fbpx

Online Randevu Formu

Türkçe İletişim Formu yatay (#4)

Forever Clinica

Meme Küçültme

HizmetAmerikaAlmanyaİngiltereİspanyaFransaİtalyaTürkiye (Forever Clinica)
Meme Küçültme$9.000€6.000£5.500€5.000€7.000€6.000€3.000

Meme küçültme cerrahisi, bir kadının göğüslerini küçültmek için yapılan bir estetik cerrahi prosedürü olarak tanımlanabilir. Genellikle büyük göğüsleri olan kadınlar, sırt ağrısı, boyun ağrısı, omuz ağrısı, göğüs ağrısı ve postür problemleri gibi sağlık sorunlarından mustarip olabilirler. Meme küçültme ameliyatı bu sorunların çoğunu hafifletmeye veya tamamen ortadan kaldırmaya yardımcı olabilir.

Meme küçültme ameliyatı, çoğunlukla genel anestezi ile yapılır. İşlemin başlangıç ve bitiş saatleri arasında yaklaşık olarak 2 ila 4 saat vardır. Meme küçültme cerrahisi, meme dokusunun fazla kısmının çıkarılması, cilt ve meme dokusunun yeniden şekillendirilmesi, meme başının yukarı taşınması ve sıkılaştırılması gibi adımları içerebilir.

Bu cerrahi prosedürün avantajları arasında daha rahat bir duruş, daha az ağrı, daha rahat bir uyku ve daha iyi bir görünüm yer alır. Ancak, her cerrahi işlem gibi bu cerrahi işlem de potansiyel riskler taşır. Bunlar arasında; enfeksiyon, kanama, anesteziye bağlı komplikasyonlar, ciltte yara izi, meme başı veya meme duyarlılığının kaybı gibi riskler vardır.

Meme Küçültme Nasıl Yapılır?

Meme küçültme cerrahisi, yapılış açısından tıbbi bir işlemdir. Tıbbi bir işlem olduğu için ancak ve ancak uzman hekimler tarafından yapılır. Bunun haricinde yani hekimler haricinde yapılan ya da yapılacağı vaat edilen işlemlere itibar edilmemelidir.

Göğüs küçültme cerrahisinin nasıl yapıldığına dair aşağıda yer alan açıklamalar takip edilebilir:

 • Anestezi: Cerrahi işlem için öngörülen prosedür genel anestezi yapılmasıdır. Genel anestezide hasta uyanık değildir. İşlem sırasında hiçbir şey hissetmez.
 • Kesilerin yapılması: Gögüs küçültmek odaklı cerrahi işlem sırasında, meme dokusunun fazla kısmının çıkarılması ve meme boyutunun azaltılması için cilt altında kesiler yapılır. Bu kesiler meme altında, meme başı etrafında ve meme boyunca yapılır.
 • Fazla meme dokusunun çıkarılması: Cerrah, meme dokusunun fazla kısmını çıkarmak için kesileri kullanır. Bu, meme boyutunu azaltmaya ve şekil verme işlemini kolaylaştırmaya yardımcı olarak göğüs küçültme işleminin tamamlanmasına neden olur.
 • Meme başının yeniden şekillendirilmesi: Meme başı ve areola (koyu renkli dairesel alan) genellikle meme dokusunun üst kısmına taşınır ve yeniden şekillendirilir.
 • Dikişlerin yerleştirilmesi: Cerrah, meme dokusunu yeniden şekillendirerek gögüs küçültmek eylemini tamamlandıktan sonra cilt kesilerini diker ve pansuman yapar.

Bu cerrahi işlem 2 ila 4 saat arasında tamamlanma eğilimindedir. Hastalar genellikle aynı gün ya da bir gece hastanede kalırlar. İyileşme süreci birkaç hafta sürebilir. Hastaların birkaç hafta boyunca sporcu sutyeni gibi destekleyici bir sutyen giymeleri hasta faydası için önerilir.

Meme Küçültme Kimler İçin Uygundur?

Bu cerrahi, büyük göğüsleri olan ve bu nedenle rahatsızlık yaşayan kadınlar için uygun bir seçenek oluşturur. Bu cerrahi işlemden yararlanmak isteyen kadınların neden bu işleme ihtiyacı olduğu noktasında yapılan istatistik temelli bir araştırma sonucunda oldukça ilginç sonuçlar çıkmıştır.

