fbpx

Online Randevu Formu

Forever Clinica

Zirkonyum Dişler

Daha estetik bir gülüşe sahip olmak isteyen kişiler için diş ve diş görünümü oldukça önemlidir. Seramik veya porselen bir malzemeden yapılan zirkonyum dişler, kaplama beyaz yapıdadır.

Zirkonyum Diş Kaplaması

Diş kaplamaları metal destekli ve metal desteksiz olmak üzere ikiye ayrılır. Daha estetik bir gülüş hattı isteyen kişiler için kullanılan zirkonyum dişler diğer malzemelere göre daha estetik ve doğal sonuçlar verir. Zirkonyum kaplama aynı zamanda taç kuron ismi ile de bilinir. Genellikle çürük diş restorasyonunu sağlamak için kullanılırken, estetik ve beyaz bir dişe sahip olmak isteyen kişilerde kaplama yöntemi olarakta kullanılır. Ön dişlerde estetik bir görünüm sağlar, arka dişlerde ise sağlamlığından dolayı tercih edilir.

Zirkonyum Diş Nedir?

Protezlerin altyapısı ve klasik köprü olan gri metal yerine uygulanabilen beyaz renkli alaşıma zirkonyum diş denilir. Beyaz renkli bir madde olan zirkonyum saf mineral halinden çıkartılarak, zirkonya seramiği haline getirilerek özel bir fırında işlenir.

Zirkonyum Kaplamanın Özelliği

Diş estetiği içerisinde yer alan zirkonyum dişler bazı özelliklere sahiptir. Bunlar;

  • Çok Sağlamdır
  • Doğal Görünümlüdürler
  • Oksitlenmeye Karşı Sağlamdır
  • Kırılması ve Çatlaması Oldukça Zor Bir Malzemedir
  • Aşınmaya Karşı Dirençlidir
  • Işığı Geçirdiğinden Ana Dişlere En Uyumlu Yapay Diştir

Zirkonyum dişler yukarıdaki özellikleri ile de diş hekimleri tarafından en fazla önerilen diş estetiği yöntemleri içerisinde yer alır.

Zirkonyum Diş Tedavi Süreci Nasıldır?

Gerektiği durumlarda dişler biraz küçültülerek diş etleri daha sağlıklı bir hale getirildiğinde özel bir ölçü malzemeleri kullanılarak ağıza en uygun kaşık seçilerek ölçü alınır. Diş Laboratuvarında dişe en uygun olan zirkonyum altyapı ve üstyapı yapılandırılarak ağıza en uygun dizilim sağlanır. Son adım da ise özel yapıştırıcılar kullanılarak dişe yapıştırılır.

Zirkonyum Diş Kaplama İşlemi Nasıl Yapılır?

Bu işlem diş hastanelerinde çalışan diş hekimleri tarafından uygulanır. Zirkonyum kaplama sırasında hastaya acı hissi duyulmaması için anestezi uygulanır. İşlem görecek dişler gerekirse diş hekimi tarafından küçültülür ve diş ölçüsü kaşık ile alınır. Törpülenerek küçültülen dişlerin yerine geçici olarak yeni dişler yapıştırılır. Hasta ile diş hekimi arasında hastaya en uygun diş rengi seçimi arasında karar verildikten sonra ortalama 5-6 gün içerisinde tamamlanır ve geçici dişler çıkartılarak yerine yeni dişler yapıştırılır.

Zirkonyum Dişlerin Ömrü Ne Kadardır?

Zirkonyum dişler doktor kontrollerine dikkat edilerek ve iyi bir bakım yapılarak kullanım ömrü uzatılan diş kaplaması türüdür. Bu koşullara uyarak dişlerine iyi bakan hastalar ömür boyu zirkonyum dişleri kullanabilir.

Zirkonyum Diş Yeniden Beyazlatma İşlemine Uygun Mudur?

Takıldığı günden itibaren diş hekiminin tavsiyesine uyan hastalarda yine de bir renk değişimi oldu ise; klinik ortamında kısa sürede bu zirkonyum dişleri beyazlatabilmek mümkündür.

Zirkonyum Dişin Diş Eti İle Olan Uyumu Nasıldır?

Zirkonyum doku dostu bir malzeme olarak bilinir. Diş eti için bilinen bir zararı yoktur. Diş eti hastalığı oluşma riski diğer protezlere oranla oldukça düşüktür. Diş etinde gri bir renklenme durumuna yol açmaz.

Zirkonyum Dişlerin Bakımı Nasıl Yapılır?

Zirkonyum dişler, normal dişler gibi günde üç kere fırçalanabilir. Buna ek olarak diş hekimi tarafından düzenli kontrollere çağrılan hasta herhangi bir olumsuzluğa imkan vermeden dişlerine bakım yaptırabilir.

Zirkonyum Dişler Değiştirilebilir Mi?

Kaplama olarak kullanılan zirkonyum dişler, kesilerek çıkarıldığı için herhangi bir ağrıya sebebiyet vermeden çıkarılır. Çıkarıldığında ise dişlerde doku kayıplarına sebep olmaz. Bu nedenle yeni bir kaplama için var olan zirkonyum kaplama çıkarılarak yenilenebilir.

Uzman Ekibimiz ile Hizmetinizdeyiz

Alanlarında uzman 40'dan fazla ekibimiz ile sizin hizmetinizde her daim mutlulukla çalışıyoruz.
Müşteri Memnuniyeti
Web Designer 100%
Mutlu Müşteri
Mutlu Müşteri 100%

9000 +

Toplam İşlem

4000 +

Hasta Sayısı

20000 +

Telefon Görüşmesi

100 %

Müşteri Memnuniyeti

Bize Ulaşın

Telefon Numaramız

+90 544 848 55 85

Adresimiz

İstanbul
Türkiye

Mail Adresimiz

info@foreverclinica.com

Ücretsiz Randevu Oluşturun

Sizce binlerce Forever Clinica misafirleri gibi kendinize bir güzellik yapın ve hemen ücretsiz randevu oluşturun.