fbpx

Online Randevu Formu

Türkçe İletişim Formu (#4)

Forever Clinica

HizmetAmerikaAlmanyaİngiltereİspanyaFransaİtalyaTürkiye (Forever Clinica)
Yüz Estetiği$10.000€7.000£6.500€6.000€8.000€7.000€3.500

İlerleyen yaş, çevre ve sağlık sorunları yüz şeklinde bozulmalar meydana getirebilir. Yaşlılık belirtilerini ortadan kaldırmak isteyenler ve daha gergin yüz hatlarına sahip olmak isteyen kişiler, yüz estetiği uygulamaları ile bunun önüne geçebilir. Yüzün farklı bölgeleri üzerinde yapılacak şekillendirme işlemleri, yüzün daha doğal bir görünüme kavuşmasını sağlayabilir.

Sağlık alanında gelişen teknolojiler, estetik operasyonlarının daha kolay ve kalıcı olarak yapılmasını sağlamaktadır. 18 yaşından büyük olan herkes, yüz bölgesindeki bazı bölümler için estetik operasyonları yaptırabilir.

Kadın ve erkeklerde, 40 yaşından sonra, yaşa bağlı olarak yüz bölgelerinde deformasyonlar ve sarkmalar görülmeye başlanmaktadır. Yaşlanma ya da farklı sağlık sorunları nedeniyle ciltte meydana gelen deformasyonlar, yüz estetik ameliyatları ile ortadan kaldırılabilir.

Yüz bölgesinde cilt deformasyonunun meydana gelmesine, sigara ve alkol kullanımı, düzensiz beslenme, güneş ışığına fazla maruz kalma, yüz temizliğine dikkat etmeme, aşırı stres ve yeterli su tüketiminin olmaması gibi birçok etken sebep olabilir.
Bu olumsuzluklar sonrasında ciltte çizgiler oluşmaya ve sarkmalar görülmeye başlayabilir. Estetik operasyonlar ile bu deformasyonları ortadan kaldırabilir ve daha sıkı bir cilde sahip olabilirsiniz. Ayrıca daha genç görünüm elde etme şansı yakalayabilirsiniz.

Yüz Estetiği Nedir?

Son yıllarda, özellikle sanat dünyasında yüz estetiği uygulamalarının oldukça yoğun bir talep gördüğü bilinmektedir. Yaşlılık belirtilerini ortadan kaldırmak isteyenler için yüz estetiği nedir ve hangi adımlar izlenir? için ayrıntılı bilgiye yazının devamından ulaşabilirsiniz.

Yüz ameliyatı , plastik cerrahisinin alt dallarından birisidir ve yüzün görülen tüm bölgeleri için genel ya da lokal olarak şekillendirme işlemlerinin yapılmasını sağlar. Kişinin isteğine göre yapılan işlemlerdir ve duruma göre ameliyatlı ya da ameliyatsız olarak yapılabilir.

Yuvarlak yüz estetiği ya da oval yüz estetiği gibi farklı yöntemlerle, uzmanlar tarafından istenilen yüz şekli verilmeye çalışılmaktadır. Yüz şekillendirme operasyonları, tüm yüze ya da sadece belirli bölgelere yapılabilmektedir.

Cerrahi operasyonlar üç ana bölüm üzerinde yapılıyor ve bu bölümler şunlardır:

 • Ağız ve çene,
 • Alın ve göz çevresi,
 • Yanaklar ve burun,

Hastalar, yüz görünümünden duydukları rahatsızlığa göre gerekli müdahalelerin yapılmasını isteyebilir. Yapılacak şekillendirme işlemlerinde, yüzün bütünselliği göz önünde bulundurulur ve uyumlu bir görünüm oluşturulmaya çalışılır.

Uzman hekim, hastanın talebi doğrultusunda gerekli analizleri yapar ve yapılabilecek işlemleri hastaya anlatır. Yüz bölgelerinde meydana gelen sarkma, kırışıklık ya da şekil bozukluklarının, cerrahi müdahale ile ortadan kaldırılması olarak tanımlanan estetik çalışmasıdır. Hastalar, daha genç ve diri bir görünüme sahip olabilmek için bu operasyonlara ihtiyaç duyulabilir.

yüz estetiği ameliyatı

Yüz Estetiği Nasıl Yapılır?

Tıbbın gelişmesi, yüz ve vücut estetiği operasyonlarının da ameliyatsız yöntemlerle daha kolay yapılmasını sağlanmaktadır. Yüz estetiği ameliyatı farklı yöntemlerle yapılabilmekte ve işlem yapılan bölgede iz kalmaması sağlanabilmektedir. Ameliyatsız uygulamalar, hastaların kısa sürede sağlıklarına kavuşmalarını ve günlük hayatlarına dönmelerini sağlamaktadır. İz kalma sorunun olmaması için ameliyatsız estetik yöntemleri tercih edilmektedir.

