fbpx

Online Randevu Formu

Türkçe İletişim Formu yatay (#4)

Forever Clinica

Porselen Lamina Tedavisi

Estetik görünüm kaygısıyla hareket eden bireyler diş görüntüsüne özen gösteriyor. Güzel bir diş görüntüsü elde etmek isteyen bireyler porselen lamina yöntemiyle amaçlarına ulaşabiliyor. Dişlerde hiçbir aşındırma yapmayan bu tedavi yöntemiyle beraber bembeyaz gülüş sahibi olunabiliyor.

Porselen Lamina Nedir?

Porselen lamina nedir konusu geçmiş yıllara göre birçok farklı kişi tarafından araştırılıyor. Güzel bir görüntü oluşturmak için bu tedavi yöntemine yönelen bireyler porselen laminanın detaylarını ve ne olduğunu öğrenmek istiyor. Bu işlem ön dişlere uygulanan katı diş dokusunun inceltilip porselen tabakanın takılması esasına dayanıyor.

Porselen lamina tedavisi birçok farklı amaç için uygulanır. Bu tedavi yönteminin asıl amacı dişin doğal güzelliğini ön plana çıkartmaktır. Dişin doğal güzelliğini ön plana çıkartan bireyler günlük yaşamda daha kaliteli vakit geçirme imkanı bulabiliyor. Bunun yanında dişin yapısının korunmasını sağlamak da lamina tedavisinin amaçlarındandır.

Porselen laminanın uygulama alanı geniş olsa da bazı bireyler bu tedaviye uygun görülmez. Aşırı derecede çürümüş dişlere sahip olan bireylere doktorlar alternatif tedavi yöntemi önerir. Çünkü bu kişilerin dişleri porselen tedavisi için uygun sertliğe sahip değildir. Bunun yanında diş gıcırdatma ve tırnak yeme gibi alışkanlıkları olan bireyler de bu tedavi için uygun görülmez.

Çünkü diş gıcırdatma ve tırnak yeme gibi alışkanlıklar porselene zarar verebiliyor. Bireyler bu alışkanlıkları geride bırakmadan lamina tedavisi yaptırmamalıdır. Aksi halde lamina işleminden beklenen etki görülemez.

Bazı kişiler laminanın düşüp düşmediğini sorguluyor. Lamina olarak kullanılan malzemeler aşınmaya karşı dirençlidir. Aşınmaya karşı dirençli olduğu için düşme ve lekelenme gibi problemlerle karşılaşılmaz.

Porselen Lamina Hangi Durumlarda Uygulanır?

Dişlerde lamine kaplama birçok farklı durum için uygulanabiliyor.

Kadın, erkek fark etmeksizin pek çok kişi şu durumlarda lamine kaplamaya yönelebiliyor:

  • Yapısal formu neticesiyle kötü bir görüntü sunan dişlerde
  • Ayrık dişlerin birleştirilmesinde
  • Kırık ve kullanılamaz hale gelmiş dişlerin düzeltilmesinde
  • Eğri dişler neticesinde gülmek istemeyen bireylerde
  • Rengi değişmiş dişleri bembeyaz hale getirmede

Porselen lamina diş her yaştan hastaya sorunsuz olarak uygulanabiliyor. Ancak herkes için aynı tedavi yöntemleri gerçekleştirilmez. Kişinin beklentisine ve ihtiyacına uygun olan yöntemi uygulamak oldukça önemlidir.

Lamina porselen diş kaplama zirkonyum ve Emax kaplama ile karıştırılabiliyor. Ancak bu yöntem ile zirkonyum- Emax arasında birçok fark vardır. Diğer yöntemlere göre daha kolay şekilde uygulandığı için hastaların korkmasına gerek yoktur.

Porselen Lamina Fiyatları

Porselen lamina nasıl yapılır konusu ile beraber lamina fiyatları ne kadardır konusu araştırılıyor. Lamina işlemlerinin yapılması standart süreçler barındırsa da lamina fiyatları ilden ile değişiklik gösterir. Büyük şehirlerde olan fiyatlarla daha küçük şehirlerde olan fiyatlar değişiklik gösterebiliyor.

Porselen lamina fiyatları muayene sürecine bağlı olarak değişir. Uzman hekim muayene sürecini tamamlamadan fiyat konusunda net bir şey söyleyemiyor. Muayene sürecinde ağız sağlığının durumu, tedavi yöntemi, lamina sayısı ve ekstra işleme ihtiyaç duyulup duyulmadığına bakılır. Belirtilen detaylar bireyden bireye değiştiği için fiyat da değişiklik gösterebiliyor.

Lamina diş kaplama fiyatları yıllara göre farklı fiyatlara sahiptir. Türk Diş Hekimleri Birliği ortalama bir fiyat yayınlar. Bu ortalama fiyatlar taban fiyatlardır. Taban fiyatlar olduğu için kliniğe bağlı olarak farklı fiyatlarla da karşılaşılabiliyor. Kesin ücreti öğrenmek için klinikle görüşme gerçekleştirip uzman hekimden randevu almak gerekiyor. Aksi halde internet üzerinden öğrenen bilgiler yanlış bilgilenmeye neden olabiliyor.

