fbpx

Online Randevu Formu

Türkçe İletişim Formu (#4)

Forever Clinica

Blepharoplasty

Göz kapağı estetiği olarak da bilinen blepharoplasty yaşlanmaya bağlı olarak gözlerdeki sarkmaları önleyen işlemler arasındadır. Estetik işlem olarak da bilinen işlem aynı zamanda göz sağlığı açısından da tercih edilen işlemler arasında yer alıyor. 40’lı yaşlardan sonra göz kapaklarındaki sarkmalarda artışlar yaşanır.

Göz kapakları zaman içinde işlevselliğini kaybederek kötü bir görünüm oluşturur. Sarkmalara bağlı olarak oluşan kötü görünüm sonucunda göz kapağınıza uygulayacağınız işlemlerden birisi olan ilgili işlemi hekimler sorunsuz bir şekilde yapıyor.

Göz kapaklarında bulunan fazla yağ dokusu ve deri dokusunun alınmasıyla göz sarkmalarının önüne geçilir. Böylelikle yaşlanma belirtileri azalır. Genç görünüm elde etmek amacıyla yapılan cerrahi bir işlem olarak bilinir.

Blepharoplasty Uygulama Çeşitleri Nelerdir?

Günümüzün göz estetiği operasyonları arasında bilinen Blepharoplasty işlemi 3 farklı şekilde uygulanıyor.

Bunlar;

  • Üst göz kapağı,
  • Alt göz kapağı,
  • Çift taraflı,

Olarak ön plana çıkıyor. Göz kapaklarında sarkmalara yol açan aşırı yağ birikintileri bu süreçte kesi yardımıyla alınarak dışarı çıkarılır. Yağ birikintileri dışarı çıkarılarak kişilerin göz kapağında bulunan sarkmalarının tedavisi yapılır. Alt göz kapağına işlem uygulanarak göz altı torbaları önlenir.

Çift taraflı işlemde ise kas ve yağ dokusu alınarak göz altı torbaları tamamıyla alınır. Göz altı torbaları alınarak kişilerin gözlerindeki torbalanma ve aşırı yağa bağlı olarak oluşabilecek sarkmalar ortadan kaybol olacaktır. Göz altı sarkmalarının önüne geçmek amacıyla yapılan Blepharoplasty uygulamasıyla süreç tamamen çözüme kavuşur

Blepharoplasty Nasıl Yapılıyor?

Lokal anestezi başta olmak üzere bazı zamanlarda ise Blepharoplasty işlemi genel anestezi çatısı altında yapılan bir işlem çeşidi olarak karşımıza çıkıyor. Genellikle işlem öncesinde lokal anestezi uygulanır. Lokal anestezi uygulandıktan sonra kesiler üst kısımdan yapılır.

Doğal kıvrımlar boyunca kesilerek yapılarak belirli plana göre işlemler yapılmaya devam eder. Alt göz kapağı işlemlerinde ise kesiler göz altlarına ya da kirpik altlarına yapılarak uygulanır. Kesi işlemleri sırasında fazla yağ dokusu ve kas dokusu çıkarılır. Dokular çıkarıldıktan sonra bölgeye dikiş işlemi uygulanır. Açık kalan bölgenin ise iyileşmesi için belirli zaman gerekecektir.

Blepharoplasty Yan Etkileri Nelerdir?

Blepharoplasty işleminden sonra kişilerde bazı sorunlar ortaya çıkabilir. Bu sorunlar hastadan hastaya farklı düzeyde gelişebilir.

