fbpx

Online Randevu Formu

Türkçe İletişim Formu yatay (#4)

Forever Clinica

Kaş Kaldırma

HizmetAmerikaAlmanyaİngiltereİspanyaFransaİtalyaTürkiye (Forever Clinica)
Kaş Kaldırma$6.000€3.500£3.000€3.000€4.000€4.000€2.000

Yüzün önemli bölümlerinden olan kaşlarda düşüklük ve sarkma, zaman içerisinde görülen bozuklukları oluşturur. Yaşlanma ve sağlık sorunları nedeniyle ortaya çıkan bu bozukluklar kaşların güzel görünmemesine neden olur.

Bu nedenle kaşlarından rahatsız olan kişiler kaş kaldırma uygulamalarına ihtiyaç duyarlar. Bu uygulamalar ameliyatlı ve ameliyatsız olmak üzere iki şekilde gerçekleşir. Yapılan uygulamanın sayesinde kaşların eski görünümüne kazanması sağlanır. Bunun dışında yeni kaş görünümünün elde edilmesine yardımcı olur.

Kaş Kaldırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kaşlarda meydana gelen sarkma göz kapaklarına baskı uygulayarak görme zorluğuna neden olur. Bu nedenle sarkıklıktan kısa süre içerisinde kurtulmak gerekir. Kaşlardaki sarkmaların giderilmesi için kaş kaldırma ameliyatı yapılır. Cerrahi yöntemin kullanılmasıyla kaşların kaldırılması iki şekilde gerçekleşir.

Bunlar;

Klasik yöntem: Klasik yöntem tıbbi olarak şakak germe ameliyatı ismini alır. Yöntemin bu ismi almasının nedeni, kaş düşüklüğü bulunan kişilerin şakaklarına yakın konumda bulunan derinin kesilmesi ile işlemin tamamlanmasıdır.

Saçlara sahip olan deri ortalama 2 cm kalınlığında ve taç şeklinde kesilerek çıkartılır. Çıkartılan bölüme dikiş atılmasının ardından bölgenin gerilmesi sağlanır. Genel anestezi kullanılarak gerçekleştirilen klasik kaş kaldırma işlemi nedeniyle şakak bölümünde iz kalır. Ayrıca gerilen bölümün zaman içerisinde esnekliğini kaybetmesi kaçınılmaz olur.

Endoskopik yöntem: Kaş kaldırmak için ameliyatlı ikinci yöntem endoskopik kaş kaldırma uygulamasıdır. Uygulamaya ismini veren, ameliyatta endoskop isimli cihazın kullanılmasıdır. Ameliyatın yapılabilmesi için saçlı derinin üzerine küçük delikler açılarak dokuya ulaşılır.

Dokuya ulaşıldıktan sonra kameralı endoskop cihazı içeriye gönderilir ve kaşların yukarıya doğru çekilerek gerilmesi sağlanır. Yukarıya doğru çekilen kaşlar sarkıklıktan kurtulurlar. Genel anestezi ve lokal anestezi kullanılarak yapılan bu uygulama minik delikler açılarak gerçekleştirildiği için yara izi oluşumunu engeller.

Yapılan ameliyatlarla kaşlara kalıcı bir şekil verilir. Böylelikle kişilerin sıkıntılarından kalıcı olarak uzaklaşmaları sağlanır. Klasik yöntemin yerine günümüzde endoskopik yöntem daha çok tercih edilir.

Kaş Kaldırma Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Lokal ve genel anestezi kullanılarak estetik cerrahları tarafından yapılan kaş ameliyatları 1-2 saat sürer. Ameliyatın ardından hastanın sağlık durumunun iyi olması ve komplikasyon gelişmemesi durumlarında 1-2 saat içerisinde taburcu olması sağlanır. Bu aşamadan sonra istirahat ve bakım sürecine geçilir.

Kaş Kaldırma Teknikleri Nelerdir?

