlanır.

Sakal Ekimi Ne Kadar Kalıcı?

Erkekler tarafından tercih edilen sakal ektirme kalıcı bir işlemdir. Ömür boyu sakal kullanımını sağlayan bu işlemin kalıcılığı uygulamanın ardından gerçekleşecek bakım ve kontrol aşamalarının eksiksiz gerçekleştirilmesi ile mümkün olur.

Sakal Ekiminden Ne Kadar Süre Sonra Sakal Çıkar?

Sakal ekimi sonrası sakalların ortaya çıkması 4-6 ay aralığında değişir. Ancak ekim gerçekleştikten 3 gün sonra yapılan yıkamanın ardından ekilen sakalların görülmeye başlaması mümkündür. Kirli sakal görünümünü veren bu sakallar ortalama 2-3 hafta içerisinde geçici dökülmeye maruz kalırlar. Geçici dökülmenin bitmesinin ardından ise yeni sakallar çıkmaya başlar.

Sakal ekiminin sonrasında yeni sakalların çıkma süresi ise 2 yıla kadar devam eder. 2 yıl sonunda kişilerin kalıcı sakallarına kavuşmaları sağlanmış olur.

Sakal Ekimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Erkeklerin sakal ekimini gerçekleştirdikten sonra memnun kalmaları işlemi yaptırdıkları merkez ve uzmanın uyarılarını dikkate almaları ile mümkün olur. İşlem öncesi ve sonrasında yapılan uyarıları harfiyen gerçekleştiren kişiler hayallerindeki sakallı görünüme kavuşabilirler.

Erkeklerin sakal ekimi öncesi ve sonrası dikkat etmesi gerekenler şunlardır;

 • Sakal ekiminin steril ortamda ve uygun saç ekim merkezinde yapılmasına dikkat edilmelidir.
 • Ekime uygun bulunulduğu takdirde ekimin gerçekleşeceği günden minimum 3 gün öncesinden sigara ve alkol tüketimi bırakılmalıdır.
 • Ekim işleminden minimum 3 gün önce kullanılıyorsa kan sulandırıcı ilaç kullanım bırakılmalıdır.
 • Ekim işleminin gerçekleşmesinden sonra ise ilk 3 gün uygulama bölgesine kesinlikle su değdirilmemelidir.
 • Uygulama sonrasında 3 gün boyunca sigara ve alkol kullanılmamalıdır.
 • İlk 3 gün boyunca cinsel ilişkiden uzak durulmalıdır.
 • İlk 1 haftalık süre boyunca boğazlı kazak ve yüze temas edecek kıyafetlerden uzak durulmalıdır.
 • İlk 1 hafta boyunca uzman tarafından önerilen beslenme programına uyulmalıdır.
 • Uygulamadan 7 gün sonra bölgenin pansumanı yapılmalıdır.
 • Kabuklanma ve kızarıklığın geçtiği 1 haftalık süre sonunda uzman tarafından verilen bakım losyonu doğru şekilde kullanılmalıdır.
 • Sakal ekimi sonrası ilk traş uygulamadan 15-20 gün sonra olunmalıdır. Bu süre içerisinde kabuklanma geçmemişse tıraş için bir süre daha beklenmelidir.
 • İlk 1 ay boyunca yüz yıkandıktan sonra kurulama işlemi dikkatli şekilde yapılmalıdır.

Bunların dışında uzman doktor tarafından verilen ilaçlar ve losyonlar belirlenen süre boyunca yüz için kullanılmaya devam edilmelidir. Bu sayede sakal ekiminin başarılı olması ve istenen sakallı görünümün kazanılması sağlanmış olur.

Müşteri Memnuniyeti
Web Designer 100%
Mutlu Müşteri
Mutlu Müşteri 100%

9000 +

Toplam İşlem

4000 +

Hasta Sayısı

20000 +

Telefon Görüşmesi

100 %

Müşteri Memnuniyeti

Forever Clinica

Sakal Ekimi Referanslarımız

Yüzlerce hastamızın memnuniyet videolarını ve öncesi sonralarını görebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Telefon Numaramız

+90 544 848 55 85

Adresimiz

İstanbul
Türkiye

Mail Adresimiz

info@foreverclinica.com

Ücretsiz Randevu Oluşturun

Sizce binlerce Forever Clinica misafirleri gibi kendinize bir güzellik yapın ve hemen ücretsiz randevu oluşturun.

Türkçe İletişim Formu