fbpx

Online Randevu Formu

Forever Clinica

Karın Germe Ameliyatı

HizmetAmerikaAlmanyaİngiltereİspanyaFransaİtalyaTürkiye (Forever Clinica)
Karın Germe$20.000€15.000£12.000€10.000€14.000€13.000€3.000

Göğüs altından bikini bölgesine kadar olan bölgede, karın germe işlemleri gerçekleştirilir. Karın bölgesi, hamilelikten, kilo alma veya verme sürecinden en fazla etkilenen bölgedir. Doğumun ve kilo kayıplarının genç yaşlarda ortaya çıkması durumunda, karın bölgesinin esnek yapısı sayesinde bir miktar toparlanma görülebilir.

Hatta gerekli özen gösterildiğinde eski formuna da kavuşabilir. Ancak karın bölgesinin esnekliğini yitirmesi durumlarında germe işlemleri gerçekleştirilir.

İleri yaşlarda karın bölgesinin esnek yapısında da bozulmalar görülür. Bu gibi durumlar sarkmaların doğal yollardan toparlanmasını engeller. Estetik cerrahi müdahalelerle fazlalık bölümler alınarak, karın bölgesine esnek ve doğal görünüm kazandırılabilir.

Operasyondan en az iki hafta öncesinden sigara ve alkol kullanımından vazgeçilmesi, kan sulandırıcı ve operasyonu etkileyecek diğer ilaçların alımının kesilmesi gereklidir. Anne olmaya aday olan kişilerin karın bölgesinde gerdirme işlemlerini, doğumdan sonraki 6 aylık dönem için planlamaları gerekir.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Karın bölgesinde gerçekleştirilen germe ameliyatları, genel anestezi ile gerçekleştirilir. Ameliyat öncesi hastaya gerekli tetkikler uygulanarak, öncelikle hastanın ihtiyaçları belirlenir. Cerrahi operasyonun uygulanacağı bölgeye göre, ameliyat süresi 1,5 ile 2,5 saat aralığında değişiklik gösterebilir.

Ameliyatla karın bölgesinde bulunan fazla yağlar alınarak, sarkmış deri ile birlikte çıkartılır. Karın kaslarına iç dikiş yöntemleri uygulanarak deri tekrar dikilir. Estetik görünümün dikiş izleri ile bozulmasını önlemek için, deri bikini bölgesine doğru gerilerek dikiş yöntemi bu bölgede uygulanır.

Hastanın göbek deliğinin yerinin değiştirilmesi gerekiyorsa, bu aşamada gerçekleştirilebilir. İyileşme sürecinin daha hızlı olması için operasyon Liposuction yöntemi ile birlikte kullanılabilir. Karın estetiği ameliyatlarında, tam karın germe ve mini karın germe ameliyatları olarak iki farklı yöntem kullanılır.

Göbek odaklı gerçekleştirilen tam germeler abdominoplasti olarak isimlendirilir. Bu yöntemde sarkık deri kaburga bölgesine kadar kaldırılır. Bu aşamada çatlaklar ve selülit oluşumları giderilir. Hastanın ihtiyacına göre göbek deliğinin yeri değiştirilebilir veya sabit bırakılabilir.

Annelik estetiği nedir konusu, doğum sonrasında kadınların sıklıkla araştırdığı konular arasında yer alır. Hamilelikte karın bölgesinde gerçekleşen çatlaklar ve yağlanmalar, doğum sonrası sarkmalara ve istenmeyen estetik görünüme neden olur.

Bu durumlarda uygulanan diyet programları ve spor aktiviteleri ile istenen görünüme kavuşulamaz ise, plastik cerrahi yöntemleri ile vücut, eski estetik görünümüne kavuşturulur. Annelik estetiği işlemlerinde, hastanın ihtiyacına göre tam veya mini karın estetik operasyonları uygulanabilir.

Karın Germe Estetiği Neden Yaptırılır?

Karın bölgesinde gerçekleştirilen sarkmalara karşı gerçekleştirilen cerrahi işlemlerde, kişiye özel tedavi yöntemleri uygulanır.