Yüz bölgesinde, genellikle germe ameliyatları yapılıyor ve yapılan işlemler şunlardır:

 • Plastik cerrahi uzmanı kontrolü,
 • Hastanın şikayetler ve beklentisi,
 • Genel sağlık durum testleri,
 • Yüz bölgesi cilt dokusu, yağlama miktarı, kemik yapısı, sarkma durum tespitleri,
 • Ameliyattan en az bir hafta önce ilaç kullanımının kesilmesi,
 • Ameliyat öncesi son 1 haftada alkol ve bitkisel çay içilmemesi,

Bu aşamaları takiben plastik cerrahi, yüzün istenilen bölgesinde estetik çalışmaları yapmaya başlanmaktadır. Anestezi ortamında yapılan işlemlerle hastanın ağrı duymaması sağlanmaktadır. Yüz estetiği çeşitleri hakkında daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçerek size uygun yüz estetiği operasyonu hakkında ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

İstenilen yüz şekline sahip olabilmek için yapılabilecek estetik uygulamaları şunlardır:

 • Bişektomi (yanak estetiği),
 • Burun estetiği,
 • Burun ucu estetiği,
 • Göz kapağı estetiği,
 • Nano fat greft,
 • Kepçe kulak ameliyatı,
 • Yüz germe ameliyatı,

Her birisinin uygulama yöntemi ve sorun kaynağı farklıdır. Genelde ilerleyen yaş, sağlıksız yaşam koşulları, genetik yapı ve aşırı kilo verme gibi sorunlar, yüzün belirli bölgelerinde sarkma ve kırışıklıklara neden olur. Bu sorunlar estetik ameliyatları ile kısa sürede ortadan kaldırılabilmektedir.

Yüz Estetiği Ne Kadar Sürer?

Yüz şekillendirme olarak isimlendirilen estetik ameliyatları işlem süreleri, tamamen hastanın sorunlarına göre değişebilir. Oval yüz estetiği için çene, yanak gibi bölgelerde yapılacak olan çalışmalar, anestezi altında yapılıyor. Plastik cerrahi operasyonları, anestezi altında genellikle 2 – 3 saat sürebilmektedir. Hastanın genel sağlık durumu ve operasyon bölgesi genişliğine göre iyileşme süreleri de farklı olabilmektedir.

Yüz estetiklerinde iyileşme süresi ortalama 1 hafta olarak belirlenmektedir. Cerrahi operasyon yapıldıktan bir gün sonra hasta taburcu edilebilir ve bir hafta sonrasında günlük hayatına dönmeye başlayabilir. Yüz ameliyatı süresi, cilt dokusu deformasyon oranına göre değiştiği için ön muayene ile işlemin ne kadar sürebileceği belirlenmektedir.

Simetrik yüz estetiği için lokal olarak yapılacak olan çalışmalar, hastaların daha kısa sürede iyileşmesini sağlamaktadır. Yüzün tamamına yapılan operasyonlar sonrasında, cildin yüz yapısına tam oturması için ortalama 4 – 6 ay takip ediliyor. Gelişmiş teknolojiler sayesinde iz kalmadan yapılabilen yüz estetiği operasyonları sonunda, hastalar ikinci bir operasyona ihtiyaç duyulmayabilir.

Bazı hastaların genel sağlık durumları ve cilt yapılarından dolayı 7 – 15 yıl sonrasında tekrardan cerrahi operasyona ihtiyaç duyulabilir. Yüz ameliyatı sonrası, yüz bölgesinde oluşan ödem ve morluklar, hastanın yaşına bağlı olarak 2 – 3 haftalık süreç içerisinde iyileşmekte ve istenilen yüz şekli kendini göstermeye başlamaktadır.

Yüz Estetiği Kimlere Yapılır?

Yüz ve vücudun belirli bölgelerine yapılacak olan estetik uygulamaları için yaş sınırı yoktur. Tıbbı sorunların yaşanmaması için 18 yaşından büyük olanlara, tüm yüz estetiği ya da belirli bölge uygulamaları yapılabilir.

Yüz bölgesinde sarkma sorunları genelde, 40 yaş sonrası ortaya çıkıyor. Yüz bölgesinde sarkma ya da cilt deformasyonu görülmeye başlanan kadın ve erkekler, üst yaş sınırı olmadan uygulamaların yapılmasını isteyebilir. Her türlü yüz şekli ve cilt yapısı için uzman ekiplerimiz tarafından estetik operasyonları yapılabilir.

