fbpx

Online Randevu Formu

Forever Clinica

Implant Uygulama

Diş ile ilgili en çok uygulanan işlem, implant uygulama işlemi olur. Diş sağlığı en çok dikkat edilmesi gereken konular arasında yer alır. Dişlerin sağlıklı olmaması durumunda çok daha ciddi sağlık sorunları meydana gelir. İmplant işlemi diğer işlemlere göre biraz daha zor bir işlem olsa da doğru uygulama ile kısa sürede tamamlanır. İmplant işlemi uygulanırken, uzman hekim tercih edilir ise çok fazla ağrı yaşanmaz ve daha hızlı bir iyileşme durumu söz konusu olur. İmplant, dişlerin hem daha güzel görünmesini hem de daha sağlıklı olmasını sağlar. İmplant işlemi çok uzun süren bir işlem de olmadığı için günlük yaşamınızı etkileyen bir durum değildir.

Implant Uygulama Nedir?

İmplant nedir ve ne şekilde uygulanır gibi konular merak edilen konular arasında yer alır. İmplant uygulama eksik olan dişlerin yerine yeni dişlerin takılması işlemidir. Ağız içerisinde eksik diş bulunması hem diğer dişlerin yapısını bozar hem de estetik açıdan kötü bir görüntü ortaya çıkarır. Bu gibi durumlar ile karşı karşıya kalmamak adına implant işlemi son derece etkili bir işlem olur. Diğer işlemlere göre çok daha fazla avantaja sahip bir işlemdir. Komşu dişlere herhangi bir şekilde zarar vermemesi de sağladığı en büyük avantajlardan biridir. Dişlerin zarar görmesine engel olarak daha iyi bir hale gelmesini sağlar. Biraz daha ağrılı bir işlemdir.

Implant Nasıl Yapılır?

İmplant işlemi diğer diş tedavilerine göre daha kompleks bir işlemdir. Bu sebeple de uygulama konusunda çok daha dikkatli davranılması gerekir. Aynı zamanda sonrasında da dikkatli davranılır ise daha kısa bir sürede iyileşmesi sağlanır. İmplant uygulama şu şekilde gerçekleşir;

  • İlk olarak işlemin yapılması için ağız içerisine uyuşturucu iğne yapılır.
  • Ağız ve dişler tamamen hissizleşince boş diş köklerine kesi açılır.
  • Kesilerin içerisinde dişleri takmak için gerekli olan çiviler yerleştirilir.
  • Ve daha sonra bu çivi üzerine protez dişler takılarak sabitlenir.

Bu şekilde aşamalar ile yapılır. İşlem sonrasında da birtakım konulara dikkat edilir ise herhangi bir sorun yaşamadan kısa sürede iyileşme durumu meydana gelir.

Implant Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

İmplant işlemi yapıldıktan sonra bazı konularda dikkatli davranılmaz ise iyileşme uzun süreye sarkar ve bu durum da istenmeyen bir durumdur. İşlem sonrası belirli bir süre katı gıda tüketiminden uzak durmak gerekir. Diş daha ağıza adapte olmadığı için katı gıdaların tüketimi hem zor olur hem de dişlere zarar verir. Çok soğuk ve çok sıcak içeceklerin tüketimi de kesinlikle yasaktır. Bunun sebebi ise implant uygulama sonrasında dişlerin hassasiyetinin artmasından kaynaklıdır. Dişlerin en sağlıklı hali ile karşımıza çıkması için implant sonrası yavaş olacak şekilde dişlerinizi fırçalayın. Fakat bu işlemi yaparken hassas başlıklı olan diş fırçası kullanılır. Diş bir süre ağızda fazlalık gibi gelse de bir süre sonra bu duruma alışılır.

Implant Ağrır Mı?

İmplant işlemi diğer diş işlemlerinden biraz daha zor bir işlem olduğu için belirli bir süre ağrı ve sızı olabilir. Fakat doktor bunun için size ağrı kesici ilaç verir. Ağrı kesici ilaçlar bu ağrıların azalmasına ve daha iyi bir duruma gelmenize yardımcı olur. Özellikle son yıllarda ağız sağlığı için pek çok işlem yapılır. Eksik dişlerin olması diğer dişlere daha çok yüklenmenize sebep olur. Bu durum da diğer dişlerin zarar görmesini sağlar. Bu sebeple eksik olan dişlerin mutlaka tedavi edilmesi ve takılması gerekir.

Uzman Ekibimiz ile Hizmetinizdeyiz

Alanlarında uzman 40'dan fazla ekibimiz ile sizin hizmetinizde her daim mutlulukla çalışıyoruz.
Müşteri Memnuniyeti
Web Designer 100%
Mutlu Müşteri
Mutlu Müşteri 100%

9000 +

Toplam İşlem

4000 +

Hasta Sayısı

20000 +

Telefon Görüşmesi

100 %

Müşteri Memnuniyeti

Forever Clinica

Rinoplasti Referanslarımız

Yüzlerce hastamızın memnuniyet videolarını ve öncesi sonralarını görebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Telefon Numaramız

+90 544 848 55 85

Adresimiz

İstanbul
Türkiye

Mail Adresimiz

info@foreverclinica.com

Ücretsiz Randevu Oluşturun

Sizce binlerce Forever Clinica misafirleri gibi kendinize bir güzellik yapın ve hemen ücretsiz randevu oluşturun.