Hastalar;

  • Doğum sonrası oluşan çatlak ve sarkmalarda,
  • Kilo kayıpları sonrasında yaşanan sarkmalarda,
  • Karın yağlarının cerrahi yöntemlerle aldırılmasında,
  • Göbek deliğinin doğuştan veya sonradan edinilen odak sorunlarında,
  • Yaşlılığa bağlı doğal sarkmalarda,
  • Kombine estetik cerrahi durumlarında,

Karın bölgesinde gerdirmelere ihtiyaç duyabilirler. Annelik ameliyatı sonrası oluşan izlerin de karın bölgesinden plastik cerrahi yöntemleri ile giderilmesi mümkündür. Mide balonu veya mide küçültme operasyonu gerçekleştiren hastaların, karın bölgesinde gerdirme işlemleri için mutlaka kilo verme sürecinin tamamlanmasını beklemeleri gerekir.

Karın Germe Estetiğini Kimler Yaptırabilir?

Karın bölgesinde gerçekleştirilen cerrahi gerdirme yöntemleri, kadın ve erkeklere uygulanabilir. Genç bayanlarda genellikle doğum sonrası oluşan sarkmalar ve çatlaklar nedeniyle karın bölgesi gerdirme işlemleri uygulanır. İleri yaşlarda erkek ve kadınlarda karnın esnek yapısını kaybetmesi nedeniyle karın bölgesinde oluşan sarkmalara karşı germe estetiği yöntemleri uygulanır.

Karında gerdirme estetiği bir vücut şekillendirme biçimidir. Bu nedenle doğal yöntemlerle karın estetiği sağlanamadığı tüm durumlarda gerdirme yöntemi kullanılabilir. Karında germe estetiği işlemleri genellikle gelişimini tamamlamış hastalara uygulanır. Ancak bazı zorunlu hallerde, gelişimini tamamlamamış genç gruplar için de uygulanabilir.

Bazı durumlarda hastanın karın bölgesinde gerdirme ihtiyacı olsa bile, cerrahi operasyonlar hasta için sorunlar ortaya koyabilir. Kronik rahatsızlığı bulunan hastalar, anestezi işlemlerine uygun olmayan hastalar, şeker hastaları zorunlu olmadıkça bu tür operasyonlardan kaçınmalıdır. Bu tür rahatsızlıklar hastada komplikasyonların gelişmesine ve ameliyat başarısının düşmesine neden olur.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

Karın bölgesinde gerdirme işlemleri, hastaya özel tetkik ve tedavi yöntemleri ile belirlenir. Karın germe ameliyatı fiyatları, gerçekleştirilecek cerrahi operasyonların risk durumuna göre belirlenir. Mini gerdirme işlemleri daha kısa sürede gerçekleştirilirken, genel gerdirme işlemlerinin süresi daha uzun olup, risk oranı da paralel olarak daha yüksektir.

Bu nedenle karın bölgesinde gerçekleştirilen genel gerdirme işlemlerinin fiyatları, mini yönteme göre daha yüksektir. Karın bölgesinde liposuction yöntemi ile yağ alma işlemi uygulaması da gerçekleştirildiğinde, ameliyat süresi uzamakta ve bu da fiyatları doğru orantılı orantılı olarak etkilemektedir. Karın germe fiyatları hastanın kombine gerdirme işlemlerinde avantaj sağlayabilir.

Hamilelik sonrası oluşan sarkmalar ve çatlaklar, yağlanmadan dolayı meydana gelmediğinden ve sadece derinin gerdirilmesi ile giderilebileceğinden, annelik estetiği fiyatları genellikle daha düşüktür. Annelere bu yöntemlerin uygulanabilmesi için, doğumdan sonraki 6 aylık sürenin beklenmesi gerekir.

Karın Germe Estetiği Fiyatlarını Belirleyen Unsurlar

Karında germe estetiği hasta ve cerrah görüşmelerinde net olarak belirlenebilir. Hastanın tetkik edilmesi ve tedavi yöntemlerinin belirlenmesinden önce, fiyatlar hakkında kesin olarak bir şey söylemek mümkün değildir.