Bu gögüs küçültme ameliyatı işleminin uygun olduğu durumlar arasında:

 • Sırt, boyun, omuz veya göğüs ağrısı: Büyük göğüsler, sırt, boyun, omuz ve göğüs ağrısına neden olabilir. Bu şikayetler, günlük yaşam aktivitelerini kısıtlayabilir.
 • Postür problemleri: Büyük göğüsler, kötü duruşa neden olabilir. Bu da sırt ağrısını artırabilir.
 • Deri irritasyonları: Büyük göğüsler, sutyen askılarının cilt altında çizme suretiyle enfeksiyonlara neden olabilir.
 • Spor aktivitelerinde kısıtlılık: Büyük göğüsler, spor aktiviteleri yaparken hareketi sınırlayabilir. Bu da fiziksel aktivite performansını azaltabilir.
 • Kendine güven eksikliği: Büyük göğüsleri olan kadınlar, vücutlarına duydukları memnuniyetsizlik nedeniyle kendilerine güvensiz hissedebilirler.

Ancak, bu cerrahi herkes için uygun değildir. Öncelikle, kişinin sağlığına bağlı olarak herhangi bir cerrahi işlemin uygulanmasının uygun olmadığı gibi durumlar ortaya çıkabilir. Ayrıca, gögüs küçültme ameliyatı, hamilelik veya emzirme planları olan kadınlar için de önerilmez. Son olarak, bu cerrahi, psikolojik sağlık sorunları olan kadınlar içinde uygun bir seçenek olmayabilir.

Meme Küçültme Ameliyatı Faydaları

Bu işlemin yapılmasının en büyük nedenleri arasında sağlık sorunları yer aldığı, bu işlemin başlıca faydası arasında kişinin sağlığına kavuşması ve kavuşmuş olduğu sağlığı ile birlikte daha müreffeh bir hayatı yaşaması gösterilir. Meme küçültme avantajları arasında oldukça çeşitli nedenlerde yer alır.

Bu işlemin faydaları arasında:

 • Ağrı ve rahatsızlık azaltma,
 • Postürün düzeltilmesi,
 • Spor aktivitelerindeki performansın artırılması,
 • Kendine güvenin artırılması,
 • Giyim seçeneklerinin artırılması, gibi faydalar vardır.

Bu cerrahi, sadece göğüslerin boyutunu azaltmakla kalmaz, aynı zamanda göğüsleri yeniden şekillendirerek daha estetik bir görünüm elde edilmesini sağlar. Meme küçültme yaş aralığı ise gelişimin tamamlanmasının ardından yapılması uygun görülen şekilde 18 yaş üstüdür.

Meme Küçültme Operasyonu Süreci

İlk olarak bir anestezi uzmanı tarafından uygun anestezi seçeneği belirlenir. Bu genel olarak iki seçenekli bir işlemdir. Genel anestezi veya lokal anestezi bu seçeneklerin somutlaştığı hallerdir. Genel anestezi de hasta uyutulur ve kişi hiçbir şey hissetmez. Lokal anestezi de hasta uyanık kalır ancak sadece operasyon bölgesinde his kaybı yaşatılarak yine hastaya bir şey hissettirilmez.

Cerrah, meme küçültme operasyonu için meme dokusundan ve cilt altındaki yağ dokusundan kesi atar. Daha sonra fazla meme dokusunu ve yağ dokusunu çıkarır. Meme küçülmüş olur. Akabinde meme dokusu ve yağ dokusu, istenen boyut ve şekle ulaşana kadar yeniden şekillendirilir. Meme ucu, yeni meme şekline uygun olarak yeniden konumlandırılır. Cerrah, kesileri kapatmak için dikiş atar.

Meme Küçültme Sonrası İz Kalır Mı?

Bu cerrahi sonrasında izler oluşabilir. Ancak bu izler, genel olarak gogus kucultme ameliyatı sonrası aylar içinde belirgin bir şekilde azalma eğilimi gösterir. İzlerin boyutu ve görünümü, ameliyatın yapıldığı bölgenin büyüklüğüne, cilt tipine ve kişisel iyileşme faktörlerine bağlıdır.

Bu cerrahi işlem sırasında cerrah, mümkün olduğunca küçük bir kesim kullanmaya çalışır. Kesiyi yerleştirmek için cerrahi teknikler kullanır. Ayrıca, modern teknikler kullanıldığında, meme küçültme ameliyatı izleri daha ince ve neredeyse görünmez hale gelebilir.

