fbpx

Online Randevu Formu

Forever Clinica

Meme Dikleştirme

Estetik görünümde kadınlar için önemli bir yere sahip olan meme; gebelik, emzirme, kilo alıp verme, zaman ve yer çekimine bağlı olarak sarkabilir. Tüm bu önemli etkenler meme ve cilt içerisinde memeyi dik tutmaya yarayan bağ dokusunun elastik yapısının bozulmasına sebep olur. Böylece meme yumuşar ve şeklini kaybeder. Bunun sonucunda meme dikleştirme en etkili estetik yöntem olarak düşünülmelidir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Nedir?

Memenin eski görünümünü kaybederek düşmesi her kadın da farklı zamanlarda gerçekleşir. Bu sebeple de meme dikleştirme işlemine her kadın değişik dönemlerde ihtiyaç duyar. Büyük bir memeye sahip olan bayanlarda sarkma daha erken yaşlarda görülebilirken hatalı bir sütyen kullanımı da memenin formunun erken yaşta bozulmasına sebep olabilir. 

Normal bir bayanda meme başının, meme katlantı hattının üzerinde kalması gerekirken, sarkan meme de meme başı katlantı seviyesinde seyreder. İleri sarkma durumlarında ise, meme başı meme katlantı seviyesinin aşağısında kalır. Göğüs toparlayıcı olarakta bilinen meme dikleştirme ameliyatı, memenin dolgunluğunu kaybetmesi ve özellikle de meme başının aşağı doğru sarkması gibi durumlarda başvurulan bir estetik operasyondur.

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Sarkmış olan memelerin tekrar dik bir görünüme ulaşması için yapılan meme dikleştirme işlemi, kişinin sarkık olan meme başlarını olması gereken pozisyona getirerek meme dokusunu şekillendirir. Yine şekillenen meme dokusunda var olan fazla deri meme bölgesinden operasyon sırasında uzaklaştırılır. Memeler eğer fazla büyük ise, memedeki fazla doku bölgeden çıkartılarak memenin daha düzgün durması amaçlanır. Küçük bir meme dokusu bulunan kişilere ise doktor tarafından silikon protez uygulaması yapılır.

Ameliyatsız Meme Dikleştirme Mümkün Mü?

Ameliyatsız bir meme büyütme yöntemi olarak bilinen krem ve masaj yöntemleri, meme başının katlantı çizgisinin hizasına yahut bu hizadan yukarı çıkmasına yardımcı olmaz. Yaygın bir görüş olarak bilinen spor yöntemi de yine memelerin dikleşmesini sağlayan uygulamalardan birisi olarak sayılamaz. Anatomik yapı olarak meme dokusu ve göğüs kasının arasında herhangi bir bağ dokusu bulunmadığından meme dikleştirme işlemi ancak bir operasyon ile mümkün hale gelir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Meme dikleştirme ameliyatından sonra 2 ila 3 gün pansuman gerekir. Göğüsler iyileşme aşamasında iken hem göğüsleri desteklemek hem de şişkinliği azaltmak adına ameliyat sonrasında destek südyeni takılır. Ağrı tedavisi 48 saat sonra azalırken, küçük bir tüp yerleştirilen göğüsten akıntı oluşumunun rahat yapılabilmesi için takip edilir. 

Kişiden kişiye değişen akıntı tüpleri ikinci gün itibari ile çıkartılır ve hasta hastaneden taburcu edilir. Genellikle bir hastanın işine dönebilmesi süreci toplamda 7 gündür. Hastaların ameliyattan sonraki 4 hafta içerisinde ağır kaldırmaları ve spor yapmaları yasaktır. Bu süre içerisinde doktor tarafından söylenilen talimatlar yerine getirilir. Operasyon sonrasında bir hafta kadar şişlikler ve morluklar görülmesi olasılığı yüksektir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrasında İz Kalmasını Etkileyen Faktörler

Meme dikleştirme operasyonu sonrasında en merak edilen estetik açıdan en çok göz önünde olan kadın uzvu olan memelerde bir iz kalıp kalmadığıdır. Meme dikleştirme sonrasında kalacak izin belirginliği şu üç maddeye göre değişkenlik gösterir;

  • Kişinin Genetiği
  • Uygulanan Teknik
  • Çevresel Faktör

Gibi etmenlere göre değişiklik gösteren meme dikleştirme operasyonu izlerinin tamamiyle yok olması imkansızdır. Ancak bazı uygulamalar ile birlikte ameliyat izlerinin gözle görülür şekilde azaltmak için çeşitli adımlar uygulamak mümkündür.

Doğumdan Ne Kadar Sonra Meme Dikleştirme Ameliyatı Yapılabilir?

Meme dikleştirme ameliyatı olabilmek için doğumdan çok süt verme durumu önem arz eder. En ideal olan süre; bebeği emzirme dönemini bitirdikten ve bebeği tamamen emzirmeyi bitirdikten 6 ay sonrası için meme dikleştirme operasyonu yapılmasıdır.

Uzman Ekibimiz ile Hizmetinizdeyiz

Alanlarında uzman 40'dan fazla ekibimiz ile sizin hizmetinizde her daim mutlulukla çalışıyoruz.
Müşteri Memnuniyeti
Web Designer 100%
Mutlu Müşteri
Mutlu Müşteri 100%

9000 +

Toplam İşlem

4000 +

Hasta Sayısı

20000 +

Telefon Görüşmesi

100 %

Müşteri Memnuniyeti

Forever Clinica

Forever Clinica'yı Tercih Edenler

Binlerce kişinin doğru tercihi olan Forever Clinica'nın mutlu misafirleri.

Bize Ulaşın

Telefon Numaramız

+90 544 848 55 85

Adresimiz

İstanbul
Türkiye

Mail Adresimiz

info@foreverclinica.com

Ücretsiz Randevu Oluşturun

Sizce binlerce Forever Clinica misafirleri gibi kendinize bir güzellik yapın ve hemen ücretsiz randevu oluşturun.