fbpx

Online Randevu Formu

Forever Clinica

Yüz Germe

Yüz germe uygulamaları, daha genç bir yüze sahip olmak isteyenlerin tercih ettikleri yöntemlerdendir. İnsan cildi çok hassas bir yapıdadır. Eğer ona gerektiği şekilde bakmazsak beklenilenden daha erken zamanda yıpranabilir. Yüzde oluşan olumsuzlukların çok farklı nedenleri olabilir. 

Yaşlılık, güneş, rüzgar, kozmetik ürünler gibi daha birçok etken yüzün sarkmasına sebep olur. Bu durumda yüzünüzün görüntüsü moralinizi çok fazla bozabilir. Görüntü bozukluğunu gidermek için yapılabilecek en doğru şeylerin başında ise yüz germe vardır. 

Özellikle de kadınlar tarafından daha fazla ilgi gören bu uygulamalar, cildinizin gergin ve genç durmasını sağlarlar. Yüz germe, hem ameliyatlı hem de ameliyatsız olabilir. Bu durumda nasıl bir tercih yapmanız gerektiğini cildinizin durumu belirler.

Ameliyatsız Yüz Germe Ne Kadar Kalıcı?

Yüz germe, farklı yol ve yöntemlerle yapılabilir. Bu tür uygulamalar sonucunda cilt altındaki kolajen üretimi arttırılır. Artan kolajen sayısı, cildin gergin durmasını sağlarken aynı zamanda güzel durmasını da sağlar. Yüz germe uygulamalarında bıçak altına yatmak istemeyen kişiler, ameliyatsız yüze germe uygulamalarını tercih ederler. Germe işlemi için özel teknikler uygulanır. 

Bu teknikler, genel olarak 2 sene boyunca kalıcı olur. Ancak işlemler başarılı bir şekilde yerine getirilirse bu süre 4-6 yıla kadar çıkar. Ameliyatsız yüz germe yaptırmak istiyorsanız, bu hususta iyi bir uzman tercihi yapmalısınız. Başarıyla yapılan işlemlerin kalıcılık süresi daha uzundur. Fakat bu tür işlemlerden sonra nasıl bir yaşam koşulu içerisinde olduğunuz da önemli bir detaydır.

Ameliyatsız Yüz Germe Nasıl Olur?

Ameliyatsız yüz germe, ameliyatlı işlemlere göre daha fazla tercih ediliyor. Çünkü bu tür uygulamalar, hem hızlı hem de daha az zararlıdır. Ameliyatsız yüz germede son derece ince iğneler kullanılır. 

Bu iğneler cildin en ince yerlerine rahatlıkla ulaşabilir. Sarkma ve kırışıklık olan bölgelere yapılan iğneler, cildin altına temas eder. Bu bölgelere özel bir enjekte yapılır. Bu enjekte sonrasında cildin yapısı değişmeye ve gerilmeye başlar. Bu şekilde ameliyatsız yüz germe tamamlanmış olur. Ancak bu tür uygulamaların her zaman profesyonel biri tarafından yapılması gerekiyor. Aksi halde cildinizde beklenmedik bir tepki ortaya çıkabilir.

Yüz Germe Ameliyatları Kaç Yaş Gençleştirir?

Yüz germe ameliyatları, kişiye ve cilt yapısına bağlı olarak 10 yaş daha genç görünmenizi sağlar. Ancak bu görüntüyü elde etmek hem doktorunuza hem de size bağlıdır. Eğer ameliyat iyi bir cerrah tarafından yapılırsa, germe işlemi çok başarılı olur. Bunun yanı sıra cilt yapınızın kalitesi de çok önemlidir. Bazı ciltler, ameliyata olumsuz tepkiler verir. Bu tepkiler yüzünden germe işlemi olumsuz sonuçlanır. Cilt yapınız ameliyat için uygun ise erken yaşta oluşan sarkmalar da kolaylıkla ortadan kaldırılabilir. Bunun yanı sıra hastanın ameliyat sonrası dönemde kendine dikkat etmesi çok önemlidir.

Yüz Germe Ameliyatı Zor Mu?

Yüz germe ameliyatında herhangi bir zorluk yoktur. Bu ameliyat başarılı bir şekilde yapılırsa ağrı yaşamazsınız. Sadece morluk ve şişlik gibi durumlar ortaya çıkar. Bu durumların ortadan kalkması biraz zamanınızı alabilir. Ancak genel olarak 2 hafta içerisinde hayal ettiğiniz gerginliğe ulaşmaya başlarsınız.

Yüz Germe Yapıldıktan Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Yüz germe yapıldıktan sonra şunlara dikkat edilmelidir:

  • Yüze sürekli olarak temas edilmemelidir.
  • Güneş ışığından uzak durulmalıdır.
  • Belli bir süre boyunca cilde kozmetik ürün sürülmemelidir.
  • Doktorun önerdiği şekilde bakım yapılmalıdır.

Germe işleminin olumsuz sonuçlanmaması için bir süre kendinize çok iyi bakmanız gerekecektir.  

Uzman Ekibimiz ile Hizmetinizdeyiz

Alanlarında uzman 40'dan fazla ekibimiz ile sizin hizmetinizde her daim mutlulukla çalışıyoruz.
Müşteri Memnuniyeti
Web Designer 100%
Mutlu Müşteri
Mutlu Müşteri 100%

9000 +

Toplam İşlem

4000 +

Hasta Sayısı

20000 +

Telefon Görüşmesi

100 %

Müşteri Memnuniyeti

Bize Ulaşın

Telefon Numaramız

+90 544 848 55 85

Adresimiz

İstanbul
Türkiye

Mail Adresimiz

info@foreverclinica.com

Ücretsiz Randevu Oluşturun

Sizce binlerce Forever Clinica misafirleri gibi kendinize bir güzellik yapın ve hemen ücretsiz randevu oluşturun.