İz oluşumunu minimize etmek için hastanın ameliyattan sonra önerilen bakım talimatlarını takip etmesi gerekir. Bu talimatlar arasında; yara bakımı, egzersiz ve ağır kaldırmadan kaçınma, uygun sutyen kullanımı ve sigara içmekten kaçınma gibi talimatlar vardır.

Meme Küçültme Operasyonu Ağrılı Mıdır?

Bu cerrahi işlem operasyonu sonrasında hastalar, ilk üç gün boyunca ağrı ve rahatsızlık hissi yaşayabilir. Bu, meme aldırma işlemi için oldukça normal bir durumdur. Bu süreçte kişi ağrı kesiciler ile desteklenir.

Ameliyat sırasında kullanılan anestezi, ağrıyı en aza indirmek için tasarlanmıştır. Ağrı kesiciler operasyon bittikten sonra hastalara verilir. Ağrı kesiciler, hastaların rahatlamasını ve iyileşme sürecini daha kolay bir hale getirmelerini sağlar.

Göğüs aldırma operasyonundan sonra, hastaların ameliyat bölgesinde şişlik ve morarma da oluşabilir. Bu durumda bu cerrahi işlem için gayet normaldir. İkinci hastanın sonunda bu morluklar kaybolur. Bu işlemi geçiren kadınlara, sutyen gibi destekleyici giysiler kullanmaları önerilir. Ayrıca, ameliyattan sonra belirli bir süre ağır kaldırmaktan ve aşırı aktivitelerden kaçınmak da gayet önemlidir.

Meme Küçültme Ameliyatı Fiyatları

Meme kücültme ameliyati fiyatlari, ülkeye, hastanenin konumuna, cerrahın deneyimine ve uygulanan tekniklere göre farklı değerlerde oluşabilir. Ayrıca, meme küçültme fiyatları, hastanın meme boyutu, kişisel sağlık geçmişi ve ameliyatın karmaşıklığı gibi unsurlardan da etkilenir.

Özel sağlık sigortası olanlar, sigorta kapsamında gögüs kucultme ameliyati fiyat maliyetini karşılayabilir. Bu karşılama sigortanın içeriğine göre ya tam ya da kısmen bir karşılama olur. Ancak sigortası olmayanlar, memeleri küçültme ameliyatı fiyat bedelinin tamamını kendi cebinden ödemek zorunda kalır.

Bunun haricinde Sosyal Güvenlik Kurumu halihazırda zaten bu yönde ödemeler yapmıyor. Bu nedenle, öncelikle cerrahın ücretleri, hastanenin giderleri ve diğer ilgili masrafları öğrenmek için birkaç farklı sağlık kuruluşundan fiyat teklifi alınması ve bunların bütçe dahilinde karşılaştırılmasının yapılarak karar verilmesi gerekir.

Bu ameliyatın maliyeti, yalnızca ameliyatın kendisi için değil, aynı zamanda ameliyat öncesinde ve sonrasında yapılması gereken testler, sutyenler ve diğer destekleyici ürünler için de söz konusudur. Bu nedenle, tam bir maliyet hesaplaması yapmak için tüm giderlerin hesaba katılması gerekir.

Uzman Ekibimiz ile Hizmetinizdeyiz

Alanlarında uzman 40'dan fazla ekibimiz ile sizin hizmetinizde her daim mutlulukla çalışıyoruz.
Müşteri Memnuniyeti
Web Designer 100%
Mutlu Müşteri
Mutlu Müşteri 100%

9000 +

Toplam İşlem

4000 +

Hasta Sayısı

20000 +

Telefon Görüşmesi

100 %

Müşteri Memnuniyeti

Forever Clinica

Forever Clinica'yı Tercih Edenler

Binlerce kişinin doğru tercihi olan Forever Clinica'nın mutlu misafirleri.

Bize Ulaşın

Telefon Numaramız

+90 544 848 55 85

Adresimiz

İstanbul
Türkiye

Mail Adresimiz

info@foreverclinica.com

Ücretsiz Randevu Oluşturun

Sizce binlerce Forever Clinica misafirleri gibi kendinize bir güzellik yapın ve hemen ücretsiz randevu oluşturun.

Türkçe İletişim Formu