fbpx

Online Randevu Formu

Forever Clinica

Kaş Ekimi

Saç ekimi, sakal ekimi gibi seçeneklerden sonra kaş ekimi de tıp teknolojisinin ilerlemesi ile hayatımıza giren kavramlardandır. Kişinin estetik açıdan en özen gösterdiği yerleri yüzüdür. Kaşlar ise yüzün vazgeçilmez bir parçası olarak estetik ve görünüm açısından kişiyi oldukça etkiler. 

Sizinle konuşan bir kimse ilk olarak kaş hizasına odaklanır ve sizin ilk kaşlarınızı fark eder. Kaşlarınızın güzel olup olmaması karşınızdaki insanda bırakacağınız intiba ile aynı zamanda özgüveninizi doğrudan etkiler. Kaş ekimi, günümüzde oldukça kolay ve basit operasyonlar ile kısa sürede yapılır.

Kaş Ekimi Nedir?

Kaş ekimi, saç ve sakal ekimi ile oldukça rağbet gören bir yöntem olarak hayatımıza girmiştir. Ülkemizde daha çok kadınlar tarafından tercih edilse de dünyada hem erkeklerin hem de kadınları çoğu kaş ekimi operasyonuna başvurmaktadır. Kaşlarınıza dövme yaptırmak ya da kalem ile boyamak ve yahut bazı makyaj hileleri kesinlikle net sonuçlar vermez. 

Bununla birlikte piyasada kaşlar için satılan bazı ilaçlar ve spreyler, hatta bazı makyaj malzemeleri ile alternatif tıp yöntemleri bulunsa da tüm bu metotlar çoğu kişide işe yaramaz. Ancak kaş ekimi ile birlikte benzersiz ve istediğiniz kaşlara kalıcı ve sorunsuz bir şekilde sahip olabilirsiniz. 

Kaş ekimi yöntemi, güçsüz ve dökülmüş kıl köklerinin güçlendirilmesi ve yeni çıkmak üzere yeni kıl köklerinin eklenmesi yöntemi ile yapılmaktadır. Doğrudan kıl kökleri ekilmesi sebebiyle dökülme sorunu yaşamanız da olası değildir. Üstelik tamamen doğal yollardan ve yapay olmaksızın kaşlara sahip olma imkânı sizin olur.

Kaş Ekimi İşleminde Uygulanan Yöntem

Kaş ekimi işlemi tamamen doğal ve size zarar verecek herhangi bir risk taşımayan yöntemler çerçevesinde gerçekleştirilir. Tabi bunun için kaş ekimi alanında uzman kişilere başvurmanız da önem arz eder. Kaş ekimi işlemine başlamadan önce kaşlarınızın ekileceği yerler test edilir. Bu yerlerin test edilmesinde sizinle de bilgi paylaşımı yapılır. Ardından uzmanlar tarafından tespit edilen bölgelere ne kadar kıl kökü ekilebileceği gibi hesaplamalar yapılır ve işlemin hazırlıkları tamamlanır.

Kaş Ekimi İşleminin Uygulanması

Bu hazırlıklarına ardından ekim işlemine geçilir. Kaşlara ekilecek kıl kökleri kişinin ensesinden alınır. Daha sonra bu kıl kökleri ayrıştırılarak yönleri belirlenmeye bırakılır. Yön belirleme işlemi kaş ekiminin belki de en önemli kısmıdır. Kaş ekimi için kılların ekilirken yönlerinin belirlenmesi gerekmektedir. Bu iş oldukça hassasiyet ve ince bir işçilik gerektirir. Aksi halde istenemeyen sonuçlar meydana gelebilmektedir. Bu hesaplamalar ile her bir kıl için yön tayininin ardından kaş ekimi işlemi gerçekleştirilir. Bu operasyon yaklaşık iki saat kadar sürmektedir.

Kaş Ekiminden Sonraki Süreç

Kaş ekimin ardından kaş ekilen kısma ellenmemesi ve hiçbir şekilde dış temasa maruz kalınmaması oldukça önemlidir. Zira bu kısam ekilen yeni kıl köklerinin filizlenmesi ve kabuk bağlayarak tutması yaklaşık bir hafta süre sonucunda olur. Bu süre içinde kıl kökleri tutacak, kabuklar bağlanıp kuruyacak ve zamanla dökülecektir. Ardından daha sert bir kıl kökü tabakası oluşacaktır ve bu tabakanın dökülmesi de yaklaşık 3 ay sürecektir. Tamamen iyileşip doğal bir hale bürünmesi için ise 6 ay kadar bir süre geçmesi gerekmektedir.

Kaş Ekimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaş ekiminin ardından kişinin düzenli hayatına ve günlük rutinlerine devam etmesinin önünde bir engel bulunmamaktadır. Bununla beraber saç ekilen ve kıl köklerinin alındığı kısımların da korunması gerekmektedir. İlk yüz yıkamanın dahi yaklaşık 24 saat sonra yapılması gerekir. Kaş ekimi yapılan bölgenin bir süre darbelere ve dış etkilere karşı korunması gerekir. Yine ekim sonrası alkol ve sigara kullanılmamalıdır.  

Uzman Ekibimiz ile Hizmetinizdeyiz

Alanlarında uzman 40'dan fazla ekibimiz ile sizin hizmetinizde her daim mutlulukla çalışıyoruz.
Müşteri Memnuniyeti
Web Designer 100%
Mutlu Müşteri
Mutlu Müşteri 100%

9000 +

Toplam İşlem

4000 +

Hasta Sayısı

20000 +

Telefon Görüşmesi

100 %

Müşteri Memnuniyeti

Bize Ulaşın

Telefon Numaramız

+90 544 848 55 85

Adresimiz

İstanbul
Türkiye

Mail Adresimiz

info@foreverclinica.com

Ücretsiz Randevu Oluşturun

Sizce binlerce Forever Clinica misafirleri gibi kendinize bir güzellik yapın ve hemen ücretsiz randevu oluşturun.