fbpx

Online Randevu Formu

Forever Clinica

Kepçe Kulak Estetiği

Kepçe kulak genel olarak çocuklukta meydana gelen ve sonrasında ameliyat ile düzeltilebilen estetik sorunudur. Çocuk yaşta fark edilerek bu süre içerisinde tedavi edilir ise çok daha hızlı bir süre içerisinde iyileşme durumu söz konusu olur. Fakat ileri yaşlarda ameliyatı ve iyileşme durumu biraz daha zorlayıcı olabilir. 

Kepçe kulak estetiği işlemini en doğru şekilde gerçekleştirmek adına uzman olan hekimlere başvurmanız gerekir. Hem estetik cerrahları hem de kulak, burun, boğaz cerrahları çok kolay bir şekilde bu işlemi yapar. Zor bir işlem olmadığı için çok kısa bir süre içerisinde tedavisi tamamlanır. Uzun sürmeden iyileşme de sağlamış olursunuz. Belirli bir süre dikkatli davranmak iyileşmeyi hızlandırır.

Kepçe Kulak Estetiği Nedir?

Kulak kıvrımının gerektiğinden fazla olması ve kulağın çok daha büyük görünmesi gibi durumlarda uygulanan işleme kepçe kulak estetiği adı verilir. Son derece kolay bir işlem olup, ağrısız bir şekilde iyileşme sürecine girmenize yardımcı olur. Estetik açıdan çok daha iyi görünmenize yardımcı olur. 

Direkt olarak göze çarpan organlardan biri olmasından dolayı düzgün görünmesi son derece önemlidir. Estetiğin yapımı yaklaşık olarak 1 saat ile 3 saat arasında sürer. İşlem sonrası bazı konulardan dikkat etmek daha sağlıklı bir iyileşme sürecine girmeye yardımcı olur. Kepçe kulak yapısı pek çok kişide rastlanan bir durum olduğu için son yıllarda bu işlem çok daha yaygın bir şekilde yapılmaya başladı.

Kepçe Kulak Estetiği İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Kepçe kulak yapısını estetik operasyon ile düzeltmek isteyen kişilerin bu operasyon ile ilgili bilmesi gereken bir takım şeyler vardır. Özellikle büyük kulak yapısına sahip olanlar bu işlemi tercih ederler. Şu gibi konularda dikkatli davranmanız gerekir;

  • Kulak kemik yapısında oluşan ve kıkırdağın öne doğru gelmesini sağlayan doku onarılır.
  • Genel anestezi ile uygulanan bir işlemdir.
  • Yaklaşık olarak 2 saat süren bu işlem, kompleks vakalarda 3 saate çıkabilir.
  • Ameliyat sonrası kulak üzerine uyumak yasaktır.
  • Kulaklar küçültülür ve çok daha simetrik bir görünüme gelmesi sağlanır.

Son yıllarda kepçe kulak estetiğini yapan pek çok kişi vardır. İşlemin kolay olması insanların gönül rahatlığı ile yapmasına yardımcı olur.

Kepçe Kulak Estetiği Kimler Yaptırmalıdır?

Estetik operasyonlar risk oranı düşük olan işlemler olsa da uzman kişiler tarafından yapılmaz ise birtakım riskler meydana gelebilir. Kepçe kulak sahibi olan kişilerin gönül rahatlığı ile yaptırması gereken işlemlerden biridir. Aynı zamanda büyük kulak yapısına sahip olan kişilerin de bu işlemi yaptırması mümkündür. 

En doğru şekilde yapılır ise herhangi bir sorun ile karşı karşıya kalmadan, kısa sürede iyileşmesini sağlamak mümkün olur. Uzun süre geçmeden günlük yaşama dönme şansı sağlar. Kepçe kulak yapısı genel olarak doğuştan meydana gelir. Bu durum yaşın ilerlemesi ile birlikte daha da artabilir.

Kepçe Kulak Estetiği Sonrası

Kepçe kulağa sahip olan kişiler için özel estetik operasyonlar vardır. Bu operasyon ile birlikte kulak yapısı düzeltilir ve büyük bir kulak var ise bu durumu düzeltmek mümkün olur. Daha sonrasında belirli bir süre iyileşme süreci gerekir. Bu süreçte de bazı durumlara çok dikkat edilir. Özellikle kulakların üzerine yatmama konusunda çok dikkatli olunmalı. 

Kulak üzerine yatıldığı zaman hem ağrı olur hem de şekil konusunda bozukluk meydana gelir. Kepçe kulak işlemi sonrası 1 hafta kadar duş almak yasaktır. Doktorun önerdiği ilaç ve solüsyon dışında hiçbir şey kullanılmaz. Böylece kısa sürede iyileşme sağlanmış olur.

Uzman Ekibimiz ile Hizmetinizdeyiz

Alanlarında uzman 40'dan fazla ekibimiz ile sizin hizmetinizde her daim mutlulukla çalışıyoruz.
Müşteri Memnuniyeti
Web Designer 100%
Mutlu Müşteri
Mutlu Müşteri 100%

9000 +

Toplam İşlem

4000 +

Hasta Sayısı

20000 +

Telefon Görüşmesi

100 %

Müşteri Memnuniyeti

Bize Ulaşın

Telefon Numaramız

+90 544 848 55 85

Adresimiz

İstanbul
Türkiye

Mail Adresimiz

info@foreverclinica.com

Ücretsiz Randevu Oluşturun

Sizce binlerce Forever Clinica misafirleri gibi kendinize bir güzellik yapın ve hemen ücretsiz randevu oluşturun.