Kaşlardaki sarkmanın giderilmesi için ameliyatın tercih edilmesi şart değildir. Kaşların istenilen estetik görünüme kavuşması için kullanılabilecek ameliyatsız teknikler de vardır. Bu tekniklerin kullanılması, kısa sürede iyileşme ve istenilen yüksek kaşlara kavuşmaya yardımcı olur.

Kaşların kaldırılması için kullanılabilecek teknikler ve detayları şu şekildedir;

Botoks uygulaması: Ameliyatsız ilk uygulama botoksla kaş kaldırma uygulamasıdır. Bu uygulamanın yapılabilmesi için Botulinum Toxin maddesi kullanılır. Botoks ismiyle tanınan bu madde kaşlara uygulanarak kaşların istenilen yükseklikte şekillendirilmesi sağlanır.

İşlem estetik cerrahi ve dermatoloji uzmanı aracılığıyla 5-10 dakika içerisinde uygun dozda botoks kullanılarak yapılır. Kaş üzerinde herhangi bir ize neden olmayan bu uygulamayla yapılan kaş kaldırmanın geçerlilik süresi ise 3-5 ay aralığında olur.

Dolgu uygulaması: Kaşlardaki sarkıklığın giderilmesi için ameliyatsız dolgu uygulamasından yararlanılır. Hyaluronik asit ve türevlerindeki dolgu maddeleri kaşların alt bölümüne uygulanarak kaşların yukarıya doğru kalkması sağlanır. Kullanılan dolgu sayesinde kaş sarkık görümünden uzaklaşır.

Ayrıca bu malzemeler kaşlardaki eksikliklerin yok edilmesi için de kullanılarak güzel kaş görünüşüne kavuşmaya yardımcı olur. Dolgu ile kaş kaldırma işleminin uygulama süresi 5 dakikadır ve bu işlemin 1 yıla kadar kalıcılığı vardır.

Fokus ultrason uygulaması: Fokus ultrason ameliyatsız yapılan kaş germe uygulamalarındandır. Fokus ultrason işlemi ultrason enerjisine sahip olan HIFU cihazı kullanılarak yapılır. Bu cihaz kaş bölgesine ultrason enerjisi göndererek kaş bölgesinin sıkılaşmasını sağlar.

Böylelikle yaşlanma ve diğer nedenlerle ortaya çıkan sarkma durumunu ortadan kaldırır. Kaşların durumuna göre uygulama süresi 10 dakika ile 1 saat arasında değişir. Kalıcılık süresi ise 3 ay-1 yıl arasındadır. Bu uygulamaya aynı zamanda ulterapi ismi verilir.

Altın iğne uygulaması: Ameliyatsız gerçekleştirilen kaş germe uygulamalarından sonuncusu altın iğne uygulamasıdır. Franksiyonel radyofrekans isminin de kullanıldığı bu uygulamanın gerçekleşmesi için radyofrekans enerjisinden yararlanılır.

Bu enerjiyi veren cihaz sarkmanın bulunduğu kaşlara uygulanır. Radyofrekansın etkisiyle ısınan dokular gerginleşmeye başlar ve istenilen yüksek görüntüye kavuşur. Altın iğne uygulamasının süresi ise 1-3 saat aralığındadır. Bu uygulamayı tercih eden kişiler 1 yıla kadar yüksek ve düzgün kaşlara sahip olurlar.

Bitkisel uygulamalar: Kaşların kaldırılması için zeytinyağı, lavanta ve aloe vera bitkilerinin kullanılması da mümkündür. Bu bitkisel yağlar sarkık kaşlar üzerine uygulanarak sıkılaşmasına ve daha yüksek görünüme yardımcı olurlar. Ancak bu yağlar geçici kaldırma imkanı sağlarlar.

Kaş kaldırma botoksu, dolgusu ve altın iğne gibi uygulamalar, kişiye göre tercih edilirler. Ancak kesin sonuçlar için doğru yöntemin seçilmesi gerekir. Yanlış yöntem ve sağlıksız uygulamalar nedeniyle kaş yapısının bozulması ve daha büyük sorunların ortaya çıkması mümkündür.