Ancak fiyatların operasyon sırasında ihtiyaç duyulan medikal ürünlere, operasyon süresine bağlı olarak değişebildiğini söylemek de mümkündür. Operasyona dahil olan ekibin tanınırlığı da fiyatlarda belirleyicidir.

Karın bölgesinde gerdirme işlemleri konusunda deneyimli cerrahların görev almış olması, istenmeyen komplikasyonların oluşmamasına ve hastanın iyileşme sürecini etki eder. Ayrıca işlemler sırasında gelişmiş medikal ürünlerin kullanılması, istenmeyen ameliyat izini mümkün olduğu kadar görünmez kılar.

Karın Germe Sonrası Süreç

Her cerrahi operasyon için söylenebilecek uyarılar, karın germe ameliyatı sonrası içinde söylenebilir. Hastanın fiziki durumu, operasyon bölgesinin genişliği, kullanılan yöntemlerin çeşitliliği hastanın iyileşme sürecini doğal olarak etkiler.

Operasyon sonrası hasta gelişebilecek komplikasyonlara karşı 1 gün klinik ortamda gözlem altında bulundurulmalıdır. İlk 24 saatlik süre hasta için önem arz eder. Bu süre içerisinde kesinlikle hastanın banyo yapmaması, mecburen yapmak durumunda olduğu zamanlarda ise operasyon bölgesine suyun temas etmemesi tavsiye edilir.

Hasta iki aylık süreçte dikiş yerlerini zorlamayacak şekilde hareket etmeli, ağır kaldırmamaya özen göstermelidir. Hasta, formunu korumak için bir ay bekledikten sonra hafif spor ve egzersizlere başlayabilir.

Karında gerçekleştirilen operasyon sonrasında, hekim tarafından önerilen korse ile operasyon bölgesinin desteklenmesi gerekir. Ameliyat sonrası hasta, karın bölgesini zorlamayacak şekilde yatmalı ve yürüyüşlerini karın bölgesini germeyecek şekilde hafifçe öne eğilerek gerçekleştirmelidir.

Operasyonun gerçekleştiği klinikte, zorunlu hallerde hekimin önerdiği yöntemlerle farklı klinik ortamlarında, 2 günlük ara ile en az iki hafta pansuman sürecinin devam ettirilmesi gerekir. Operasyonda vücut tarafından kabul edilebilir dikiş ürünleri kullanıldığı için, dikişlerin alınmasına ihtiyaç duyulmaz. Kişinin fiziki yapısına göre dikiş ipleri kaybolacaktır.

Annelik estetiği yaptıranlar operasyonun gerçekleştiği karın bölgesinde birkaç gün hafif ağrı hissedebilirler. Hekim tarafından önerilen ağrı kesiciler ve antibiyotikler, bu gibi sorunlar için rahatlıkla kullanılabilir. En fazla iki hafta sonra hasta ağrısız olarak günlük aktivitelerini devam ettirebilir. İyileşme sürecinin daha hızlı gerçekleşmesi için, mutlaka alkol ve sigara kullanımının kısıtlanması gereklidir.

Uzman Ekibimiz ile Hizmetinizdeyiz

Alanlarında uzman 40'dan fazla ekibimiz ile sizin hizmetinizde her daim mutlulukla çalışıyoruz.
Müşteri Memnuniyeti
Web Designer 100%
Mutlu Müşteri
Mutlu Müşteri 100%

9000 +

Toplam İşlem

4000 +

Hasta Sayısı

20000 +

Telefon Görüşmesi

100 %

Müşteri Memnuniyeti

Bize Ulaşın

Telefon Numaramız

+90 544 848 55 85

Adresimiz

İstanbul
Türkiye

Mail Adresimiz

info@foreverclinica.com

Ücretsiz Randevu Oluşturun

Sizce binlerce Forever Clinica misafirleri gibi kendinize bir güzellik yapın ve hemen ücretsiz randevu oluşturun.