fbpx

Online Randevu Formu

Türkçe İletişim Formu yatay (#4)

Forever Clinica

Implant Uygulama

HizmetAmerikaAlmanyaİngiltereİspanyaFransaİtalyaTürkiye (Forever Clinica)
Diş İmplantı$3.500€2.000£1.800€1.500€2.500€2.200€1.000

Modern tıbbın gelişmesiyle beraber implant diş oldukça popüler hale geldi. Çene kemiği üzerine gerçekleştirilen işlemleri barından implant dişle beraber estetik görüntü oluşturulabiliyor.

İmplant Uygulama Nedir?

Eksik diş problemi pek çok kişiyi etkiliyor. Eksik dişle yaşamak istemeyen bireyler diş implantı ile bu problemi ortadan kaldırabiliyor. Eksik diş problemini ortadan kaldıran implant tedavisi sayesinde sağlıklı ve güzel gülüşler elde edilebiliyor. Bundan dolayı genç yaşlı demeden pek çok kişi implant tedavisine yöneliyor.

Diş implantı nedir sorusu pek çok kişi tarafından sorgulanıyor. Ağız ve diş sağlığı tedavisinde sıfır hata ve başarılı sonuçlar almaya yardımcı olan implant tedavisi profesyonel diş hekimleri tarafından gerçekleştirilir. Profesyonel diş hekimleri geleneksel yöntemlerin aksine geliştirilen küçük operasyonlar sayesinde bu tedavi yöntemini gerçekleştirip başarılı sonuçlar elde edebiliyor.

İmplant uygulaması 18 yaşını geçmiş bireylere uygulanan bir yöntemdir. 18 yaşından önce diş gelişimi tamamlanmadığı için implant uygulaması önerilmiyor. Bunun yanında kalp rahatsızlıkları, diyabet ya da şeker gibi problemlere sahip bireylere implant uygulaması daha özenli bir şekilde gerçekleştiriliyor. Çünkü bu hastaların kullandığı ilaçlar tedavi süreci için uygun olarak kabul edilmeyebiliyor.

Kemik rahatsızlıklarına sahip bireyler implant tedavisi için uygun kabul edilmez. Bu bireylerin sert dokusunda problem olduğu için farklı problemler oluşabiliyor. Bunun için kemik rahatsızlıkları olan bireylere alternatif tedavi yöntemleri öneriliyor.

İmplant Yaptırmak Sağlıklı Mı?

Eksik dişlerin yerine yapılan implant tedavisi ülkemizde ve diğer Avrupa ülkelerinde pek çok uzman diş hekimi tarafından uygulanıyor. Ancak hem ülkemizdeki hem de diğer ülkelerdeki hastalar implantın sağlık için zararlı olup olmadığını öğrenmek istiyor.

İmplant tedavisinin insan sağlığına zarar verip vermediğini içeren birçok farklı bilimsel çalışma bulunuyor. Bu çalışmalar incelendiğinde implant tedavisinin sağlığa herhangi bir zarar vermediği görülüyor. İlk kez 1950’li yıllarda test edilmeye başlanan implant tekniği o dönemden bu yana mükemmel sonuçlar sunuyor.

İmplant yaptırmak isteyen bireyler tereddüt yaşayıp tedaviden vazgeçebiliyor. Ancak tedaviden vazgeçmek doğru bir davranış değildir. Bunun yerine doktor muayenesine gidip gerekli bilgilerin alınması daha doğru bir yaklaşım olacaktır.

İmplant tedavisi sağlığa zararlı bir tedavi yöntemi olsaydı 25-30 yıl gibi uzun bir kullanım süresinden söz edilemezdi. Söz konusu tedavi yöntemi mükemmele yakın sonuçlar sunduğu için pek çok diş hekimi tarafından sorunsuz olarak uygulanabiliyor.

İmplant tedavisinin sağlıklı olabilmesi için bazı detaylara özen gösterilmelidir. Bu detaylardan ilki doktor seçimidir. Sağlıklı ve başarılı sonuç almak isteyen bireyler tecrübeli hekimlere yönelmelidir. Bunun yanında çok düşük maliyetli, Türk Diş Hekimleri Birliği’nin önermediği ürünlere yönelmemek gerekiyor. Bu sayede olası problemlerin önüne geçilebiliyor.

İmplant Nasıl Yapılır?

