fbpx

Online Randevu Formu

Forever Clinica

Meme Küçültme

Meme büyütme işlemi kadar meme küçültme işlemi de çok sık tercih edilen işlemler arasında yer alır. Vücuduna oranla çok daha büyük meme yapısına sahip olan kişiler bir süre sonra bu durumdan rahatsızlık duymaya başlar. İstedik ameliyat operasyonu ile bu durumu ortadan kaldırmak mümkün olur. Özellikle son yıllarda meme küçültmesi ile en iyi sonuç elde edilmiş olur. Böylece vücut yapısına en uygun olan meme çeşitleri ortaya çıkar. 

Memelerin üzerinde bulunan fazla yağ dokusunu ve deri dokusunu aldıktan sonra memede küçülme durumu meydana gelir. Cerrahi teknikler ile uygulanan bir estetik operasyon olmaktadır. Küçültme işlemi yapıldığı zaman vücut ile orantılı olduğu için çok daha estetik bir görünüm ortaya çıkar. Genel olarak yağ doku alındığı için kaslarda herhangi bir sorun söz konusu olmaz. İz bırakmayan kesi ile girilerek içerisinde bulunan yağ doku dışarı çıkarılır.

Meme Küçültme Nasıl Yapılır?

Meme estetiği işlemleri arasında yer alan diğer bir işlem ise küçültme işlemi olmaktadır. Küçültme işlemi yapılırken ilk olarak genel anestezi uygulanır. Genel anestezi sonrasında hasta tamamen uyuduğu için herhangi bir ağrı durumu ile karşı karşıya kalmaz. Daha sonra meme üzerinde küçük kesiler açılır. Bu kesiler içerde bulunan fazla yağ dokusunun alınmasına yardımcı olur. 

Yağ dokusu alındığı için herhangi bir şekilde kas dokusuna karışılmaz. Böylece meme yap son derece sağlıklı olur. Küçültme işlemi esnasında göğüs ucu orantılı bir şekilde halledilir. Meme dokusunun ameliyat ile birlikte küçülme sonucu vücut ile orantılı bir göğüs yapısı ortaya çıkar. Bu işlemin zor olup olmadığı İsa merak edilen konular arasında yer alır. Nispeten daha kolay bir ameliyat olmaktadır.

Meme Küçültme Ameliyatı Faydaları

Meme de bulunan fazla yağ dokusunun alınması işlemine meme küçültme işlemi adı verilir. Meme küçültmenin insan vücuduna sağladığı pek çok fayda vardır. Özellikle sırt ağrısı sorunu ile karşı karşıya kalan kişilerin genel sorunu büyük meme yapısına sahip olmasıdır. Şu gibi faydalar sıralanabilir;

  • Vücut ile orantılı bir meme yapısı ortaya çıkar.
  • Memenin büyük olmasından kaynaklı ortaya çıkan sırt ağrıları ortadan kalkar.
  • Büyük memeler de yaşanan sarkma sorunu da ortadan kalktığı için daha dik ve dinamik bir göz yapısı meydana gelir.
  • Büyük meme yapısı daha kiloluk bir görünüm ortaya çıkarır. Küçültme işlemi yapıldıktan sonra kilolu gördüm de ortadan kalkmış olur.

Bu gibi faydalarından kaynaklı olarak son zamanlarda en çok tercih edilen estetik operasyonlar arasında yer alır.

Meme Küçültme Operasyonu Ağrılı Mıdır?

Estetik işlemleri arasında Yer alan göğüs küçültme işlemi ile ilgili en çok merak edilen konulardan bir diğeri ise bu işlemin ağrılı olup olmadığı konusudur. Memeye çeşitli kesiler atıldığı için belirli bir süre ağrı ve sızı durumu ile karşı karşıya kalmak normal kabul edilir. Doktor işlem sonrasında hastanın kullanması adına etkili ağrı kesici ilaçlar verir. Bu ilaçlar sayesinde ağrıları bir süreliğine hafifletme az olur. 

Ameliyat sonrasında iyi bir bakım yapılır ise kısa sürede ağrılar geçer ve gündelik yaşama dönme şansınız mümkün olur. Özellikle son yıllarda çok fazla tercih edilen bir işlem olmasından dolayı insanlar günün rahatlığı ile tercih ederler. Fakat bu işlemi mutlaka uzman hekimler tarafından yapılması gerekir. Kompleks bir işlem olsa da nispeten daha kolay bir ameliyat olarak karşımıza çıkar.

Meme Küçültme Ameliyatı Kimler İçin Uygundur?

Göğüs küçültme ameliyatı özellikle büyük göğüslü olan ve bu durumdan şikayetçi olan kadınlar için uygulanan işlemler arasında yer alır. Aynı zamanda bazı erkeklerde göğüste bulunan yağ dokusu aldırmak için bu işlemi yapmayı tercih ederler. Sarkık göz yapısına sahip olan kadınlar göğüs küçültme ameliyatı yaptırır. Sarkık göğüs yapısını toparlayarak çok daha dik bir görünüm elde etmeyi sağlar. Vücut yapısına uygun olmayan göğüsler için de küçültme işlemi yapılır.

Uzman Ekibimiz ile Hizmetinizdeyiz

Alanlarında uzman 40'dan fazla ekibimiz ile sizin hizmetinizde her daim mutlulukla çalışıyoruz.
Müşteri Memnuniyeti
Web Designer 100%
Mutlu Müşteri
Mutlu Müşteri 100%

9000 +

Toplam İşlem

4000 +

Hasta Sayısı

20000 +

Telefon Görüşmesi

100 %

Müşteri Memnuniyeti

Forever Clinica

Forever Clinica'yı Tercih Edenler

Binlerce kişinin doğru tercihi olan Forever Clinica'nın mutlu misafirleri.

Bize Ulaşın

Telefon Numaramız

+90 544 848 55 85

Adresimiz

İstanbul
Türkiye

Mail Adresimiz

info@foreverclinica.com

Ücretsiz Randevu Oluşturun

Sizce binlerce Forever Clinica misafirleri gibi kendinize bir güzellik yapın ve hemen ücretsiz randevu oluşturun.