fbpx

Online Randevu Formu

Forever Clinica

Popo Estetiği (BBL)

Popo estetiği, özellikle kadınlarda en çok talep edilen estetik türleri arasında ön plana çıkıyor. Özellikle kadınlar güzel, hacimli ve sıkı bir kalça için estetik cerrahlara başvurur.

Kalça büyütme poponuzu büyütmeyi vaat eden, daha hacimli, daha ince bir görünüm kazandırmayı amaçlayan bir estetik türdür. Bu estetik operasyon ile kalçaların düz ve sıkı olmayan görünümünden kurtulabilirsiniz. Ancak popo estetiği sadece büyütme değildir. Sıkılaştırma ve küçültme için de estetik operasyonlardan yararlanılır.

Popo Estetiği Neden Yapılır?

Popo estetik operasyonları oldukça doğal bir hacim sağlayarak tüm vücudun siluetini iyileştirmeye yardımcı olur. Bu doğrultuda özellikle kadın vücudunda kalçalar mevcut güzellik standartlarında önemli bir alanı temsil eder ve birçok kadın için bir endişe kaynağı olarak görülebilir. Ancak son dönemde erkekler de bu operasyonu araştırmaya başlamıştır.

Popo estetiği kadınların sıkı bir kalçaya kavuşması yanında kalçaların vücutla orantılı büyüklükte olması için de yapılır. Ayrıca bu estetik genelde popo dikleştirme ya da büyütme operasyonu olarak görünse de pek çok kadın küçültme ameliyatı için de başvuruda bulunuyor.

Popo Estetiği Teknikleri Nelerdir?

Popo estetiği için farklı teknikler söz konusudur. Hangi tekniğin size uygun olduğu ihtiyaçlarınız ve bedensel durumunuz ile ilgilidir. Kalçalarınıza hacim vermekle ilgileniyorsanız bunu başarmak için 2 olası teknik olduğunu bilmelisiniz. Bunlardan biri kalçaya silikon yapmak diğer yöntem ise hastadan daha önce alınan yağların enjeksiyonudur. Her ikisi de istenen görünümü elde eder, ancak bu iki yöntemin farklılıkları vardır.

Silikonla Popo Büyütme Tekniği

Silikon yöntemi kalçaları şekillendirmek için geleneksel tekniktir ve kalçalara daha fazla hacim vermek için yapılır. Bu yöntem aynı zamanda vücut siluetini iyileştirmek için kalçalara farklı dolgular yerleştirme işlemi yapılır.

Popo silikonları neredeyse vücutta hiç yağ olmayan durumlarda daha çok tercih edilir. Bu anlamda önemli ölçüde hacim artışı arayan veya vücutta yeterli yağ bulunmayan hastalarda mükemmel sonuçlar verir.

Bu plastik cerrahi günümüzde kullanılmaya devam etmektedir ve bu teknik prosedürlerinde iyileştirmeler yapılmıştır. Ancak, bu yöntem yıllar önce olduğu gibi aynı popülerliğe sahip değildir. Bunun nedeni, bu yöntemde uzun bir süreç olan yöntemlerin daha basit bir lipotransfer tekniğinin geliştirilmiş olmasıdır.

Yağ Enjeksiyonu ile Popo Estetiği

Lipofilling veya lipotransfer, popoyu yeniden şekillendirmek için en yeni tekniktir. Bu teknik iki estetik tedaviyi birleştirerek çifte fayda sağlar. Kişiden fazla yağın alındığı önceki liposuction ve bu eksilen yağın kullanıldığı popo büyütme işlemi için bu yöntem tercih edilir.

Yağ transferi tekniği temel olarak bir yağ transferinden oluşur. Bu yöntem, kalçaların hacmini arttırmak ve şekillerini oluşturmak için cerrahın vücudun önceden kararlaştırılan bölgelerinde liposuction yapması gerektiği anlamına gelir. Liposuction sonrası gerekli yağ dokusu elde edildikten sonra popoya enjekte edilir.

Lipotransfer yöntemi yüksek memnuniyet oranlarına sahip ve şu anda kalçalarının görünümünü iyileştirmek isteyenler için tercih edilen en önemli seçenektir. Bu teknikte iyi sonuçlar elde edilme oranı oldukça yüksektir. Ayrıca bu yöntemle popoda yer alan fazla yağ alınarak popo küçültme işlemi de yapılır.

Popo Lipotransfer Yönetiminin Avantajları Nelerdir?

Kalça estetiği için lipotransfer yöntemi oldukça avantajlıdır. Kişiyi pek çok estetik ve sağlık sorunundan korur. Bu avantajları arasında şunlar bulunur:

  • Estetik uyumluluk sorunları önlenir.
  • Alerjik reaksiyonlara karşı koruyucudur.
  • Popodaki dokunma ve görme hislerinde doğallık sağlar.

Her durumda, beklentileri ve kişisel özellikleri karşılamak için uzman bir ekibe gitmek şarttır. Böylece istenilen estetik amaca ulaşmak için uygun tekniğin seçilmesi mümkündür.

Uzman Ekibimiz ile Hizmetinizdeyiz

Alanlarında uzman 40'dan fazla ekibimiz ile sizin hizmetinizde her daim mutlulukla çalışıyoruz.
Müşteri Memnuniyeti
Web Designer 100%
Mutlu Müşteri
Mutlu Müşteri 100%

9000 +

Toplam İşlem

4000 +

Hasta Sayısı

20000 +

Telefon Görüşmesi

100 %

Müşteri Memnuniyeti

Bize Ulaşın

Telefon Numaramız

+90 544 848 55 85

Adresimiz

İstanbul
Türkiye

Mail Adresimiz

info@foreverclinica.com

Ücretsiz Randevu Oluşturun

Sizce binlerce Forever Clinica misafirleri gibi kendinize bir güzellik yapın ve hemen ücretsiz randevu oluşturun.