En sık gözlemlenen sorunlar aşağıdaki gibi sıralanabilir;

  • Şişlik oluşumu,
  • Morarma,
  • Göz kuruluğu,
  • Geçici görme bozukluğu,
  • Kesi iyileşmesi,

En sık gözlemlenen yan etkilerin başında şişlik oluşumu gelir. Şişlik oluşumu ortalama olarak 2 gün içinde geçer. Morarma ve göz kuruluğu yan etkileri de gene sık gözlemlenen sorunlar arasındadır. Bu sorunlarda ortalama olarak 3 gün içinde tamamen kendiliğinden ortadan kalkacaktır. Kesi iyileşmesi ise yaklaşık olarak 7 gün sürer. Bir haftalık süre sonunda kesiler tamamıyla iyileşir ve dikişlerin alımı ise 15 gün sonunda gerçekleşir.

Blepharoplasty Ağrı Verir Mi?

İşlem lokal anestezi altında yapıldığı için herhangi bir ağrı yaşanmaz. Ağrısız işlem çeşidi olarak bilinen Blepharoplasty işlemi bazı zamanlarda ise genel anestezi yöntemiyle uygulanıyor.

Genel anestezi yöntemiyle uygulanan bu işlem çeşidinde herhangi bir ağrı hissiyatı oluşmaz. Baskı hissetme ve gerginlik gibi hislerde Blepharoplasty sonrası oluşabilir. Özellikle genel anesteziyle işlemler yapıldığında hiçbir şekilde kişi ağrı hissetmez.

Kişi tamamıyla genel anestezi altındayken uyuyacağı için herhangi bir şekilde ağrı hissi oluşmayacaktır. Fakat anestezi etkisinin geçmesi neticesinde işlem sonrasında ağrı hissi ciddi boyutlarda olabilir. 1 gün boyunca ağrılar devam eder. 1 günün sonunda ise ağrı yavaşlayarak ortadan kaybolur.

Blepharoplasty İşlemi Kaç Dakika Sürer?

Genellikle Blepharoplasty 60 dakika ile 180 dakika arasında sürebiliyor. Bu süre hastanın yaptıracağı Blepharoplasty çeşidine bağlı olarak değişebilir. Çift Blepharoplasty yaptırılacaksa özellikle işlem daha uzun olduğu için 3 saat gibi bir zamanda tamamlanabiliyor.

Tek taraflı işlemlerde ise 1 saat içinde işlem gerçekleşir. Aynı zamanda lokal anestezi ve genel anestezi kapsamında da sürelerde farklılıklar gözlemlenebiliyor. Genel anesteziyle yapılan işlemler daha yavaş olarak gerçekleşir.

Lokal anesteziyle Blepharoplasty işlemi ise daha kısa sürede gerçekleşiyor. İşlem sonrasında ağrı ve şişlik oluşabilir. Şişlik ve ağrı oluşumu normaldir. Ortalama olarak 2 gün için tamamıyla ağrı ve şişlik geçecektir. Yan etkiler geçinceye kadar soğuk komplikasyon ve ağrı kesici ilaçlar uygulanır.

Blepharoplasty Kimlerin Yaptırmasına Uygundur?

Göz estetiği işlemi olan Blepharoplasty işlemini göz kapağı sarkması sorunları yaşayan ve göz altı torbası şişliği problemi bulunan herkes yaptırabilir. İşlemi yaptırabilmek için kişilerin on sekiz yaşından büyük olmaları gerekiyor.

Yaşa bağlı olarak oluşacak sarkmalar ve bu sarkmalara bağlı olarak oluşacak kaz ayakları gibi sorunların oradan kaldırılması Blepharoplasty işlemi son derece etkili bir yöntem çeşidi olarak biliniyor. İşlemi hem kadınlar hem de erkekler yaptırabiliyor.

Kadınların ve erkeklerin yaptırmasına uygun olarak ön plana çıkan Blepharoplasty işlemi günümüzün en popüler estetik yöntemleri arasında bulunuyor. Estetik yöntemi yaptırarak göz altı torbaları ve göz çevresi sarkmaları gibi sorunlardan geçici de olsa kurtulabilirsiniz.

Blepharoplasty Kalıcı Bir İşlem Midir?

