fbpx

Online Randevu Formu

Türkçe İletişim Formu (#4)

Fit ve düzgün bir fiziğe sahip olmak kadın ve erkek herkesin hayalidir. Estetik değişimler ile hayalinizdeki fiziğe ulaşmak şu zamanda artık hayal değil. Kişi fit bir görünüm için düzenli egzersiz ve diyet yapar. Ama bir türlü amacına ulaşamaz.

Kişinin genetik faktörleri, yeterli egzersiz yapmaması, diyetine sadık kalmaması karın kaslarını ortaya çıkarmaz. Bunun gibi durumlarda six pack ameliyatı devreye girer. Bu ameliyat sayesinde birkaç saat süren işlem sonrasında hayal ettiğiniz fiziğe ulaşabilirsiniz.

Karın bölgesinde yağlanma olduğu zaman vücut estetik görünümünü kaybetmeye başlayınca ve sporla da bu yağlar erimeyince six pack ameliyatı olmak gerekir.

Çok büyük bir ihtimalle egzersiz ve diyetle karın bölgesindeki yağlar erir fakat bu oldukça uzun bir zaman alır. Six pack ameliyatı bu süreci hızlandırır. Ameliyat ile egzersiz ve diyet yapmadan karın kaslarına sahip olabilirsiniz.

Six Pack Ameliyatı Nedir?

Six pack ameliyatı erkeklerin yapmış olduğu bir estetik ameliyattır. Kadınlar two pack ameliyatı yaparlar. Aslında her ikisi de aynı ameliyattır. Ancak terimler farklıdır. Bir erkekte karın kası baklava şeklindedir ve 6 tanedir. Bu yüzden six pack olarak adlandırılır.

Kadınlarda ise karın kası karın bölgesinde orta çizginin iki tarafında ikişer tane karın kası bulunur. Bu yüzden kadınlarınkine two pack adı verilir. Six pack ameliyatı sonrasında vücutta herhangi bir iz kalmaz.

Six Pack Ameliyatı Doğal Bir Görünüm Verir Mi?

Bu ameliyat sonrasında karın kası doğalmış gibi gözükür. Bu estetik ameliyatı sayesinde kişi diyetle, egzersizle uğraşmadan karın kası elde etmiş olur. Bu ameliyat ağrı yapmaz.

Six Pack Ameliyatını Kimler Yapabilir?

Bu ameliyat kadın ve erkeklere yapılabilir. 18 yaşından büyük herkes bu ameliyatı yaptırabilir. Sıkı bir diyet ve egzersizler ile uzun uğraşlar sonucu karın kasına sahip olamayan kişiler six pack ameliyatı yöntemini uygular.

Hatta spor ve diyetle uğraşmak istemeyen kişiler de six pack ameliyatı yaparlar. Kısa bir süre içinde karın kaslarına sahip olabilirler.

Six Pack Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Fit ve güzel bir görünüme sahip olmak isteyen kişiler six pack ameliyatı yöntemine başvurur. Bu ameliyattan önce uzman bir estetik doktoruna muayene olmanız gerekir. Muayenede estetik doktoru sizin genel sağlık durumunuzu, bu ameliyat için uygun olup olmadığınızı değerlendirir. Ardından doktor kullandığınız ilaçları ve sahip olduğunuz hastalıkları öğrenir.

Eğer ameliyat olmanıza engel bir durum yoksa tedavi planınız hazırlanır. Karın kaslarının ne kadar belirgin olacağını ameliyat olacak kişi belirler. Hasta erkekse six pack ameliyatı, kadınsa two pack ameliyatı yapılır.

Six pack ameliyatı genel anestezi ile yapılan bir işlemdir. Ameliyat yapılmadan önce doktorun önerilerini dikkate almak son derece önemlidir. Ameliyattan önce karın bölgesindeki kasların çizgileri belirlenir. Kalem ile bu çizgiler belirlenir.

Sonrasında ise liposuction yani yağ alma işlemine geçilir. Bu işlemden sonra karın bölgesinde alınan yağlar toplanıp bir araya getirilir. Daha sonra karın kaslarının bombe yapması için karın kası yapılacak bölgelere bu yağlar enjekte edilir. Vücuttan alınan yağlar yeterli gelmezse vücudun dokusuyla uyumlu olan implant ve protez yağları kullanılır.

Six Pack Ameliyatı İyileşme Süreci Nasıl İşliyor?

Ameliyat sonrasında iyileşme süreci oldukça hızlı bir şekilde gerçekleşir. Ameliyat sonrasında karın bölgesine bandaj yerleştirilir. Doktor bu bandajın kas süresini belirler. Ameliyattan birkaç hafta sonra karın bölgesinde fit bir görünüm ortaya çıkar.

​​​Ama bu six pack ameliyatı sonrasında kilo almak ve vermek zararlıdır. Beslenme düzenine uymak ve düzenli egzersiz yapmak gerekir. Eğer bu yapılmazsa fit görünüm kaybolabilir. Ameliyattan sonra ameliyatın yapıldığı bölgede şişlik ve kızarıklık görülmesi normaldir.

Hemen endişelenmemek gerekir. Enfeksiyon oluşmaması için doktorun önerilerine kesinlikle uymak gerekir. Six pack ameliyatı sonrası iyileşme süreci bu şekilde ilerliyor.

