fbpx

Online Randevu Formu

Forever Clinica

Kol Germe

İlerleyen yaş, vücut kütlesinde meydana gelen değişimler, özellikle yüz ve kola bölgelerinde istenmeyen birtakım olumsuz görüntülere neden olurken; bu durum koldaki olumsuz görüntünün giderilmesi açısından kol germe işlemini zorunlu kılıyor. Kişilerin ilk görüşmelerinde dış görünümü son derece önemlidir. Giyimine ve genel dış görünümüne dikkat eden bireylerin özgüvenlerinin de yüksek olduğu bilinen bir gerçektir. 

İnsanların genetik ciddi bir durum veya hastalığı yoksa mükemmel bir yapı olarak dünyaya geliyor. Ancak stres, kilo alımı, yetersiz dengesiz beslenme ve hareketsiz yaşam gibi bu durumlar, bu mükemmel bedende bir takım değişimlere neden oluyor. Kolda meydana gelen sarkmalarda bu değişler arasında bunuyor.

Kolda Sarkmanın Altında Yatan Sebepler

Kolda veya vücudun diğer uzuvlarında meydana gelen değişimler genetik veya sonradan olabilir. Sarkmaların temelinde düzensiz beslenmeyi izleyen hareketsiz yaşamla birlikte meydana gelen kilo artışları yatar. Kollarda biriken yağ dokuları yer çekimine paralel olarak sarkmalara neden olur. Streste vücudun genel anatomisini bozan sebepler arasında yer alır. 

Düzensiz ve dengesiz beslenme genel vücut yapısını bozan en önemli etkenler arasında yer alır. Harekesiz yaşayan, sürekli ağır, yağlı gıdalar ile tek yönlü beslenen ve yeterince su tüketmeyen bireyler için vücut bozulmaları kaçınılmazdır. Vücutta meydana gelen bozulmalara en kısa sürede müdahale edilmesi son derece önemlidir. 

Çünkü ilerleyen yaşla birlikte meydana gelebilecek rahatsızlıklar; operasyonları olumsuz etkileyebilir veya yapılmasına engel teşkil edebilir. Bu itibarla özellikle kolda meydan gelen sarkmaların ihmal edilmeden en kısa sürede uzman kuruluşlar tarafından değerlendirilmesi ve gerekli operasyonların yapılması gerekir.

Kol Germe Nedir?

Kollar bireylerin dışarıdan kolay görünen ve konuşma esnasında bakma açısı içerisinde yer alan uzuvlarıdır. Kişinin genel çehre estetiğinden sonra görünümüne dikkat dikkat etmesi gereken uzvu kollarıdır. Kolun özellikle altı kısmında yer çekimine paralel olarak meydana gelen sarkmaların çeşitli yöntemlerle ilk halini almasına yönelik yapılan işlemler kol germe olarak tanımlanır. Kolda sarkmayla meydana gelen olumsuz görüntü bu alanda uzman kişiler tarafından uygulanan kol germe operasyonlarıyla normal haline dönüştürebilir.

Kol Germede Kullanılan Yöntemler Nelerdir?

Kol germe estetiği cerrahi müdahillerle birlikte diğer kültür fizik hareketleriyle sağlanabiliyor. Ancak burada cerrahi müdahalenin başarısının oldukça yüksek olduğu bilinir. Cerrahi kelimesi her ne kadar başlangıçta korkutucu gelse de gelişen teknoloji ve ilerleyen tekniklerle birlikte kol germe işlemi hızlı ve zahmetsiz şekilde yapılabiliyor. 

Sarkmanın çok fazla olmadığı durmalarda liposakşın yöntemi tercih edilirken, daha ileri düzeydeki kol sarkmaları için cerrahi müdahale planlaması gerekir.

Kol Germenin Avantajları Nelerdir?

İkili ilişkilerde dış görünümün ne kadar önemli olduğu değerlendirildiğinde, kol gerdirme işleminin gerekliği daha net anlaşılır. Öncelikle kolda görülen bu olumsuz durumu ortadan kaldırarak kişinin kendine olan güveninin artması sağlanır. 

Sarkığın giderilmesi ile birlikte elbiselerin kolay giyilmesinden vücuttaki fazla yağın alınmasıyla kütle azalmasına kadar birçok fayda sağlanır. Diğer taraftan kol germe işlemiyle genç ve dinamik bir görünüm kazanılır. Bireyler sağlıklı olmanın ve sağlıklı görünmenin verdiği özgüven ile birlikte gerek özel hayatında gerekse iş hayatında daha başarılı olurlar.

Kol Germe İşleminde Hangi Hususlara Dikkat Edilmelidir?

Kol germe işleminde dikkat edilmesi gereken hususları şöyle sırlayabiliriz;

  • Öncelikle kolda sarkmaya neden olan durumlar araştırılmalı
  • Sarkmaya neden olan durumların ortadan kaldırılması gereklidir.
  • Kol germe işlemi uzman kişi ya da kuruluşlar tarafından yapılmalıdır
  • Kol germe işleminden sonra gerekiyorsa beslenme tarzı değiştirilmelidir.
  • Düzenli egzersiz yapmak alışkanlık haline getirilmelidir.

Kol germe işlemi her şeyden önce ileri tıp gerektiren bir işlemdir. Bu nedenle bu işlemler kişiye özel olarak araştırılmalı ve uygulanmalıdır.

Uzman Ekibimiz ile Hizmetinizdeyiz

Alanlarında uzman 40'dan fazla ekibimiz ile sizin hizmetinizde her daim mutlulukla çalışıyoruz.
Müşteri Memnuniyeti
Web Designer 100%
Mutlu Müşteri
Mutlu Müşteri 100%

9000 +

Toplam İşlem

4000 +

Hasta Sayısı

20000 +

Telefon Görüşmesi

100 %

Müşteri Memnuniyeti

Bize Ulaşın

Telefon Numaramız

+90 544 848 55 85

Adresimiz

İstanbul
Türkiye

Mail Adresimiz

info@foreverclinica.com

Ücretsiz Randevu Oluşturun

Sizce binlerce Forever Clinica misafirleri gibi kendinize bir güzellik yapın ve hemen ücretsiz randevu oluşturun.