Blepharoplasty günümüzde yaş faktörüne bağlı olarak yaşam tarzına ve beslenmeye bağlı kalıcılık faktörü değişkenlik gösterir. Yaşlanma belirtilerini azaltmak ve göz problemlerinin düzeltilmesi amacıyla yapılan Blepharoplasty işlemi birçok açıdan kişilere avantajlar sağlıyor.

Avantajlı estetik yöntemlerinden birisi olarak tanımlanan ilgili yöntemi yaptırarak kişilerin sarkma sorunları ve torba sorunları tamamıyla ortadan kalkmış olacaktır.

Genç bir görünüm elde etmek isteyenlerin sıklıkla başvurduğu yöntemler arasında bulunan Blepharoplasty yöntemi neticesinde yaşlanmaya bağlı olarak oluşabilecek sorunların önüne geçebilirsiniz. İşlemin kalıcılığı aynı zamanda cilt faktörüne göre ve genetik faktörlere bağlı olarak da değişebilecek faktörler arasında ilk sırada yer alır.

Blepharoplasty Yaptırmanın Önemi Nedir?

40 yaş üstü kadınlarda ve erkeklerde en sık gözlemlenen sorunlardan birisi de göz altı torbaları ve göz kapaklarında oluşan sarkmalardır. Göz kapaklarında oluşan sarkmaların önüne geçmek istiyorsanız ve göz kapaklarındaki sarkmalardan kurtulmak istiyorsanız bu süreçte Blepharoplasty etkili bir yöntem çeşidi olarak biliniyor.

Cerrahi operasyon yöntemi kapsamında yapılan işlem çeşidiyle tek bir işlemle göz çevresinde oluşan sorunlardan kurtulabilirsiniz. 1 ile 3 saat arasında yapılan cerrahi işlemlerle aynı zamanda göz altı torbaları da tamamıyla ortadan kaldırılır. İşlemin başarı oranı %98’dir. Ünlülerin en sık yaptırmayı tercih ettiği yöntemler arasında bulunması yöntemin popülerliğini artıran faktörler arasında yer alıyor.

Blepharoplasty Faydaları Nelerdir?

Blepharoplasty faydalarıyla bilinen cerrahi operasyonlar arasında bulunuyor. Genç bir görünüme kavuşmak istiyorsanız gözlerinizin daha belirgin olmasını istiyorsanız işlem son derece etkilidir.

Göz kapaklarında oluşacak yaşlanmaya bağlı kırışıklar kişilerin estetik görünümünü olumsuz anlamda etkileyebilir. Estetik görünümü olumsuz anlamda etkileyen kırışıklar ve sarkmalar sonucunda yaptıracağınız Blepharoplasty cerrahi işlemiyle son derece kolay bir şekilde sorunlardan kurtulabileceksiniz.

Uzun süreli etki yaratmasıyla bilinen yöntem günümüzün en popüler göz estetiği yöntemleri arasında birinci sırada yer alıyor. Cildinizin sağlık kalmasını istiyorsanız ve daha güzel bir cilt yüzeyin kavuşmak istiyorsanız Blepharoplasty son derece etkili bir yöntem çeşidi olarak biliniyor. Sağlık Bakanlığına bağlı kuruluşlar üzerinden işlemi yaptırabilirsiniz.

Uzman Ekibimiz ile Hizmetinizdeyiz

Alanlarında uzman 40'dan fazla ekibimiz ile sizin hizmetinizde her daim mutlulukla çalışıyoruz.

9000 +

Toplam İşlem

4000 +

Hasta Sayısı

20000 +

Telefon Görüşmesi

100 %

Müşteri Memnuniyeti

Bize Ulaşın

Telefon Numaramız

+90 544 848 55 85

Adresimiz

İstanbul
Türkiye

Mail Adresimiz

info@foreverclinica.com

Ücretsiz Randevu Oluşturun

Sizce binlerce Forever Clinica misafirleri gibi kendinize bir güzellik yapın ve hemen ücretsiz randevu oluşturun.

Türkçe İletişim Formu