fbpx

Online Randevu Formu

Forever Clinica

FUE Saç Ekimi

Zaman içerisinde dökülen saçlar fue saç ekimi gibi yöntemler kullanılarak ekilebilir. Farklı nedenlerden dolayı dökülen saçlar fue tekniği ile ekilir. Saçların dökülmesinin temel nedenleri çevresel etkenler, stres ya da hormonal bozukluklardır. Saçları dökülen insanlarda ciddi bir özgüven eksikliği olur Saç ekimi sonrasında özgüveni yerine gelen çok fazla kişi vardır. Fue saç ekimi için mutlaka profesyonel destek alınmalıdır. Aksi takdirde ortaya çıkabilecek sorunlar pişmanlığa neden olabilir.

Fue Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Foliküler Ünite Ekstrasiyonu’nın kısaltması olan Fue saç ekim yöntemi saç ektirmek isteyenlerin tercihleri arasındadır. Bu yöntem saç ektirme konusunda en sık kullanılan yöntemdir. Bu konuda da çok etkilidir. Yaptıran çok fazla kişinin daha sağlıklı bir sosyal hayata kavuşmasını sağlar. Bu yöntemin uygulanabilmesi için ilk olarak donör bölgeden saç kökleri alınır. Daha sonra istenilen bölgeye implant edilir. Yöntemin doğru bir şekilde uygulanması, bu şikayetin ortadan kalkmasında etkilidir. Saç dökülme sorunu olanlar mutlaka incelemeli ve uzmanlardan bu konuda faydalanmalıdır.

Fue Saç Ekimi Kimlere Uygulanır?

Fue saç ekimi çoğunlukla saç dökülmesi sorun yaşayanların tercih ettiği bir yöntemdir. Bununla birlikte saçlarının yetersiz olduğunu düşünenler tercih edebilirler. Hemen hemen herkes bu uygulamadan faydalanabilir. Doğuştan ya da sonradan saç kaybı yaşayanlar, aşırı dökülme yaşayanlar işlemden faydalanabilir. Bu işlemi kadın ya da erkek fark etmeksizin herkes yaptırabilir. Erkekler arasında saç dökülmesi daha çok karşılaşılan bir durumdur. Fakat kadınlarda görülmesi de mümkündür. Fue saç ekimi için ilk olarak doktor tarafından bir muayene yapılır. Eğer ki bir sorun yoksa muayene olanlar saç ekimi uygulamasından faydalanabilirler.

Fue Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?

Fue saç ekimi uygulamasının yaptıran kişiler için sunduğu çok fazla avantaj vardır. Yaptırma konusunda tereddütleri olanlarda bu avantajları inceledikten sonra konuya daha sıcak yaklaşırlar. Fue saç ekiminin avantajlarından bazıları şunlardır;

  • Kesi ya da delme işlemi uygulanmaz.
  • Çok daha kısa sürede iyileşme sağlar.
  • Acı hissettirmez.
  • İz bırakmaz.
  • Etkili sonuçlar sunar. 

Bu gibi avantajlar fue saç ekiminin dünya tarafından en sık tercih edilen yöntem olmasına neden olur. Özellikle iz bırakmaması kişiler için en önemli avantaj olarak kabul edilir. İşinde uzman ve profesyonel olan kişilerden fiyat bilgisi alarak uygulama için adım atılabilir.

Fue Saç Ekimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fue saç ekimi yaptıranlar, yaptırdıkları uygulamadan başarılı bir sonuç alabilmek için, saç ekimi sonrası dikkat etmesi gereken bazı konular vardır. Saç ekimi sonrası dikkat edilmesi gereken konulardan bazıları şunlardır;

  • Operasyon bittikten sonra 6-10 saat boyunca otomobil kullanılmaması gerekir.
  • Tuzlu tüketiminden uzak durulması gerekir.
  • Bolca su tüketilmelidir.
  • Saç ekimi yapılan bölgeye belirtilen gün kadar losyon kullanılmalıdır.
  • Verilen ilaçlar düzenli olarak kullanılmalıdır. Bu konular dikkate alındığı zaman, ekim yaptıran kişiler uygulamalarından çok daha iyi sonuçlar alabilirler.

Fue Saç Ekimi Ne Kadar Sürede Yapılır?

Fue saç ekimi geniş ya da dar alanlarda uygulanabilen bir uygulamadır. İşlemin yapılacağı bölgeye göre süreyle alakalı değişiklik olabilir. İşlemi yapacak olan kişinin tecrübesi de süreç konusunda etkilidir. Fazla uygulama yapıldıysa daha hızlı hareket eder. Alınacak olan greft sayısı, sağlıkçının tercih edeceği seans süresi, saç derisinin uygulamadan etkilenmesi işlem sürecini etkiler. Kullanıcılar bu konularda bilgi sahibi olmalıdır. Saç ekimi öncesinde dikkat edilecek konularda vardır. Eğer ki o durumlara da dikkat edilirse, sorunsuz bir fue saç ekimi gerçekleştirilebilir.

Uzman Ekibimiz ile Hizmetinizdeyiz

Alanlarında uzman 40'dan fazla ekibimiz ile sizin hizmetinizde her daim mutlulukla çalışıyoruz.
Müşteri Memnuniyeti
Web Designer 100%
Mutlu Müşteri
Mutlu Müşteri 100%

9000 +

Toplam İşlem

4000 +

Hasta Sayısı

20000 +

Telefon Görüşmesi

100 %

Müşteri Memnuniyeti

Forever Clinica

FUE Saç Ekimi Referanslarımız

Yüzlerce hastamızın memnuniyet videolarını ve öncesi sonralarını görebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Telefon Numaramız

+90 544 848 55 85

Adresimiz

İstanbul
Türkiye

Mail Adresimiz

info@foreverclinica.com

Ücretsiz Randevu Oluşturun

Sizce binlerce Forever Clinica misafirleri gibi kendinize bir güzellik yapın ve hemen ücretsiz randevu oluşturun.