Diş implantı nasıl yapılır sorusuyla ilgili birçok farklı içerik yer alıyor. Okuyucular bu içerikleri okuyarak implant sürecini yakından tanıma imkanı bulabiliyor.

Diş implantı nasıl takılır sorusunun bir tek cevabı yoktur. Çünkü implant takma işlemleri birçok farklı basamaktan oluşur. Bu basamaklardan ilki muayene ve planlama sürecidir. Muayene ve planlama sürecinde implant tedavisinin hastaya uygun olup olmadığına bakılır. Bunu belirlemek için diş eti, alt ve üst çene, dişlerin durumu gibi farklı detaylara bakılır.

Diş implantı süreci için muayene aşamasından sonra planlama aşamasına geçilir. İmplant tedavisine uygun görülen hastalara uygun planlama işlemleri gerçekleştirilir. Bu aşamada implant uygulanacak bölge, tercih edilecek malzeme ve implant sayısına karar verilir. Belirtilen detaylar büyük bir profesyonellikle yürütülür.

Muayene ve planlama aşamasının tamamlanmasının ardından operasyon aşamasına geçilir. Operasyon aşamasında belirtilen işlemler gerçekleştirilip söz konusu implantın çene ile bütünleşmesi beklenir. İmplant çene kemiği ile bütünleştikten sonra implant yerleştirilir. İmplant yerleştirme işlemleri lokal anestezi ile gerçekleştirilir. İmplantın yerine oturmasıyla beraber protez yapılır. Protez yapılırken hastanın beklentileri ve mevcut dişlerin durumu göz önünde bulunduruluyor.

Hazırlama işlemleri tamamlandıktan sonra ölçü alınıp protez ağza yerleştirilir. Yerleştirme aşaması ile beraber operasyon kısmı tamamlanır. Ancak operasyon sürecinin tamamlanması implant sürecinin tamamlanması demek değildir.

Operasyon aşamasından sonra iyileşme dönemine geçilir. İyileşme döneminde yapılan işlemler neticesinde bir sorun oluşup oluşmadığına bakılır. Bu sayede olası problemler anında ortadan kaldırılabilir.

Diş İmplantı Fiyatları

Diş implantı fiyatları implant tedavisine yönelen bireyler tarafından yakından takip ediliyor. Hastalar implant tedavisi için ödeyeceği net ücreti öğrenmek istiyor. Ancak diş implantı için ödenecek ücretin standart olması beklenemez.

Birçok farklı etken implant fiyatlarını etkiliyor. Bu bağlamda sayılabilecek etkenlerden bazıları:

  • İmplantı üreten firma
  • Hastanın çene yapısı
  • Kaç adet implanta ihtiyaç duyulduğu
  • Türk Diş Hekimleri Birliği’nin fiyat listesi

Tüm diş implant fiyatları ile bölgesel implant fiyatları aynı değildir. Tüm diş uygulamasında daha fazla malzeme ve efor kullanılacağı için fiyat artış gösterir.

Tek diş implant fiyatı tahmin edileceği gibi diğer uygulamalara göre daha düşük olacaktır. Ancak tek diş implant ücretini muayene sürecinden önce kesin olarak söylemek yanlış olur. Tedavinin hangi bölgeye yapılacağı ve gerekli malzemeler belirlenmeden fiyat konusunda net bilgi verilemez.

Komple diş implantı fiyatları için uzman diş hekimi ile görüşme gerçekleştirmek gerekiyor. Uzman diş hekimi muayene aşamasında hastalara yerli ve yabancı markaların ürettiği implant malzemelerini sunar. Hastalar bütçesine ve beklentisine uygun implantı seçerek net ücreti belirlemeye yardımcı olabiliyor.

Diş implantı ne kadar sorusunun cevabı için internet üzerinden doğru ve net bir bilgi almak mümkün değildir. Çünkü internette yer alan fiyatlar her zaman güncel tutulmuyor. Fiyatlar güncel tutulmadığı için hastalar doğru fiyatlara rastlayamıyor. Bu da yanlış bilgilenmeye neden olabiliyor.

Diş İmplantı Süreci Diş implantı sürecine klinik ve radyoaktif muayene ile başlanır. Klinik ve radyoaktif muayene süreci ile beraber hastanın genel durumu değerlendirilip süreç hakkında fikir sahibi olunabiliyor. Bu sürecin tamamlanmasıyla beraber cerrahi safhaya geçilir. Cerrahi safhada yeterli donanıma sahip hekim gerekli işlemleri gerçekleştirir.

