fbpx

Online Randevu Formu

Forever Clinica

Sakal Ekimi

Erkeklerin en çok özen gösterdiği noktalardan biri sakal ve bıyık olur. Sakal ekimi, sakalları dökülmüş olan kişiler için uygun olan işlemlerden biridir. Doğru bir şekilde yapıldığı zaman ekilmiş sakal gibi görünmez. Doğal bir görünüm elde etmek için mutlaka çok sık ekimler yapmama konusunda dikkatli davranmak gerekir. Erkekleri sakal yapsın pek çok kişi de farklı sonuçlar ortaya çıkarır. 

Özellikle ince tüy yapısında olan sakallar bir süre sonra dökülmeye başlar. İlk olarak ince sakal yapısında olan tüyleri kalınlaştırmak gerekir. Sakal ekim işlemi sayesinde kış kaybını ortadan kaldırmak mümkün olur. Genel olarak ense bölgesinden alınan tüyler sakalda boş olan yerlere enjekte edilir. Nakil işlemi yapıldığı için köklerin zarar görmemesine çok dikkat etmek gerekir. Kıl dipleri zarar görür ise ekim işlemi yapılsa da bu tüyler yeniden dökülmeye başlar.

Sakal Ekimi Nasıl Yapılır?

Erkeklerin en çok tercih ettiği işlemlerden biri olan sakal ekimi işlemi doğru bir şekilde yapılır ise herhangi bir sorun ile karşı karşıya kalmadan tüy kaybını azaltmak mümkün olur. Olarak ense bölgesinden alınan canlı diplere sahip olan kıl kökleri alınır. Bu işlem doğru bir şekilde gerçekleştirildikten sonra uygun olan alanlara nakil işlemi yapılır. Sakal ekim işlemi aşamalar şeklinde yapıldığı zaman çok daha iyi bir sonuç elde edilir. 

Erkeklerde bu işlem gerçekleştikten sonra belirli bir süre yeniden dökülme sorunu meydana gelir. Doğru bir şekilde tedavi edilir ise bir ay kadar sonra dökülme tamamen ortadan kalkmış olur. Bu işlem sayesinde erkeklerin çok daha gür ve sağlıklı sakal yapısı meydana gelir. Sakalların canlı kalması adına belirli solüsyonu ilaçların kullanımı konusunda dikkatli davranması gerekir.

Sakal Ekimi Aşamaları

Sakalların sık bir görünüm elde etmesini sağlamak adına belirli aşamalar ile gerçekleştirmek gerekir. Prosedürü doğru bir şekilde uygulamak adına uzman olan kişilerden destek almanız gerekir. İşlem aşamalarını şu şekilde sıralamak mümkündür;

  • İlk olarak ama oynayabilir ve nasıl bir yol izleneceği belirlenir.
  • Hangi böyleye ekim yapılacağı hesaplama işlemi ile belirlenir.
  • Ekim işlemi yapmak İçin belirli testlerin yapılması gerekir.
  • Donör kıl kökünü toplamak İçin gerekli olan nakil solüsyonu beklenir.
  • Daha sonrasında ise ekim işleminin en doğru şekilde yapılması gerekir.

Sakal ekimini bu şekilde aşamalar ile gerçekleştirmek gerekir. Bu şekilde çok daha sağlıklı bir sonuç ortaya çıkar.

Sakal Ekimi Zor Bir İşlem Midir?

Sakal ekimiyle ilgili en çok merak edilen konulardan bir diğeri de zor bir işlem olup olmadığı konusudur. Sakal ekimini en doğru şekilde gerçekleştirmek adına alanında uzman olan kişiler ile çalışma yürütmek gerekir. Uzman kişiler bu işlemi hem çok kısa bir süre içerisinde gerçekleştirir hem de ağrı ve sızı gibi durumların oluşmasını engeller. İşlem esnasında bir miktar ağrı oluşsa da daha sonrasında bu durum ortadan kalkar. Belirli bir süre dikkat edilir ise sorunsuz bir şekilde işlem tamamlanmış olur.

Sakal Ekimi Sonrası

Sakal ekimini yaptıktan sonra pek çok konuda dikkatli davranmanız gerekir. Dikkatli davranmanız gereken konulardan en önemlisi, seans sonrası kesinlikle saça su ve şampuan değdirmemek gerekir. Aynı zamanda saçlara bakım yağları ve krem gibi uygulamalar yapmama konusunda da dikkatli davranın. Bunun yanı sıra saçları taramak da sıkıntı oluşturacağı için bir süre taramayın. İşlem seansları sonrası saç bir süre daha dökülme durumu ile karşı karşıya kalır. Bu dökülme sorunu normal kabul edilir ve bir süre sonra tamamen durur.

Uzman Ekibimiz ile Hizmetinizdeyiz

Alanlarında uzman 40'dan fazla ekibimiz ile sizin hizmetinizde her daim mutlulukla çalışıyoruz.
Müşteri Memnuniyeti
Web Designer 100%
Mutlu Müşteri
Mutlu Müşteri 100%

9000 +

Toplam İşlem

4000 +

Hasta Sayısı

20000 +

Telefon Görüşmesi

100 %

Müşteri Memnuniyeti

Forever Clinica

Sakal Ekimi Referanslarımız

Yüzlerce hastamızın memnuniyet videolarını ve öncesi sonralarını görebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Telefon Numaramız

+90 544 848 55 85

Adresimiz

İstanbul
Türkiye

Mail Adresimiz

info@foreverclinica.com

Ücretsiz Randevu Oluşturun

Sizce binlerce Forever Clinica misafirleri gibi kendinize bir güzellik yapın ve hemen ücretsiz randevu oluşturun.