Askı İle Kaş Kaldırma Yöntemi

Ameliyatsız kaş kaldırmak için kullanılabilen ikinci uygulamalar arasında askı uygulamasına da rastlanır. İp askısı ismiyle de anılan bu uygulamada saç çizgisi üzerinden minik delik açılır ve mikro cihazlar o delikten kaşlara müdahale eder.

Kaşların bu cihazlar kullanılarak kafatasına doğru asılması sağlanır. Böylelikle istenilen yüksek görünümlü ve sarkmayan kaşlara sahip olmak mümkün olur. Yara izi olmayan bu yöntemin geçerlilik süresi ise minimum 6 ay maksimum 2 yıldır.

Kaş Kaldırma Fiyatları

Kaşlarındaki sarkıklık, düşüklük ve şekil bozukluğundan şikayetçi olan kişilerin estetik cerrahları aracılığıyla ameliyat olarak sorunlarından kurtulmaları kolaydır. Kaş kaldırma ameliyatı fiyat açısından hastadan hastaya farklılık gösterir.

Hasta için uygulanan teknik ve ihtiyaçlar fiyatın belirlenmesine yardımcı olur. Bu nedenle fiyat bilgisi genellikle verilmez. Hastanın ön muayenesinin yapılmasının ardından yöntem ve fiyat konusunda gerekli bilgiler verilir.

Kaş Kaldırma Süreci

Endoskopik, dolguyla, ip askıyla ve botoksla kaş kaldırma öncesi sonrası işleyen süreç hakkında kaşlarından rahatsız olan kişilerin bilgi sahibi olmaları gerekir. Ameliyatsız kaş sarkıklığı kaldırma yöntemleri öncesinde kişilerin yan etki ve olumsuz durumlara karşın kesin kararlı olmaları gerekir.

Ameliyatsız yöntemler uygulanması kolay ve kısa süreli yöntemlerdir. Bu nedenle iyileşme sürecine genellikle ihtiyaç duyulmaz ve kişiler işlemin ardından günlük yaşamlarına dönebilirler. Uygulama bölgesindeki kızarıklık ve acı hissi 1-2 gün içerisinde tamamen ortadan kalkar.

Ameliyatlı kaş sarkıklığı kaldırma yöntemlerinde ise iyileşme süreci daha uzundur. Klasik yöntemde kesi olduğu için yara bulunur. Yaranın üzeri kapatılır ve ortalama 1 hafta boyunca pansumanı yapılır.

Ayrıca 1 hafta sonunda bandaj çıkarılarak dikişler alınır. Dikişlerin alınmasının ardından alında ve kaşlarda morluk görülür. Morluk ve şişlik, dikişlerin alınmasından 1 hafta sonra ortadan kalkar.

Kaş Kaldırma Operasyonunda Yaş Sınırı Var Mıdır?

Kaş sarkıklığı kaldırma operasyonlarında yaş sınırı yoktur. Ancak sarkıklık yaş almaya bağlı olarak yaşandığı için genellikle bu uygulamalar 25-35 yaş üzerindeki kişiler tarafından talep edilir. Kişinin yaşının dışında ameliyatlı veya ameliyatsız uygulamalara uygun olması, operasyonların yapılmasını sağlar.

Müşteri Memnuniyeti
Web Designer 100%
Mutlu Müşteri
Mutlu Müşteri 100%

9000 +

Toplam İşlem

4000 +

Hasta Sayısı

20000 +

Telefon Görüşmesi

100 %

Müşteri Memnuniyeti

Bize Ulaşın

Telefon Numaramız

+90 544 848 55 85

Adresimiz

İstanbul
Türkiye

Mail Adresimiz

info@foreverclinica.com

Ücretsiz Randevu Oluşturun

Sizce binlerce Forever Clinica misafirleri gibi kendinize bir güzellik yapın ve hemen ücretsiz randevu oluşturun.

Türkçe İletişim Formu