Diş lamine kaplama fiyatları doktordan doktora da değişiklik gösterir. Alanında uzman, mesleki tecrübesi üst düzeyde olan diş hekimleri önerilen ve 1. Kalite malzemeleri kullanır. Kaliteli ve önerilen malzemeler kullanıldığı için bu doktorlardaki fiyat biraz daha yüksek olabiliyor. Bunun yanında mesleki tecrübesi kısıtlı olan doktorları tercih eden bireyler daha düşük fiyatlarla karşılaşabiliyor. Çünkü bu doktorlar 2. Kalite olarak bilinen porselenleri kullanmayı tercih edebiliyor.

Porselen Lamina Avantajları Nelerdir?

Porselen lamina yaptıranlar birçok farklı avantaja kavuşabiliyor. Bu avantajlardan ilki yaşam kalitesini artırmasıdır. Lamina yaptıran bireyler iş ve eğitim hayatında daha keyifli zaman geçirebiliyor. Bunun yanında gerçek dişlerden ayırt edilememesi de bu tedavi yönteminin sunduğu önemli avantajlar arasında sayılıyor.

Dişlerin aşınması ile beraber günlük yaşamda rahat yemek yiyememe ya da rahat gülememe gibi problemlerle karşılaşılabiliyor. Ancak lamina tedavisi bu durumları da ortadan kaldırır. Diş aşınma problemini ortadan kaldırıp rahat bir gülüş sunmaya olanak sunduğu için bu tedaviye yönelen kişi sayısı çok hızlı bir şekilde artış gösteriyor.

Porselen laminayı yaptırmak isteyen kişiler pürüzsüz yapıya sahip dişlere sahip olabiliyor. Pürüzsüz yapıya sahip dişler hem erkeklerin hem de kadınların daha çekici görünmesine yardımcı oluyor. Bunun yanında birçok farklı dişe lamina uygulaması gerçekleştirilebiliyor. Tek ya da çift fark etmeksizin bütün ön dişlere lamina uygulaması yapılabiliyor. Kırılma direnci oldukça yüksek olan bu uygulama sayesinde sağlam ve güçlü dişlere sahip olunabiliyor.

Lamina uygulamasından beklenen etkiyi görebilmek için hastada bazı özelliklerin olup olmadığına dikkat etmek gerekiyor. Bu özelliklerden ilki çene bozukluğudur. Çene bozukluğuna sahip bireylerde daha ileri tedavi yöntemi uygulanır.

Bununla beraber diş eti çekilme rahatsızlığına sahip bireyler de porselen laminaya uygun görülmez. Diş eti çekilme rahatsızlığına sahip bireylere ekstra tedavi yöntemleri uygulanır. Ekstra tedavi yöntemleri uygulanmadan lamina uygulamasına geçilmez.

Porselen Lamina Kalıcı Mıdır?

Porselen lamina ömrü 15-20 yıla kadar çıkartılabiliyor. 15-20 yıllık süre diş tedavi alanında oldukça iyi bir süre olarak kabul edilir. Ancak bu 15-20 yıllık süreye çıkabilmek için uzman diş hekiminin önerilerine ve dişlerin temiz tutulmasına özen göstermek gerekiyor.

Aksi halde lamina ömrü daha kısa olacaktır. Bunun yanında dişeti çekilmelerinin ve iltihaplarının oluşması da porselen sağlığını olumsuz olarak etkiler. İltihaplar porselen dişe zarar vereceği için farklı problemlerle karşılaşabiliyor.

Porselen laminanın ömrünü etkileyen önemli etmenlerden bir tanesi de doktor tutumudur. Doktorlar işlem aşamasında kaliteli malzemeleri kullanıp özenli işlem yaparsa daha uzun süre aynı laminayı kullanabiliyor.

Bunun yanında hijyenik bir ortamda lamine kaplamasının yapılması da süreyi direkt olarak etkiliyor. Hijyenik bir ortamda lamine kaplama gerçekleştirilirse uzun yıllar aynı kaplama kullanılabiliyor.

Porselen kaplamanın süresini etkileyen etmenler arasında ağız hijyeni geliyor. Ağız hijyenine özen gösteren ve dişlerini belli aralıklarla fırçalayan bireyler uzun süre aynı kaplamayı kullanabiliyor. Ancak porselen kaplamasına özen göstermeyen, onu belli aralıklarla fırçalamayan bireylerin dişlerinin arasına yemek artıkları girebiliyor.

Yemek artıkları porselen arasında kalıp dişin çürümesine neden olabiliyor. Diş çürümesi ise porselen kaplamanın ömrünün azalmasına neden olan önemli bir detaydır. Porselen laminanın kalıcı hale getirilebilmesi için koruyucu plaklardan yardım alınabiliyor. Koruyucu plaklar sayesinde porselen dişler zarar görmüyor.

Müşteri Memnuniyeti
Web Designer 100%
Mutlu Müşteri
Mutlu Müşteri 100%

9000 +

Toplam İşlem

4000 +

Hasta Sayısı

20000 +

Telefon Görüşmesi

100 %

Müşteri Memnuniyeti

Bize Ulaşın

Telefon Numaramız

+90 544 848 55 85

Adresimiz

İstanbul
Türkiye

Mail Adresimiz

info@foreverclinica.com

Ücretsiz Randevu Oluşturun

Sizce binlerce Forever Clinica misafirleri gibi kendinize bir güzellik yapın ve hemen ücretsiz randevu oluşturun.

Türkçe İletişim Formu