Uzun yüz estetiği yüz şekline göre yapılan çalışmalardan birisidir. Cilt deformasyonu olmasa bile hastalar, daha iyi bir cilt görünümüne sahip olabilmek için bazı yüz şekillendirme operasyonlarını tercih edebilir. Bu isteğe bağlı bir durum olduğu için hastaların 18 yaşından büyük olması istenmektedir. Yaş sınırını aşan ve genel sağlık durumu müsait olan tüm hastalar için yüz şekillendirme operasyonları yapılabilmektedir.

Yüz Estetiği Hangi Bölgeleri İçerir?

Yüz estetiği nasıl yapılır ve hangi bölgelere uygulanır? Yüz ameliyatı, çok yaygın bir şekilde yapılan estetik operasyon çeşitlerinden birisidir ve yüzün tüm bölgelerin ayrı ayrı yapılabilmektedir. Yüzün tüm bölgelerini içine alan uygulamalar ya da belirli bölgeler için belirlenen uygulamalar, plastik cerrahi uzmanları tarafından yapılmaktadır.

Yüz şekillendirme estetiği uygulama bölgeleri aşağıdaki uygulamalar uygulamalar yapılmaktadır:

 • Yüz ve boyun germe uygulaması,
 • Göz kapağı ve kaş kaldırma uygulaması,
 • Burun estetiği,
 • Elmacık kemiği ve çene,
 • Kulak estetiği,
 • Dudak estetiği

Bu seçenekler incelendiğinde, yüzün tüm bölgelerine ayrı ayrı uygulamaların yapıldığı görülebilmektedir. Genel sağlık sorunun düzeltilmesi ya da yüz şeklinin değiştirilmesi için hastalar tarafından talep edilmektedir.

Yüzün tüm bölgelerine yapılan estetik ameliyatları da farklı çeşitlerle uygulanıyor. Yüz germe gibi cilt deformasyonunu ortadan kaldırmak için yapılan ameliyatlar, mini yüz germe, orta yüz germe, ful yüz germe ameliyatı gibi çeşitlere ayrılır.

Full ameliyat çeşidinde, saçlı deri kenarı, kulak önü bölgesinden başlanarak yüzün tamamı üzerinde, cilt germe işleminin yapılmasını sağlanır. Sarkmaları ortadan kaldırmak için fazla deriler alınıyor ve cildin daha düzgün, parlak görünmesi sağlanıyor. Bu uygulamalar, yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmaktadır.

Yüz Estetiği Kalıcı Mı?

Yüz güzelleştirme estetiği çalışmaları, alanında uzman plastik cerrahi hekimleri tarafından yapıldığında, kalıcı etki gösterebilir. Kalıcı olması, hastanın ameliyat sonrası beslenmesine ve yaşam şartlarına dikkat etmesin bağlıdır. Hastanın, yaşına, kemik yapısına, cilt tipine ve estetik için kullanılan yönteme göre kalıcı olma süresi değişebilir.

Genelde hastalar ikinci bir estetik operasyonuna ihtiyaç duymadan yaşamlarına devam edebilir. Ancak bazı hastalar, genel sağlık sorunları ve diğer dış etkenlerden dolayı 7 ila 15 yıl sonunda tekrardan yeni bir estetik operasyonuna ihtiyaç duyabilir.

Yüz estetiği uygulamaları için geliştirilen yöntemler, kalıcı olma ihtimalini artırıyor. Gelişen tıp teknolojisi, çoğu estetik uygulamasının, ameliyatsız olarak gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. Ameliyatsız estetik uygulamalarında, hastanın yüz bölgesinde herhangi bir iz kalmaz ve iyileşme süresi daha hızlı olur. Deri altı yağ dokuları düzenlemesi yapılarak gerçekleştirilen estetik operasyonlarında hastanın beslenme şartları işlemlerin daha uzun süre kalıcılık göstermesini sağlamaktadır. Burun estetiği, kepçe kulak estetiği ve çene operasyonları gibi çalışmalar, kalıcı olan estetik uygulamalarıdır. Cilt germe, tamamen hastanın ameliyat sonrası kendisine ve sağlığına dikkat etmesine bağlı olarak uzun süre etkisini gösterecektir.