Six Pack Ameliyatında Yaş Sınırı Var Mı?

Vücut ve kas gelişimini tamamlayan herkes bu ameliyatı rahatlıkla yaptırabilir. Genelde 18 yaşına kadar kadın ve erkekler vücut gelişimlerini tamamlarlar. Bu yüzden 18 yaş yaş sınırıdır diyebilir. 18 yaşından sonra bu ameliyatı yaptırabilirsiniz. Çünkü vücudunuz 18 yaşından sonra gelişimini tamamlar.

Six Pack Estetiği Ne Zaman Etkisini Göstermeye Başlar?

Six pack estetiği operasyondan birkaç hafta sonra etkisini göstermeye başlar. Ancak süre hastadan hastaya değişiklik gösterir.

Süreyi belirleyen önemli faktörler ise şu şekildedir;

  • Hastaya uygulanan liposuction miktarı
  • Hastanın genel durumu
  • Hastanın opersyon sonrasında iyileşme hızı

Gibi faktörler six pack ameliyatı sonrasında gelişim için önemli faktörlerdir. Ama spor ve diyet ile yapacağınız karın kasından daha kısa sürede fit bir karın bölgesine ulaşmış olursunuz.

Six Pack Ameliyatı Fiyatları

Estetik ve güzel bir fiziğe ulaşmak isteyen kadın ve erkekler tarafından six pack ameliyatı tercih edilir. Six pack ameliyatı fiyatları hakkında kesin bir miktar söylenemez. Fiyatlar oldukça değişkendir.

Fiyatları belirleyen hususlar arasında ameliyatı yapacak doktorun deneyimi, karın bölgenize yapılan liposuction miktarı, kullanılan malzemelerin kalitesi gibi unsurlar fiyatları belirler.

Six Pack Ameliyatı Kalıcı Mıdır?

Her ameliyat gibi six pack ameliyatının da etkilerini görmek için üzerinden belirli bir süre geçmesi gerekir. Ameliyattan 7 ila 10 gün sonra six pack ameliyatının etkilerini görmeye başlarsınız.

Ameliyattan sonra karın bölgesinde çıkan karın kaslarının kalıcılığını kişinin yaşam tarzı belirler. Eğer suç pack ameliyatı olan kişi ameliyattan sonra hızlı bir şekilde kilo alırsa veya verirse karın kasları kaybolmaya başlayacak.

Bu nedenle six pack ameliyatı sonrasında karın kasına sahip olan kişiler beslenmesine, uyku düzenine ve sporuna dikkat etmeli, doktorun tavsiyelerine uymalıdır. Bunlara dikkat ederse eğer ameliyattan sonra kazandığı karın kaslarını bir ömür boyunca korur.

Six Pack Ameliyatının Herhangi Bir Zararı Bulunuyor Mu?

Her ameliyatta olduğu gibi six pack ameliyatının bazı riskleri vardır. Ama bu riskler oldukça düşüktür. Sixpack ameliyatı sonrasında şişlik ve ödem meydana gelebilir. Bu olası normal bir durumdur. Bu operasyon sonrasında size bir korse verilir. Bu korseyi 4 hafta boyunca kullanmanız gerekir. Bu korse vücudunuzun doğru bir şekil almasını ve ödem atmasına yardımcı olur.

Dikkat etmeniz gereken şey ameliyat sonrasında düzenli beslenmeye ve spora devam etmenizdir. Eğer operasyon sonrası kilo almaya devam ederseniz karın kaslarınızı kaybetmeye başlarsınız.

Ameliyat Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Ameliyattan sonra hasta dengeli bir beslenme düzenine geçmelidir. Beslenme programınız doktorunuz tarafından size verilir. Hayat boyu bu beslenme programına sadık kalmanız gerekir. Ameliyattan 1-2 gün sonra taburcu olsanız bile günlük yaşama hemen geçmemeniz gerekir. Evde 2 hafta boyunca dinlenmeli, ağır işlerden uzak durmanız gerekir.

İşte sixpack ameliyatı hakkında yer alan detaylı bilgiler bunlardan oluşuyor. Egzersiz veya diyet ile uğraşmak istemeyen veya egzersiz ve diyet ile hayalindeki karın kasına bir türlü ulaşamayan kişiler en sonunda çareyi bu estetik ameliyatında bulurlar.

En kısa sürede de işlem sonrası hayalini kurdukları vücuda ulaşabilirler. Üstelik bu işlem vücutta herhangi bir iz bırakmadığı gibi ağrısız da bir işlemdir. Diğer estetik ameliyatlara nazaran riskleri ve zararları en düşük seviyededir.

Uzman Ekibimiz ile Hizmetinizdeyiz

Alanlarında uzman 40'dan fazla ekibimiz ile sizin hizmetinizde her daim mutlulukla çalışıyoruz.

9000 +

Toplam İşlem

4000 +

Hasta Sayısı

20000 +

Telefon Görüşmesi

100 %

Müşteri Memnuniyeti

Bize Ulaşın

Telefon Numaramız

+90 544 848 55 85

Adresimiz

İstanbul
Türkiye

Mail Adresimiz

info@foreverclinica.com

Ücretsiz Randevu Oluşturun

Sizce binlerce Forever Clinica misafirleri gibi kendinize bir güzellik yapın ve hemen ücretsiz randevu oluşturun.

Türkçe İletişim Formu