Diş implantını uygularken doktora olduğu kadar hastaya da bazı sorumluluklar düşer. Hasta süreci daha iyi yönetmek ve tedavi süresini kısaltmak adına doktor önerilerine can kulağıyla karşılık vermelidir. Bu sayede ekstra işlemlere gerek kalmadan belirtilen süre içerisinde implant işlemleri tamamlanır.

Diş implantı seansında sonra sert ve kabuklu yiyecekleri yememek gerekiyor. Bazı hastalar bu detaya dikkat etmediği için implanta zarar verebiliyor. Oluşan bu zarar neticesinde implantın kaynama süresi uzayabiliyor. Belirtilen detayları yerine getiren, doktor kontrolüne önem veren hastalar implant sürecinde farklı problemlerle karşılaşmıyor.

İmplant Ne Kadar Sürede Takılır?

Evde yapılması gereken işler, okul, çalışma hayatı vs. derken birçok insan oldukça yoğun bir tempoda günlerini geçiriyor. Yoğun bir tempoda çalışıldığı için pek çok kişi implant sürecine vakit ayırmakta zorluk çekebiliyor. Bundan dolayı pek çok hasta diş implantı ne kadar sürer sorusuna yanıt arıyor. İmplantı tedavisinin tamamlanmasını etkileyen 2 süreç bulunuyor. Bunlardan birincisi implant yerleştirme süreciyken diğeri kaynama süresidir.

İmplant uygulamasının süresi komple diş ve tek diş uygulamaya bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Komple diş uygulamasında biraz daha uzun sürelere ihtiyaç duyuluyor. Genel olarak bakıldığında ise ortalama 5 ile 10 dakika içerisinde bir implant tamamlanıyor. Eğer implant yerleştirilmeden önce bölgede ağrı ya da şişlikle karşılaşılıyorsa gerekli ilaç tedavisine geçilip işlem daha sonraya bırakılıyor.

5 ile 10 dakika içerisinde yerleştirilen implantlar 3 ile 6 ay içerisinde çene kemiği ile bütünleşiyor. İmplantın çene kemiği ile bütünleşmesi beklenmeden hiçbir işlem gerçekleştirilmiyor. Ancak bazı hastalarda çene kemiği yapısına bağlı olarak süre uzayabiliyor. Böyle anlarda sabırlı kalıp süreci yakından takip etmek gerekiyor.

İmplant Ağrır Mı?

İmplant tedavisi yaptıracak bireylerin öğrenmek istediği diğer bir detay ise ağrıdır. Hastalar implant tedavisinin ağrılı mı eğer ağrılıysa dayanılmaz bir ağrı mı olduğunu öğrenmek istiyor. Ancak implant tedavisi pek çok kişinin bildiğinin aksine ağrılı bir süreç değildir. Bazı durumlarda ise hastanın psikolojik durumu ve doktor tecrübesi ağrı duyulup duyulmamasını etkileyebiliyor.

İmplant tedavisinin ağrımamasını etkileyen en önemli detay lokal anestezidir. Lokal anestezi süreci uygulandığı için hasta ağrı hissetmez. Ancak işlem sırasında olmasa bile tedavi sürecinden sonra ağrı ile karşılaşılabiliyor.

Oluşabilecek bu ağrılar pek çok diş hekimi tarafından normal kabul ediliyor. Uzman diş hekimi tedavi sonrası ağrıları ortadan kaldırmak için hastalara ağrı kesici önerebiliyor. Belirtilen ağrı kesici sayesinde sorun ortadan kaldırılabiliyor.

Diş İmplantı Ömrü Ne Kadar?

İmplant tedavisine dahil olmak isteyen bireyler süreci yakından tanımak istiyor. Süreci yakından tanımak isteyen bireyler birçok farklı soru soruyor. Sorulan sorulardan bir tanesi de implant kalıcı mı sorusudur.

Yapılan implant işlemlerinin ömrü ve kalıcılığı sürece bağlı olarak değişiklik gösterir. Özenle gerçekleştirilen, tecrübeli doktorlar tarafından yapılan işlemler neticesinde implant kullanım süresi 20 yıla kadar uzatılabiliyor. 20 yıllık süre alınan ek önlemlere bağlı olarak uzatılabiliyor.