Estetik ameliyatlarının kalıcı olması, hastanın istediği yüz şeklini ömür boyu kullanmasını sağlamaktadır. Cilt yapısının estetikliğinin artırılabilmesi için gerekli olan tüm hususlara dikkat edilmelidir. Günlük yaşamda yeterli miktarda su tüketiminin yapılmaması ve güneş ışığına çok fazla maruz kalma, cilt yapısın bozulmasına neden olacaktır. Bu durumlar, yapılan estetik uygulamalarının kalıcılık süresini kısaltacaktır.

Yüz Estetiği Kaç Yıl Gider?

Yüz estetiği bölgeleri uygulama yöntemine göre farklı sürelerde etkisinin korunmasını sağlayacaktır. Yüz gerdirme gibi estetik operasyonları için 7 ile 15 yıl arasında bozulma göstermeden varlığını koruyabilir.

Gelişmiş teknolojiler sayesinde bu süre daha uzun olabilir. Bazı estetik uygulamaları, kalıcıdır ve bir defa yaptıran hasta, ikinci bir estetik operasyonuna ihtiyaç duymadan hayatına devam edilebilir.

Yüz estetiği öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gereken hususlara uyanlar, yapılan estetik uygulamalarının kalıcı olmasını sağlayabilecektir.

Daha uzun süreli kalıcılık için estetik ameliyatı sonrasında şunlara dikkat edilmelidir:

 • Hasta yüzünü dış etkenlerden ve fiziksel faktörlerden korumalıdır
 • Gerekli durumlarda ağrı kesici kullanmalıdır,
 • Giyilen kıyafetler yüze direk temas etmemelidir,
 • Estetik ameliyat sonrası ilk 1 ay içerisinde, sigara kullanılmamalıdır.

Bunlara dikkat edenler, ameliyat sonrası oluşan yeni ve düzgün cilt yapılarının varlığını uzun süre koruyabilecek ve yeni bir estetik ameliyatına ihtiyaç duymayacaktır. Sigara kullanımına dikkat edilmelidir. Çünkü sigara kılcal damar tıkanmalarına neden oluyor ve cilt dokusunun bozulmasına sebep olmaktadır. Ameliyat sonrasında yapılacak olan çeşitli destekleyici işlemler, estetik uygulamalarının kalıcılık süresinin uzamasını destekleyecektir.

Yüz Estetiği Fiyatları

Yüz estetiği fiyatları hastanın yüz bölgesindeki sorunlara göre değişiklik göstermektedir. Yüz güzelleştirme çalışmaları olarak bilinen estetik ameliyatları, full ya da bölgesel olarak yapılmaktadır.

Bazı hastalar için 2 – 3 saat ameliyat süresi belirlenirken, bazı hastalar için bu süre 10 saate kadar çıkabilmektedir. Yüz şeklini düzeltme çalışmaları için belirlenen fiyatlar, hastanın sorunlarına, işlemi yapacak cerrahi uzmanın deneyimin, hastane hizmet şartlarına göre değişebilir. Fiyatlar belirlenirken, ameliyatın lokal anestezi mi, genel anestezi mi altında yapılacağına da dikkat edilmektedir.

Komple yüz estetiği fiyatları bölgesel olarak yapılan uygulamalara göre daha yüksektir. Komple yüz şekillendirme çalışmalarında, kulak önü kenarından, saçlı bölge dip kenarı arasını kapsamaktadır. Geniş alan çalışması olduğu için birden fazla şekillendirme işlemi bir arada yapılmaktadır. Yapılacak her şekillendirme ve germe işlemi için ayrı fiyat belirlenebilir.

Tüm estetik çalışma türleri için fiyat bilgisine ulaşmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Plastik cerrahi muayenesi sonrası kesin bir fiyat bilgisi edinerek operasyon sürecine başlayabilirsiniz. Cerrahın bilgisi ve deneyimine göre operasyonlar arasından fiyat farklılıkları olabilir.

Uzman Ekibimiz ile Hizmetinizdeyiz

Alanlarında uzman 40'dan fazla ekibimiz ile sizin hizmetinizde her daim mutlulukla çalışıyoruz.
Müşteri Memnuniyeti
Web Designer 100%
Mutlu Müşteri
Mutlu Müşteri 100%

9000 +

Toplam İşlem

4000 +

Hasta Sayısı

20000 +

Telefon Görüşmesi

100 %

Müşteri Memnuniyeti

Bize Ulaşın

Telefon Numaramız

+90 544 848 55 85

Adresimiz

İstanbul
Türkiye

Mail Adresimiz

info@foreverclinica.com

Ücretsiz Randevu Oluşturun

Sizce binlerce Forever Clinica misafirleri gibi kendinize bir güzellik yapın ve hemen ücretsiz randevu oluşturun.

Türkçe İletişim Formu