İmplantın ömrünü etkileyen farklı etmenler vardır. Bunlardan bir tanesi implant çeşididir. Diş implantı çeşitleri oldukça fazla olduğu için implantın ömrünün standart olması beklenemez. Bunun yanında süreci etkileyen diğer bir detay ise kullanımdır. Bireyler dişlerine titiz ve düzgün davranırsa aynı implantı uzun yıllar problem yaşamadan kullanabiliyor.

İmplant kullanım süresini artırmak isteyen hastalar implant diş bakımı nasıl yapılır konusuna özen göstermelidir. İmplant diş bakımını öğrenen bireyler doğru ve yanlış işlemleri bileceği için kullanım süresini uzatabiliyor.

İmplant kullanım süresi doktor kontrolüne bağlı olarak uzayabiliyor. Belirli süreler içerisinde implantını kontrol ettirmek için doktor muayenesine giden bireyler diğer hastalara göre implantı daha uzun süre kullanabiliyor. Çünkü doktor kontrolü ile beraber implantta herhangi bir problem varsa fark edilebiliyor. Oluşan bu sorunun kısa sürede ortadan kaldırılmasıyla implant kullanım süresi daha da uzatılabiliyor.

Belirtilen detaylara dikkat edip doktor önerilerine önem veren hastalar ortalama 25-30 yıl implant kullanabiliyor. Ancak belirtilen detaylara dikkat etmeyen hastalar implantı uzun süre kullanamayacaktır.

İmplant Yaptırdıktan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

İmplant uygulamasından sonra dikkatli olmak büyük önem arz ediyor. Bu işlemi yaptırıp doktor önerilerini yerine getirmeyen bireyler farklı problemlerle karşılaşabiliyor. İmplant işlemleri yaptırdıktan sonra dikkat edilmesi gereken ilk detay yemek yeme sürecidir. İmplant diş takıldıktan sonra yemek yemeye ekstra özen göstermek gerekiyor. Hastalar aşırı soğuk ya da aşırı sıcak yiyeceklerden kaçınmalıdır.

Ön diş implant yaptıranlar kürdan kullanmamalıdır. Kürdan kullanımı ile beraber implanta ya da proteze zarar verilebiliyor. Bu da önemli bir problem olarak kabul edilir. Bunun yanında doktorun yazdığı veya önerdiği antibiyotiği düzenli olarak kullanmak gerekiyor. İşlem bittikten sonra belirtilen ilaçları kullanmayan hastalar implant işlemlerinin başarısına gölge düşürebiliyor.

İmplant uygulamasından sonra diş fırçalamaya da özen göstermek gerekiyor. Diş fırçalarken hassas bir yaklaşım sergilenmeli ve sert diş fırçalarından uzak durulmalıdır. Bu sayede implant yapılacak bölgeye zarar verilmemiş olur. Bunun yanında diş fırçalamaya özen gösterilmezse bölgede yoğun ağrı ve şişlikle karşılaşılabiliyor.

Ön diş implantı yaptıran kişiler ortalama 3 gün gargara yapmamalıdır. Bu sayede ağrı ve şişlik oluşma gibi problemlerin önüne geçilebiliyor. Bazı hastalar implant işlemlerinden sonra istemsiz olarak bölgeye dilini sokabiliyor. Ancak doktorlar implant yapılan bölgeye dil değdirilmemesi gerektiğini söylüyor. Bu sayede implant yapılan bölgenin iyileşme süreci kısaltılabiliyor.

İmplant tedavisinden sonra bazı hastalar sigara veya alkol içme gibi hatalar yapabiliyor. İmplant tedavisinden sonra ilk 48 saat sigara ve alkol kullanılmamalıdır.

Müşteri Memnuniyeti
Web Designer 100%
Mutlu Müşteri
Mutlu Müşteri 100%

9000 +

Toplam İşlem

4000 +

Hasta Sayısı

20000 +

Telefon Görüşmesi

100 %

Müşteri Memnuniyeti

Forever Clinica

Rinoplasti Referanslarımız

Yüzlerce hastamızın memnuniyet videolarını ve öncesi sonralarını görebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Telefon Numaramız

+90 544 848 55 85

Adresimiz

İstanbul
Türkiye

Mail Adresimiz

info@foreverclinica.com

Ücretsiz Randevu Oluşturun

Sizce binlerce Forever Clinica misafirleri gibi kendinize bir güzellik yapın ve hemen ücretsiz randevu oluşturun.

Türkçe İletişim Formu